Jump to content

Dezmembrez E36, 316i din 1996.


Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Anunt valabil.

Ma intereseaza bara stabilizatoare spate sau torsiune nush exact daca e acelasi lucru cert e ca eu nu o am. daca crezi ca se poate monta am e36 compact pot sa ti fac o vizita sa vedem ce si cum. si poate mai gasesc una alta. lasa mi numarul de telefon si te sun eu cand vad postul.

Edited by bogdan_g
Link to comment
Share on other sites

Anunt valabil.

Ma intereseaza bara stabilizatoare spate sau torsiune nush exact daca e acelasi lucru cert e ca eu nu o am. daca crezi ca se poate monta am e36 compact pot sa ti fac o vizita sa vedem ce si cum. si poate mai gasesc una alta. lasa mi numarul de telefon si te sun eu cand vad postul.

 

Salut Bogdan,

 

Bara stabilizatoare spate este inca disponibila, inclusiv cele doua bielete antiruliu care sunt montate pe ea.

 

Cred ca se potriveste fara probleme si la Bmw E36 compact.

 

Nr. meu de tel. este: 0723.155.416 sau 0746.479.930

 

 

 

Pt. Marius26: Butonul HI-FI s-a vandut odata cu sistemul HK.

Edited by Alex '77
Link to comment
Share on other sites

Anunt valabil.

Ma intereseaza bara stabilizatoare spate sau torsiune nush exact daca e acelasi lucru cert e ca eu nu o am. daca crezi ca se poate monta am e36 compact pot sa ti fac o vizita sa vedem ce si cum. si poate mai gasesc una alta. lasa mi numarul de telefon si te sun eu cand vad postul.

 

Salut Bogdan,

 

Bara stabilizatoare spate este inca disponibila, inclusiv cele doua bielete antiruliu care sunt montate pe ea.

 

Cred ca se potriveste fara probleme si la Bmw E36 compact.

 

Nr. meu de tel. este: 0723.155.416 sau 0746.479.930

 

 

 

Imi trebuie si suportii adica tot ce e aici : http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=33&fg=45. vezi daca le ai si imi dai un semn ca sa nu fac drumul degeaba.

Edited by bogdan_g
Link to comment
Share on other sites

Anunt valabil.

Ma intereseaza bara stabilizatoare spate sau torsiune nush exact daca e acelasi lucru cert e ca eu nu o am. daca crezi ca se poate monta am e36 compact pot sa ti fac o vizita sa vedem ce si cum. si poate mai gasesc una alta. lasa mi numarul de telefon si te sun eu cand vad postul.

 

Salut Bogdan,

 

Bara stabilizatoare spate este inca disponibila, inclusiv cele doua bielete antiruliu care sunt montate pe ea.

 

Cred ca se potriveste fara probleme si la Bmw E36 compact.

 

Nr. meu de tel. este: 0723.155.416 sau 0746.479.930

 

 

 

Imi trebuie si suportii adica tot ce e aici : http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=33&fg=45. vezi daca le ai si imi dai un semn ca sa nu fac drumul degeaba.

 

 

Uite aici o poza cu ambele bari, inclusiv suportii de prindere pe caroserie si bieletele:

 

http://img832.imageshack.us/img832/3489/va...torsiunefat.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pentru Daniel Toa:

 

Masina nu mai exista de mult, mai sunt doar cateva piese ramase, poti vedea o lista cu ele, in pagina 10 a acestui topic.

Edited by Alex '77
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Salut alex

Ma intereseaza sticla pentru oglinda stanga

Un pret te rog

multumesc

 

 

Salut Razvan,

 

Din pacate nu mai am sticlele pt. oglinzile exterioare. Tot ce mai am disponibil se regaseste in lista de mai jos, piese pe care le vand in totalitate, contra sumei de 50 euro.

 

- Bloc semanlizare(maneta) -10 euro.

- Airbag pasager - 20 euro.

- Centuri siguranta (toate) - 20 euro.

- Galerie admisie motor - 20 euro

- Capac culbutori - 20 euro

- Cablu acceleratie - 10 euro

- Instalatie electrica motor - 20 euro.

- Armatura (intaritura) bara spate cu tot cu amortizoare soc - 30 euro

- conducte frana si oala vacum - 10 euro.

- Bara tosiune, fata + spate, cu tot cu bielete antiruliu si suporti de prindere pe caroserie - 30 euro/ambele.

- Protectie cardan - 10 euro

- Plenum - 10 euro

- Chedere capota, portbagaj, caroserie, geamuri - 10 euro

- Furtune radiator - 10 euro

- telescoape portbagaj - 10 euro/bucata.

- pedala ambreiaj - 10 euro

- capac distributie - 10 euro.

- diferite plastice din portbagaj si habitaclu - 10 toate

Link to comment
Share on other sites

In ce stare sunt chederele de la usi?

Poti sa imi trimiti poze pe mail(la profilul meu eu adresa)?

Daca sunt bune,ma intereseaza.

Ma mai intereseaza si chederul de la capota, cel din fata, daca nu are rupte prinderile.

 

Multumesc!

Edited by Cristi B.
Link to comment
Share on other sites

In ce stare sunt chederele de la usi?

Poti sa imi trimiti poze pe mail(la profilul meu eu adresa)?

Daca sunt bune,ma intereseaza.

Ma mai intereseaza si chederul de la capota, cel din fata, daca nu are rupte prinderile.

 

Multumesc!

 

Chederele de la usi nu mai sunt, mai am doar chederele care se prind pe caroserie, cele care au o suprafata poroasa si merg din fata de la parbriz pana la usa din spate.

 

De la capota am un cheder, dar nu stiu daca e din lateral sau fata.

 

Iti trimit poze cu ce mai am.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Tot ce mai am disponibil se regaseste in lista de mai jos, piese pe care le vand in totalitate, contra sumei de 25 euro. (tot ceea ce este scris mai jos, la un loc)

 

- Bloc semanlizare(maneta) -10 euro.

- Airbag pasager - 20 euro.

- Centuri siguranta (toate) - 20 euro.

- Galerie admisie motor - 20 euro

- Capac culbutori - 20 euro

- Cablu acceleratie - 10 euro

- Instalatie electrica motor - 20 euro.

- Armatura (intaritura) bara spate cu tot cu amortizoare soc - 30 euro

- conducte frana si oala vacum - 10 euro.

- Protectie cardan - 10 euro

- Plenum - 10 euro

- Chedere capota, portbagaj, caroserie, geamuri (care nu s-au vandut inca) - 10 euro

- Furtune radiator - 10 euro

- pedala ambreiaj - 10 euro

- capac distributie - 10 euro.

- diferite plastice din portbagaj si habitaclu - 10 toate

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mi se par enorme toate preturile, ar trebui sa-ti pui un semn de intrebare ca pana acum nu a cerut nimeni nimic. 500 de euro se vinde un interior din piele toatal nu partial si impecabi. Iar un interior piele de e46 se vinde cu 380..daca nu ma crezi iti pot da link.Cat despre motorul de 1.6 sa zici merci daca iti da cineva 300 de euro pe el.Se vinde cu 5-600 de euro un 2.5 vanos ..si tuceri 800 pe 1.6 Ma rog..e optiunea ta, masina ta, insa daca nu lasi..vei sta mult si bine cu ea la vanzare...

 

1. Preturile pe care le-am pus mai sus sunt orientative, cine este interesat cu adevarat ma contacteaza si discutam asupra lor.

 

2. Nu uita ca masina este din 1996 (calitatea pielii e inca f. buna) si interiorul este sport, scaunele se vand cu tot sistemul de incalzire, inclusiv butoane, relee, etc. + fete de usi, plafon cu tot cu trapa electrica, centuri, mocheta, presuri, cotiera spate cu suport de pahare.

 

3. In ceea ce priveste pretul motorului, nu uita ca acesta are 150.000 km, are consum de 11% in oras si 6 afara si cel mai important, se vinde cu tot cu cutie de viteze manuala la pretul asta. Cat despre motorul 2.5 vanos, nu uita ca numai taxele anuale pt. el te ruineaza, sa nu mai vorbesc si de consum. E adevarat ca nu ai aceleasi senzatii cu un motor de 1.6, dar in Romania exista posesori de BMW-uri care sunt interesati si de altceva in afara de puterea masinii.

 

Multumesc.

 

Alex.

 

nu te supara pe mine ca iti zic. m-am uitat putin peste ce vrei tu sa vinzi si ai niste preturi de E46 lejer. si faza cu motorul m-a dat gata.

pai eu am cumparat motor 97' cu tot ce trebuie doar de mufat cu 1200 mil si avea 90000 km pe carte service. ultima revizie 12-2009 la 84000 km.

sa fim seriosi.

 

spor la vanzare. gandeste te e totusi o amarata de Pisica. 96'

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.