BMWClub: Caut mecanic BMW in Timisoara - BMWClub

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Caut mecanic BMW in Timisoara Rate Topic: -----

#21 User is offline   ruvineantu 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 28 January 2015 - 20:30

fratilor cine ma ajuta si pe mine cu o problema...am fost la carlos cu masin am un bmw e 61 si mananca ulei e din 2007 el a zis ca e turbo dus ca mananca ulei...dar trage nebuneste...raspp va rog
0

#22 User is offline   atomic328 

• Nou venit
  • Pip

Posted 04 July 2015 - 21:08

Hello

Somebody here who speaks english?
I have a 328 i with Big transmisson Problem.
I can not Drive.
Somebody near timisora who can repair it.

Thx
0

#23 User is offline   patrikus 

• Nou venit
  • Pip

Posted 10 February 2016 - 15:15

View Postruvineantu, on 28 January 2015 - 20:30, said:

fratilor cine ma ajuta si pe mine cu o problema...am fost la carlos cu masin am un bmw e 61 si mananca ulei e din 2007 el a zis ca e turbo dus ca mananca ulei...dar trage nebuneste...raspp va rog

Ca sa te asiguri ca nu consuma ulei din turbo, verfica axul de la turbina sa nu aiba joc, daca ai joc pe acolo se consuma si ulei.
Masina poate sa traga nebuneste chiar si cu joc in axul de la turbina.
0

#24 User is offline   Inacica 

• Nou venit
  • Pip

Posted 07 March 2017 - 20:10

Hello! Caut un mecanic care se baga la bmw(seria1)..... mecanicul meu nu vrea sa riste la probleme mai "serioase"... si mi-a zis sa merg la cineva care face bmw-uri. Problema: tremura masina din cand in cand.... la diagnoza apare problema la emisie: nitrogen oxide sensor. Din explicatii, ar fi filtrul de particule sau/si sonda de oxigen. Mentionez ca masina e pe benzina.... ciudat sa fie filtrul. Am incercat deja teoria sa "curat" filtrul prin mers la viteza mare minim jumate de ora.... Cine imi poate recomanda un mecanic de bmw bun? Si please nu Carlos/cosma. Am mai intrebat si cativa mecanici deja mi-au zis ca nu vor sa se bage la bmw. Multumesc mult!!
0

#25 User is offline   florin33 

• Senior

Posted 09 March 2017 - 02:21

Sper ca explicatiile cum ca ar fi filtrul de particule la masina pe benzina nu le-a dat mecanicul sau cel care ti-a facut testul....daca da...nu mai du masina la ei niciodata. :thumbsup:
Incearca sa scoti mufa de la sonda lambda sa vezi daca e vreo diferenta...daca tot ti-a dat la diagnoza.
0

#26 User is offline   BlueBlood 

• Începător

Posted 14 March 2017 - 12:30

View PostInacica, on 07 March 2017 - 20:10, said:

Hello! Caut un mecanic care se baga la bmw(seria1)..... mecanicul meu nu vrea sa riste la probleme mai "serioase"... si mi-a zis sa merg la cineva care face bmw-uri. Problema: tremura masina din cand in cand.... la diagnoza apare problema la emisie: nitrogen oxide sensor. Din explicatii, ar fi filtrul de particule sau/si sonda de oxigen. Mentionez ca masina e pe benzina.... ciudat sa fie filtrul. Am incercat deja teoria sa "curat" filtrul prin mers la viteza mare minim jumate de ora.... Cine imi poate recomanda un mecanic de bmw bun? Si please nu Carlos/cosma. Am mai intrebat si cativa mecanici deja mi-au zis ca nu vor sa se bage la bmw. Multumesc mult!!

de ce nu te duci la Promotor? dupa ce am intrebat incoace si incolo si am cautat recomandari, tot la promotor am ajuns in final.
0

#27 User is offline   nemesisTM 

• Începător

Posted 07 May 2017 - 14:36

Salut,

Silviu Buzila - 0721 228 525, inainte de Mehala. L-a recomdat un prieten acum vre-un an, nu stiu daca se mai ocupa de service.
Gabi - 0722 275 887 - nu se ocupa exclusiv de BMW, dar se pricepe, are un service mic pe str. Izlaz

This post has been edited by nemesisTM: 07 May 2017 - 14:39

0

#28 User is offline   soosy 

• Nou venit
  • Pip
  • Interests:music<br />cars:D:X

Posted 24 October 2018 - 17:25

si pe mine m-ar interesa cineva care se stie bine cu bmwuriile,ca as avea ceva pe la motor de 'reparat'
recomandare cineva?
0

#29 User is offline   soosy 

• Nou venit
  • Pip

Posted 08 December 2018 - 11:30

nimeni nimic?
0

#30 User is offline   Bubu bmw x5 

• Nou venit
  • Pip

Posted 31 August 2019 - 22:30

De SATA nu stie nimeni ? In zona modern , tel+40 (763) 157 944
0

#31 User is offline   soosy 

• Nou venit
  • Pip

Posted 04 September 2019 - 22:33

o recomandare de om priceput care sa ma ajute,la mureasca sau sugestii

e60 2.5 diesel,fara erori si alte probleme...pana pe la 2200 rot nu trage cum trebuie,abia dupa isi da drumul
verificat egr,ii ok,partea electrica de la turbo merge bine,ii in parametrii.....schimbat debitmetrul,la fel merge
singura diferenta este daca dau jos mufa de pe debitmetru,merge ok(trage de jos)atunci am eroare......ce poate sa fie?
0

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro