Jump to content

Caut mecanic BMW in Timisoara


Recommended Posts

Nu il stiu...atat doar ca am auzit pe unii plangandu-se de el... <_<

Nu multi, ce-i drept...

Unde poate fi gasit? In zona Buziasului, am inteles bine?

strada Milu Matei nr 2,la iesire din timisoara dar nu mai tin minte care

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru informatii.Salutari

nu fa cumva greseala sa mergi la gunoiul de Carlos. Mie a vrut idiotul sa imi desfaca motorul si sa schimbe un piston + garnitura _chiulasa_ bla bla pentru ca in mintea lui de terorist pistonul 6 la mine era spart. Cand defapt problema era ceva praf intrat la bobina de la cilindru 6 reparatie ce a costat 1.5 mil la alt mecanic. Deci evita pe cat poti pe Carlos.

Link to comment
Share on other sites

Mdeah...am fost azi la Carlos sa imi schimbe lichidul de frana...

Prima intrebare pe care mi-a adresat-o a fost: Tot vrei sa il schimbi? <_<

Buuun....

Apoi a zis ca ei nu schimba...de sa schimbe?

Eu zic ca asa scrie la Inspection, ca ia apa si la 2 ani e bine sa fie inlocuit....

El ca sa vin nu stiu cand.....

Ma mira ca nu stie chestii d'astea basic....

In rest, plin de BMW-uri acolo la el, si asta ii bun!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salutare.Daca stie cineva un mecanic Bmw in Timisoara si ar putea sa lase un numar de telefon ar fi ideal?

 

Multumesc anticipat

 

carlos pe buziasului nu recomand nici eu, a vrut sa mi schimbe o piesa pe care nici nu o aveam la benzinaru meu :)))

exemplu: "ai problema X, schimbata piesa Y, te costa Z". ma duc la CICLOP sa intreb de pret la piesa Y, ca mi s-a parut mare pretul , si stupoare, nu exista piesa Y la modelul meu :bashwall:)))

 

Ar mai fi Nizar, zona Brancoveanu, pe Eneas, la 200m dreapta de Brancoveanu. Ar fi priceput, dar nu stie bine romaneste, si tipul de acolo, care ii aduce piesele (are si magazin langa service, cu piese) nu prea se intelege cu el decat prin semne :unsure:) Nu a stiut sa-i zica Nizar ce piesa trebuie, si doar prin desene s-au inteles, si in al 2-lea rand, dureaza mult pana ar veni piesele (odata identificate, ceva de genul 5-7 zile minim, pe cand in alte parti 1 zi maxim...).

 

Cam astea sunt experientele neplacute pe care le-am avut cu cei 2, Carlos si Nizar, pe care oricine ii recomanda cand era vorba de mecanic deBMW din tm.

La mine nu a functionat <_<

 

Eu am un mecanic de la Skoda de pe Sagului (e pasionat de bmw, are 2:) ) merg la el si repara orice si relativ ieftin. Numele OVIDIU, se gaseste la service la SKODA, de la 9 la18-19 seara.

Problemele de soft, tester, neelucidate de mecanici, le rezolv la PIT STOP pe Liviu Rebreanu inainte de AGIP si Profi, la PETRE (numai cu programare, dureaza 1-2 zile pana iti ine randul) , dar e super meserias omul, si iti vede toate valorile si marimile din masina, si iti explica ce si cum. REcomand cu incredere.

 

Cam astia ar fi. Combinatia PETRE (PIT STOP) + OVIDIU (Skoda) , mi-a facut tot timpul masina sa mearga. Apelati cu incredere.

Pt orice alte detalii, PM sau postati aici.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
am fost si eu de curand cu o problema la Carlos, Cozma, nu stiu exact cine ca is unul langa altul, si vreau sa spun ca m-o pus sa cumpar o piese de 1.8 pt bmw meu 1.6 ... si surpriza mai mare a fost ca piesa acea nici macar nu era stricata... concluzie: NU recomand sub nici o forma sa va duceti la service-ul din buziasului.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
dan de la promotor e foarte bun pe VAG, in rest nu e asa priceput, dar are logica si rabdare, spre deosebire de altii...... din pacate de cele mai multe ori daca te duci, da masina la altu sa ti-o faca, el fiind cam sef pe acolo printre ei Edited by robytza
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 years later...
  • 5 months later...
  • 7 months later...

fratilor cine ma ajuta si pe mine cu o problema...am fost la carlos cu masin am un bmw e 61 si mananca ulei e din 2007 el a zis ca e turbo dus ca mananca ulei...dar trage nebuneste...raspp va rog

 

Ca sa te asiguri ca nu consuma ulei din turbo, verfica axul de la turbina sa nu aiba joc, daca ai joc pe acolo se consuma si ulei.

Masina poate sa traga nebuneste chiar si cu joc in axul de la turbina.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Hello! Caut un mecanic care se baga la bmw(seria1)..... mecanicul meu nu vrea sa riste la probleme mai "serioase"... si mi-a zis sa merg la cineva care face bmw-uri. Problema: tremura masina din cand in cand.... la diagnoza apare problema la emisie: nitrogen oxide sensor. Din explicatii, ar fi filtrul de particule sau/si sonda de oxigen. Mentionez ca masina e pe benzina.... ciudat sa fie filtrul. Am incercat deja teoria sa "curat" filtrul prin mers la viteza mare minim jumate de ora.... Cine imi poate recomanda un mecanic de bmw bun? Si please nu Carlos/cosma. Am mai intrebat si cativa mecanici deja mi-au zis ca nu vor sa se bage la bmw. Multumesc mult!!
Link to comment
Share on other sites

Sper ca explicatiile cum ca ar fi filtrul de particule la masina pe benzina nu le-a dat mecanicul sau cel care ti-a facut testul....daca da...nu mai du masina la ei niciodata. :thumbsup:

Incearca sa scoti mufa de la sonda lambda sa vezi daca e vreo diferenta...daca tot ti-a dat la diagnoza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.