Jump to content

Recommended Posts

As vrea sa va spun patania mea cu firma respectiva ca sa nu patiti si voi la fel. Am un BMW 320d din 2000 pe care l-am cumparat acum un an din Germania . Imediat ce am adus-o acasa i-am schimbat toate consumabilele care sant vitale la orice motor mai putin acel filtru epurator de gaze despre care nu stiam si despre care am aflat de pe forum unde este localizat si cum se desface. Am cautat in tot Pitesti-ul sa cumpar acel filtru de pasla , dar nimeni nu il aducea separat(numai cu tot cu carcasa). AM mai citit pe forum despre acest filtru si am reusit sa aflu codul de la filtrul de plastic care se fabrica acum. Cu acel cod m-am dus vinerea trecuta (08.05.2009) la firma "AUTO POWER MAFO 2004" S.R.L. Pitesti ( firma este situata pe strada Fratii Golesti , imediat dupa Mc-Donalds si reprezentanta Mercedes-Benz ) unde l-am comandat , achitandu-l integral in avans. Mi s-a spus ca filtru va venii in 3-4 zile lucratoare. Astazi ( 14.05.2009 ) m-am dus la firma sa il iau , ca sa aflu cand am ajuns acolo ca dintr-o greseala filtru nici macar nu a fost comandat. Acum trebuie sa mai stau din nou o saptamana pentru ca niste oameni incompetenti care conduc aceasta firma nu stiu pentru ce isi i-au o gramada de bani la piesele care le aduc .Am postat acest topic in special pentru cei din Pitesti ca sa stie sa evite aceasta firma pe viitor pentru a nu avea aceleasi probleme ca si mine.

 

P.S. : Daca am postat gresit acest topic rog administratorii sa il mute acolo unde trebuie . Multumesc .

Link to comment
Share on other sites

am reusit sa aflu codul de la filtrul de plastic care se fabrica acum.

 

Ce PN are si la ce pret ai "gasit"?

 

Multumesc.

 

 

 

Ontopic: neseriosi! Nu sunt nici singurii si nici ultimii.

Link to comment
Share on other sites

am reusit sa aflu codul de la filtrul de plastic care se fabrica acum.

 

Ce PN are si la ce pret ai "gasit"?

 

Multumesc.

 

 

 

Ontopic: neseriosi! Nu sunt nici singurii si nici ultimii.

 

La pret au fost f. buni - 115 Ron. La alt magazin din oras l-am gasit la 134 Ron. , si mi-l aduceau in 2 zile. M-am scumpit la tarate cum vine vorba si mi-am luat-o in barba. Este de preferat sa dai umpic mai mult si sa ai siguranta ca vine mai repede(de la o firma serioasa si cu vechime pe piata) decat sa te duci la firme care nu prea stiu ce sa faca si merg pe bajbaite ca vorba aia , daca nu curge tot mai pica cate ceva . Nu asa se face comert si in nici un caz nu asa se castiga clientii.

 

P.N.-11127799367

Edited by CRYSTACHE
Link to comment
Share on other sites

eu ma mir ca l-ai gasit separat de vanzare ....eu mi l-am comandat pe original cu tot cu capac ....altfel n-am gasit :) chiar ce PN are ?

la tine nu vine separat <_<

 

Teoretic asa este , filtrul separat din pasla nu se gaseste peste tot si esti nevoit sa il iei cu totul . Din tot ce am citit pe forum si din ceea ce am vazut din poze , acesta din plastic (mai nou) se poate pune fara probleme in locul celui din pasla (pe care am vazut ca domnia voastra il comercializati separat la pretul de 130Ron-ceea ce am citit pe forum) . Acum ramine de vazut daca ceea ce au scris si au pozat pe forum alti posesori de BMW 320d-E46 este sau nu adevarat ( eu unul ii cred atata timp cat au pus poza cu noul filtru de plastic). Toate cele bune .

Edited by CRYSTACHE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.