Jump to content

Coupe vs Sedan


r0n1n

Coupe vs Sedan  

583 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ma intrebam care sunt diferentele majore adica

1. La coupe ai spatiu mai putin deasupra capului?

2. Sunt suspensiile setate sport din fabrica

Si in definitiv care arata mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Oricum coupe-urile arata mai bine tocmai din cauza faptului ca au 2 usi iar liniile caroseriei sunt mai alungite. In lipsa usilor din spate designerii au mai multa libertate de creatie. Pozitia la vplan eu zic ca e aceeasi. Nu ar avea de ce sa se schimbe. In schimb spatiul interior e mai restrans. Scaunele rabatabile si lipsa usilor din spate fac din coupe o masina ineficienta din punctul de vedere al mobilitatii in cazul in care sunt mai mult de 2 persoane. Intri mai greu iesi mai greu iar 3 persoane in spate stau cam ca sardelele. Cu 2 e ok. Si spatiul deasupra capului e reglabil din scaun. Acolo din nou nu cred ca sunt diferente. Iar la suspensii nu ma bag ca nu stiu. Dar banuiesc ca daca e coupe e de la sine inteles ca e mai sportiva si probabil suspensiile sunt sport la toate. Aici ma puteti contrazice ca nu comentez. La a mea sunt sport. Si suspensiile si scaunele.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai Trabant Sedan n-am vazut <_<

 

poftimhttp://www.e-transport.ro/_files/newscustom/TRABI-TRABANT-2009-back.jpg

 

si un limo

http://jurnaldesighisoara.files.wordpress.com/2009/02/trabant_limousine_front_corner1.jpg

 

ontopic, imi place mai mult cupeu dar momentan un sedan e mai potrivit

Edited by Calin78
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai familie/copii ia-ti coupe.

 

Eu am avut 2 berline si acuma am coupe. Urmatoarea va fi tot coupe.

 

Nu exista dezavantaje decat daca iti intra multi prieteni in masina zi de zi, trebuie sa rabatezi scaunele mereu. La E46 e spatiu in spate pentru picioare la fel ca la berlina, singurul dezavantaj e ca 3 persoane ar sta inghesuit in spate din cauza formei banchetei, dar de cate ori primesti 3 persoane in spate?

 

Spatiu pentru cap e destul, in spate am primit pe cineva inalt si intradevar la gropi atingea cu capu de plafon, dar asta din cauza ca era el inalt.

 

Alt dezavantaj ar fi revanzarea, lumea nu prea se inghesuie sa ia coupe.

 

In rest nu vad motive sa nu iti iei. De ce sa iti iei berlina si dupa aia sa vezi un coupe pe strada si sa oftezi.

 

Daca asta iti doresti, go ahead, ai o singura viata <_<

Link to comment
Share on other sites

Eu am coupe, dar si famile si copil. <_<

 

 

Sa-ti traiasca. banuiesc ca mai ai o masina pe langa coupe.

 

eu n-am spus-o ca o regula, ci ca un sfat. fiecare interpreteaza cum vrea

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.