Jump to content

Coupe vs Sedan


r0n1n

Coupe vs Sedan  

583 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ambele masini isi au cumparatorii lor si au si frumusetea lor.

 

Azi conduc un E60, e foarte confortabila, m-am obisnuit cu masina mare de cind am avut un regretat E39 520d Mpaket.

Am mers si cu masina baiatului meu un E92 325i Coupe este foarte finuta si te strecori cu ea, m-a incintat dar inclin totusi spre E60 Sedan, deocamdata.

 

Pe linga ratiune mai este si puterea obisnuintei. Ar trebui sa trec la 2 usi: consum mai mic mai usor de manevrat, dar simt ca m-as muta de la 4 camere la garsoniera!

Edited by nene
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

din punctul meu de vedere e clar mai frumos un coupe vs sedan, iar referitor la partea practica depinde pentru ce folosesti masina...eu nu car lucruri voluminoase, coupe-ul e mai lung si mai lat, dar ii lipsesc 2 usi :twoup: ...

 

pentru 4 adulti nu e cea mai confortabila masina, clar, dar pentru 2 adulti si 2 copii ( cazul meu) e foarte buna

 

in concluzie votat coupe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Am coupe de 3 ani....si sunt la fel de indragostit de masina ca in prima zi :twoup: ....ca frumusete nu se va compara niciodata un sedan cu un coupe....insa acum intervine si latura practica...

Am copil mic si numai eu stiu de exemplu cat de tare m-am chinuit anul asta sa merg la mare in concediu cu familia....clar pentru o familie cu mai mult de 2 persoane trebuie sedan obligatoriu.Pentru copil mic usile din spate sunt indispensabile.

Asa ca voi incerca sa-mi vand coupe-ul sa-mi iau un bmw mai mare(e38 e ceea ce mi-as dori acum cel mai tare) :)

Link to comment
Share on other sites

Votat coupe, cu toate ca am sedan.

Am vrut sa imi cumpar coupe, dar nu am gasit la banii pe care i-am avut.

Imi place mult de tot coupe, si cu lombo doors(parca asa se numesc).

Unii dintre voi o sa spuneti ca este tiganie, dar gusturile nu se discuta.

(Cred ca am inceputuri de cocalar:D )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
De mult vreau sa-mi iau un BMW, dar nu sunt foarte hotarat asupra caroseriei. Coupe sau sedan?

Voi ce spuneti? Eu votez coupe!

 

 

Forever coupe !!! E46 325 coupe a fost prima masina BMW si de atunci am avut un M3, l-am dat, si am acum un 320 Ci in RO si un 330 Ci Individual in UK.

Modelul dupa 2006 de coupe, parca E92, nu-mi place la interior. Sa vedem ce urmeaza!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.