Jump to content

Coupe vs Sedan


r0n1n

Coupe vs Sedan  

583 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

La fiecare ce i place, si gusturile nu se discuta,nu am avut inafara de Dacie nici o masina in 4 usi si in viitorul apropiat nici nu imi schimb ideea. aico o poza cu BM-ul meu

post-26233-1243869312_thumb.jpg

Edited by HUNI
Link to comment
Share on other sites

sincer nici mie nu imi prea plac oglinzile, si pe viitor le voi modifica ( sa inchid cu plastic locul semnalelor, si sa le vopsesc culoarea masini)asa am adus masina , si a fost singurul care ma deranjat ! <_<
Link to comment
Share on other sites

Copue all the way.

Multi prieteni mi-au spus, sa nu imi iau coupe ca nu se poate sta in spate...de parca eu imi iau troleibus sa ii car pe ei. Consider ca masina este pentru mine si sotie, copii au loc in spate pana pe la 14-15 ani <_< (nu am inca copii, dar cel putin 14-15 ani pot sta linistit ca ar incapea in spate)

Link to comment
Share on other sites

Eu din intamplare am coupe, cand a fost sa-mi iau masina am cautat numai sedanuri, totusi toate pe care le-am vazut nu m-au multumit. Am vazut un singur coupe si aia a fost alegerea.

 

Eram de parere ca un sedan ar fi mai bun, dar in timp mi-am dat seama ca nu am nevoie de 4 usi. 90% din timp sunt singur in masina, 10% cu prietena. Foarte rar se intampla sa mai iau pe cineva in masina. Daca apare si a treia persoana, sta in spatele pasagerului obligatoriu :bashwall:

Ai mai mult loc in coupe in fata, eu am 1,90 si pozitia de condus din cele 2 modele nu se compara pentru persoane inalte. Dezavantajul usilor foarte lungi l-am resimtit si eu, in caz ca ma grabeam si nu gaseam loc de parcare destul de lat, mai ieseam si pe geam :)) <_<

 

 

Imi place mult mai mult coupeul si pentru mine este o alegere mai buna. Totusi am 20 de ani, si varsta isi spune cuvantul aici. Dar mai exista si cazuri in care oameni mai inaintati in varsta isi iau coupe, sau nu stiu ce masina trasnet, in alt scop decat cel al deplasarii din punctul A in punctul B. Nu fac referire la nimeni acum, dar cu toti am vazut si stim ca exista oameni de genul.

 

 

Pe drum sta un pic mai bine ca un sedan, sau cel putin e placebo, dar ma simt mai in siguranta intr-o curba luata mai tare.

Edited by Balanganel
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Votat Coupe deoarece inca mai iese in evidenta pe strazi si va iesii si peste 20 ani .... sedanul e depasit ....invechit luati-o cum vreti,poate sa fie E36,E46,E90 trebuiesc multi bani bagati intr-un sedan sa ma uit dupa acea masina.....

 

NO OFENSE

Edited by Raul25
Link to comment
Share on other sites

Votat Coupe deoarece inca mai iese in evidenta pe strazi si va iesii si peste 20 ani .... sedanul e depasit ....invechit luati-o cum vreti,poate sa fie E36,E46,E90 trebuiesc multi bani bagati intr-un sedan sa ma uit dupa acea masina.....

 

NO OFENSE

 

 

cred ca 90% dintr-e soferi prefera coupe dar nevoia de spatiu inainte de toate zic eu.

 

ps: votat coupe desi am sedan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.