Jump to content

Coupe vs Sedan


r0n1n

Coupe vs Sedan  

583 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Cu toate ca am copil am ales coupe.. Nu car placi de rigips, saci cu cartofi de la tara sau saci cu ciment... Ar trebui sa ne intelegem ce inseamna masina de familie. Poate cand ai 2 copii dar nici atunci nu vad un inconvenient sa-i pun in spate, unde mi se pare ca sunt mai in siguranta decat la sedan..
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Si eu imi transport copilul (8 luni), in M6 Coupe, nu exista niciun inconvenient din punctul meu de vedere... chiar recent am fost la mare cu sotie, copil si un munte de bagaje, care a incaput fara probleme in portbagaj... portbagajul e chiar imens, cred ca e cat la seria 7... :)

 

Ar mai fi alte masini, dar daca tot am coupe-ul doar nu o sa ma bucur singur de ea..nu ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Nu ca m-ar deranja sedanul dar prefer coupe. E mai...sexy! Si are liniile mai frumoase :lol:

 

+1 :lol:

 

sedan pt ca m-ar dispera sa ma dau jos din masina de fiecare data cand iau sau dau pe cineva din masina.

 

Altii sa se mai plimbe si cu masinile lor :) Soferul si un pasager sunt suficienti...

Bine, ideal ar fi sa ai si sedan si coupe... si daca se poate si un SUV, un cabrio... :)

Link to comment
Share on other sites

Am calatorit cu un E92 si singurul lucru care nu i-a placut a fost accesul in spate. O data strecurat acolo se sta ok. Nu am fost pe distante lungi asa ca nu ma pot pronunta daca te cocosezi sau nu. Eu am 1,78 si nu prea imi place sa tot bag capu' la cutie si sa ma contorsionez sa ajung in spate. Pentru copii in schimb nu cred sa fie vreo problema.

In schimb am ganduri negre pentru situatia unui accident (aka plonjon in apa) pentru cei din spate. Se pune problema cat de repede poti sa iesi sau sa se ajunga la tine. Doamne fereste!

 

Cu toate astea as alege coupe-ul pentru ca daca mi-as achizitiona o astfel de masina eu as fi la volan!

 

Am calatorit cu un E92 si singurul lucru care nu i-a placut a fost accesul in spate. O data strecurat acolo se sta ok. Nu am fost pe distante lungi asa ca nu ma pot pronunta daca te cocosezi sau nu. Eu am 1,78 si nu prea imi place sa tot bag capu' la cutie si sa ma contorsionez sa ajung in spate. Pentru copii in schimb nu cred sa fie vreo problema.

In schimb am ganduri negre pentru situatia unui accident (aka plonjon in apa) pentru cei din spate. Se pune problema cat de repede poti sa iesi sau sa se ajunga la tine. Doamne fereste!

 

Cu toate astea as alege coupe-ul pentru ca daca mi-as achizitiona o astfel de masina eu as fi la volan!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
si ce este mai frumos decat un BMW coupe ?

 

 

un audi coupe!ex: A5 vs seria 3 coupe eu votez audi si cred ca daca s-ar face un sondaj pe tema asta audi ar iesi invingator :)

 

on topic:am sedan dar am votat coupe ca imi place ca design mai mult ,dar nu mi-as lua coupe.

Edited by lica
Link to comment
Share on other sites

IN 2011 va veni face-liftul la e92 , asa cum bine ne-a obisnuit bmw la fiecare 4 ani cu fiecare model al sau.Cred ca va fi o batalie stransa.

Da A5 e frumos da l-as lua numai cu motorizarea de 4.2.

PS:aaa era sa uit a aparut A5 sportback care matura pe jos cu dihomonstruozitatea de 5Gt la capitolul design. iar strict alegerea mea in segementul asta ar fi R-klasse de la mercedes pentru ca m-am saturat de tentative de design esuate a la bmw .

Pretu lui bmw 5gt cu tractiune spate este acelasi cu cel al lui R 320 cdi 4matic dotat cu tractiune integrala si ceva optiuni in +.

Link to comment
Share on other sites

intoarce multe priviri un Audi A5 :) probabil mai multe decat ar intoarce un e92...

+1

*Indiferent din ce unghi il admiri A5 este o masina ireal de frumoasa, fie ca o vezi prin trafic sau parcata pe undeva prin spatele blocului A5 este cel mai frumos model care a purtat vreodata cele 4 cercuri pe grila radiatorului

*Te uiti la BMW E92 o data, trec 5 secunde si mergi mai departe ........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.