Jump to content

Cat timp ati ramas fara permis si de ce ?


InSidE

Cat timp ati ramas fara permis si de ce ?  

306 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pai daca sunt useri care zic ca nu au ramas fara el eu nush cum pot sa se abtina, in localitate cu 50km/h .. mor.. debea se misca masina.. si te mai si depasesc toti,

 

nu e conditie obligatorie.

Link to comment
Share on other sites

pai daca sunt useri care zic ca nu au ramas fara el eu nush cum pot sa se abtina, in localitate cu 50km/h .. mor.. debea se misca masina.. si te mai si depasesc toti,

 

nu e conditie obligatorie.

 

cat de des mergi cu 50km/h in localitate ?

Link to comment
Share on other sites

S-a sarit peste optiune "Deloc".

In 7 ani nu m-au lasat deloc fara el.

 

Exact. Trebuia si optiunea "deloc".

Se pare ca noi, astia care mergem regulamentar (a se citi "nu am fost prinsi") nu prezentam interes pt initiatorul sondajului...

<_<

 

Eu era sa raman fara pt neacordare prioritate la "pitoni", dar agentul a fost super ok. Nici macar amenda pt centura sau avertisment nu mi-am luat. Chiar m-am mirat. Am si descris situatia undeva intr-un topic unde se discuta despre atitudinea fata de politisti.

Link to comment
Share on other sites

1 luna pentru depasire peste liniile continue, problema este ca puteam sa atac la judecatori prin plangere impotriva pv deoarece politistul a scris ca am depasit un microbuz iar eu depasisem un turism, dar mi-am dat seama prea tarziu de greseala, asadar cititi cu atentie pv si orice inscris gresit facut de politist e in favoarea voastra. mai ales daca e trecut si un martor
Link to comment
Share on other sites

da, hai sa va zic eu cum am ramas fara el 12luni

prima data m-i l-au luat pentru viteza 140 in localitate, pe trei luni, dupa cele trei luni am primit carnetul si mi-a stat in buzunar doua zile dupa care m-i l-au luat pentru 50g de tuica, tot pe trei luni. La expirarea timpului m-am prezentat la politie sa-mi inapoieze carnetul dar era expirat deci am primit o dovada pana imi refaceam analizele. Asta s-a intamplat miercuri, iar sambata dimineata mi-au luat dovada pe trei luni pentru depasire pe linie continua in dreptul unei statii de autobuz fara refugiu si binenteles depaseam autobuzul care era oprit in mijlocul soselei sa se dea jos calatorii

Link to comment
Share on other sites

S-a sarit peste optiune "Deloc".

In 7 ani nu m-au lasat deloc fara el.

 

+1 corect, ai plecat de la premiza a toti am avut carnetele luate, eu conduc de 9 ani si aproape jumate si nu mi-a fost luat niciodata, si nici nu o sa-mi fie luat niciodata, nu pt ca as fi eu mare "jmecher" ci pentru ca nu ma pun niciodata intr-o situatie din care mi-as putea pierde carnetul.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

de vreo 2 ori. O data aproape imediat cum l-am luat - neacordare de prioritate + accident si a doa oara: alcool + accident + dosar penal (peste unu la mie in sange, poveste complicata) acum vreo 4 ani

 

daca tot e sa fiu sincer.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

de vreo 2 ori. O data aproape imediat cum l-am luat - neacordare de prioritate + accident si a doa oara: alcool + accident + dosar penal (peste unu la mie in sange, poveste complicata) acum vreo 4 ani

 

daca tot e sa fiu sincer.

 

<_<

Link to comment
Share on other sites

RR ai putea sa minti si tu, asa, de chichi, ca sa fii si tu in randul lumii (cu carnet suspendat) :)

 

 

Aaaa corect, de fapt din 9 ani vreo 4 l-am avut suspendat, merg tare tare dar fara sa fiu un pericol , prietenii imi spun Airton, si in general desi merg tare am fost neindreptatit cand mi-a fost luat carnetul .

 

ABUZ va spun ABUZ <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.