Jump to content

Recommended Posts

E numai vina mea ca am cumparat fara sa verific. Daca masina e intretinuta, nu conteaza km prea mult. Ideea postarii mele pe topic-ul asta a fost cu totul alta ! In fine, ai si tu dreptate, fapta a fost consumata, eu am anuntat colegii despre cele intamplate, e cazul sa ma retrag de aici !
Link to comment
Share on other sites

In ceea ce priveste vina, este iarasi discutabil. De fapt nu prea e deloc discutabil :) .

Asa putem zice ca daca ti se fura oglinzile vina e a ta, deoarece nu le-ai demontat sau nu ai dormit in masina sa le pazesti. Si daca-ti da unul in cap pe strada, tot tu esti de vina, ca nu te-ai apucat de karate de mic copil.

Poti sa iei teapa cu orice chestie, de la telefon la frigider, de la masina la vila, toate pot avea vicii ascunse, insa niciodata nu se considera ca este vina cumparatorului.

 

 

:twoup:

Ca bine zici!

Eu sunt patita... si MihaiC, din cate tin minte, s-a luat foarte tare de mine atunci, desi habar n-avea situatia :) Si eu am avut incredere in vanzator, doar mi-l recomandasera baietii de pe forum... si tot eu eram vinovata, mi s-a reprosat ca de ce nu m-am uitat la ce am cumparat... si daca m-as fi uitat, ma uitam degeaba... eu am apelat la forum tocmai pt ca nu ma pricepeam...

In fine, ce sa spun, imi pare rau pt ce ai patit, mai ales ca e vorba de o masina, nu de niste amarate de bujii :( Dar ca principu, e acelasi lucru...

Link to comment
Share on other sites

Fratilor, cand e vorba de bani, sa n-aveti incredere decat in parintii vostri (in frati nu stiu cum e, ca n-am :twoup: ) si-atat.

Acum doua saptamani si-a luat un prieten bun un 320d din 2000 si si-a luat o mare teapa.

Daca si-l lua singur dupa capul lui, era teapa lui si problema lui.

Dar l-am rugat pe un alt prieten foarte foarte bun, sa-l ajute.

Si l-a ajutat de n-a mai putut. Povestea e mai lunga, dar, pe scurt, un injector e dus, urmeaza sa le reconditioneze pe toate, motorul a fost sudat, etc.

Si prietenul asta al meu chiar se pricepe, adica iti vede de la 7 metri daca un element al masinii a fost vopsit, etc.

Si-l mintea pe celalalt ba de una ba de alta, ca asa e normal sa fie, lucruri pe care le vedea si asta care nu se pricepea ca nu ar trebui sa fie asa, etc.

Si mai are si tupeul de borfas ( ma rog, are 35 de ani, e "versat", e trecut prin viata, etc ) si cand il sun dupa o saptamana (inainte il sunam zilnic de macar 2 ori pe zi ) ma intreaba "Ce mai zice X, e multumit de masina?"

Si eu i-am raspuns, "Da frate, foarte multumit!" si-am trecut mai departe.

Desi nu-s genul care sa taca, de data asta am tacut, ca el ar fi negat oricum tot, etc si ce rost are sa ma cert cu el.

Dar de acum stiu la ce sa ma astept.

Imi venea sa-i dau mesaj dupa aia sa-i spun "Da frate, omul e foarte multumit, motorul e dintr-o bucata, un injector merge atat de bine incat o ia inaintea celorlalte, ba mai mult decat atat, omenos, baiatul, prietenul tau de la care a luat asta masina, i-a pus si motorina jumatate in rezervor, cu lubrifiant de-al bun, sa-l tina cel putin 50 000 km " :) , dar m-am abtinut...

Link to comment
Share on other sites

Un prieten care are user pe forum si-a luat un 320d de la un sereist. Care sereist i-a fost recomandat de un nas sau cumnat de-al lui....

A dat pe el 10000 de eur in 2008....masina fiind din 2000.

Later he found that......toate airbagurile puscate, motorul....nu se stie de pe unde era, injectoarele praf...cred ca toata fata era schimbata....

Increderea se castiga, nu se da, iar cand se pierde, dusa e....

Link to comment
Share on other sites

Si eu trebuie sa-l schimb si mi-a recomandat cineva de la BMW sa pun 5w30... esti multumit de el?

Mersi

Ps: 58 000 km

 

Este bun 5w30 si sunt foarte multumit de el, este destul de prietenos.

Nu are legatura nr de km cu uleiul recomandat, daca se recomanda 5w30 nu poti sa pui 20w50 deoarece are masina multi km. :( Ma rog, asa cred eu.

 

Un prieten care are user pe forum si-a luat un 320d de la un sereist. Care sereist i-a fost recomandat de un nas sau cumnat de-al lui....

A dat pe el 10000 de eur in 2008....masina fiind din 2000.

Later he found that......toate airbagurile puscate, motorul....nu se stie de pe unde era, injectoarele praf...cred ca toata fata era schimbata....

Increderea se castiga, nu se da, iar cand se pierde, dusa e....

 

 

Pai cine a spus ca sereistul este un fel de cetatean model? :)

 

Altceva mai bun nu am de facut decat sa dau km inapoi. De parca castigi ceva din chestia asta....

 

Serios?

Eu aveam impresia ca o masina cu 50k este mai scumpa decat una cu 200k. :)

 

Am zis ca e coleg de forum, are o situatie financiara prea buna,Cei care citesc sunt liberi sa traga singuri propriile concluzii !

 

 

Este greseala ta.Nu stiu care este situatia si nici nu prea ma intereseaza, insa daca tu cumperi o masina si ai incredere deoarece "omul este de pe forum" esti naiv rau, asta ca sa nu zic altceva.

 

A, si nu exista asa ceva, situatie financiara prea buna. :twoup:

 

eu am apelat la forum tocmai pt ca nu ma pricepeam...

 

Asa am facut si eu initial, acum apelez mai putin. :(

Link to comment
Share on other sites

Am zis ca e coleg de forum, are o situatie financiara prea buna,Cei care citesc sunt liberi sa traga singuri propriile concluzii !

 

Este greseala ta.Nu stiu care este situatia si nici nu prea ma intereseaza, insa daca tu cumperi o masina si ai incredere deoarece "omul este de pe forum" esti naiv rau, asta ca sa nu zic altceva.

 

Nu e nicio situatie si nu cumpar o masina doar pentry ca omul e de pe forum. Masina fiind in stare tehnica si estetica foarte buna, a fost un moment de slabiciune si nu am mai verificat si km.

Link to comment
Share on other sites

Este bun 5w30 si sunt foarte multumit de el, este destul de prietenos.

Nu are legatura nr de km cu uleiul recomandat, daca se recomanda 5w30 nu poti sa pui 20w50 deoarece are masina multi km. :( Ma rog, asa cred eu.

 

Multumesc :D

 

Pai cine a spus ca sereistul este un fel de cetatean model? :)

 

Ca bine zici, pot da si eu 1-2 exemple :punk:

 

eu am apelat la forum tocmai pt ca nu ma pricepeam...

 

Asa am facut si eu initial, acum apelez mai putin. :D

 

Pai da, tu esti vechi pe forum, ai cam invatat ce era de invatat aici :( si acum nu ma refer la chestii tehnice :P

 

si tot eu eram vinovata, mi s-a reprosat ca de ce nu m-am uitat la ce am cumparat...

 

Asta cam asa este.Ai cumparat oglinzi din plastic cu sclipici. :D

Adevarul este ca daca cineva de incredere mi le-ar fi recomandat, mai ca as fi crezut si eu ca sunt de sticla, aproape originale.

 

 

 

Daaa, cum naiba! Fix de sticla :lol:

Culmea e ca o tine sus si tare ca mi-a dat oglinzi de sticla :) Si eu sunt cea care trage tepe membrilor forumului... Asa ca baieti, aveti grija, ca cine stie ce-mi mai trece prin cap :twoup:

Link to comment
Share on other sites

userul styled negative :twoup:

i-am trimis butoane de climatronic in data de 21.09 prin posta (ca dumnealui nu vrea sa plateasca mult) si am platit si transportul din bun simt, si nu a ridicat coletul, si nici nu a raspuns la PM, azi le am luat de la posta si am platit inca o data transportul

styled: NEGATIVE USER

Link to comment
Share on other sites

e doar un nick, are 2 posturi, maine poate sa-si faca altul. sau puteai daca binevoia si el, sa ii ceri avans pt transport, avand in vedere ca nu are activitate pe aici.

man, e vorba de cateva sute de mii... dar chiar nu e frumos deloc, macar putea sa ma anunte ca nu le mai vrea

rusine

Link to comment
Share on other sites

Eu nici nu stau de vorba cu useri care au mai putin de 100 de 'firfirici', sunt multi care au cont aici doar pentru a profita de mica publicitate

 

sau sunt multi care au conturi de ceva vreme dar pur si simplu nu le place sa vorbeasca :twoup: si profita de tot situ nmu doar de mica publicitate

 

numai bine :)

Link to comment
Share on other sites

este foarte bun topicul asta insa as avea o propunere de imbunatatire (parerea mea).....eu unul nu stau (si cred ca nici altii) sa citesc nu stiu cate pagini in urma sa vada daca exista feedback-uri pozitive sau negative despre anumiti useri.....asa ca propun sa facem 2 liste (numerotate frumos) cu cei care au + (pozitiv) si una cu cei care au - (negativ).....facem un fel de opis.....ce parere aveti???

 

capi de liste sa fie cei care au mai multe plusuri sau minusuri :twoup:

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.