Jump to content

Recommended Posts

un mare "+" pentru userul b70angelayes. om saritor, preturi f OK.

 

Si eu confirm ca omul e ok. Cand am avut nevoie de motorase la faruri, motoras oglinda si alte mizerii am mers cu masina lui sa luam piesele iar preturile f bune. Am vazut ca pe aici au mai sarit unii pe el, dar poate au fost probleme de abordare sau de asteptari. Omul vinde piese din dezmembrari ca niste piese din dezmembrari, pe preturi foarte mici. Adica asa cum trebuie sa functioneze treaba. Nu sa vinzi piese din dezmembrari plecand de la socoteala ca masina intreaga valoreaza 500-1000E si eu sa vreau sa scot pe masina din dezmembrari 2000-3000E. Si sunt destui pe forum care fac asta.

Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa comand niste discuri de frana de fata si am vazut ca user razzz86 are o pereche de zimmerman. Am stabilit un pret la telefon, am stabilit sa le trimita cu posta , a zis ok, apoi i-am spus ca daca doreste aveam un prieten care mergea la Constanta sa se intalneasca cu el si sa ii dea banii iar eu sa primesc produsul. A zis ca nu poate sa ajunga, am zis ok sa le trimita si de atunci tot astept(vreo 10 zile). Mi se pare penibil sa sun de vreo 10 ori si sa il rog sa isi vanda marfa. Nu stiu daca este sa nu intentionat din partea lui dar totusi putea sa imi spuna ca nu are timp sau ca nu vrea. Deci , negativ ca review, poate gresesc dar asa poate imi da si mie un raspuns.
Link to comment
Share on other sites

am adaugat la lista......nu mai are nimeni timp sa mai adauge de la pagina 5 (inclusiv) in sus???...macar cateva pagini :twoup:

 

CONTEMPO BRASOV

Grozadan (25+)

GABI BMW 3 (11+)

Brandex (7+)

320i e36 (6+)

alex_maniacu (5+)

calin (5+)

3xpert (5+)

4ucom (5+)

dorin75 (5+)

michael (4+)

Ciupanezu (4+)

MAS (3+)

b-69-tau (3+)

Clauberty (3+)

Themircea (3+)

noname (3+)

roscatu_m3 (2+)

Rzdraconyc (2+)

dolly (2+)

Noname +

airhead+

Raswanp+

Kgula+

Zippo+

gogutzu_me+

BTA+

zippo+

dorin75+

Barry+

Verssatu+

asterix+

zippo+

Sorin Golf 3 cabrio++

Nulzerocool+

scheletu007+

DanS+

XXL+1

battleat8+

Ytzach+

@armin+

grecu razvan+1

GAGO+

lazarfl76+

PUIUYT+

claudiuBWR+

mariusTXA+

Florica NSL +

Negative

 

b70angelayes-

GTR-

grecu razvan- eu am un feedback BUN , nu stiu cum a ajuns la negativ

PityWPN-

n0name2006-

dan alex-

roscatu_m3-

Claubmwis-

 

 

 

d-nul Alexandru este o persoana de nota 10 si stie cum sa se comporte cu clientii.din partea mea toata stima si cu siguranta voi mai trece pe acolo in ciuda distantei.

prefer sa ma duc 300 de km pana la Contempo decat 100 pana la Bucurtesti la MHS sau altele.

In plus de asta in orice moment in care am vrut sa vad masina am intrat fara probleme si cel care s-a ocupat de masina foarte amabil.

 

In plus as avea ceva de comentat referitor la spalatorie:se poate mai bine si mult mai atent,dar probabil si faptul ca se terminase programul si a fost un efort sa rezolv sambata toata treaba si faptulca locatia este provizorie a influentat acest lucru.

 

oricum este un mic - si un foarte mare +.

Link to comment
Share on other sites

Nu prea am chef de scris dar dacă vrei detalii...

 

Ideea este că am vrut să cumpăr de la el nişte trim-uri acum vreo 2 ani, zicea pe topic şi ĂŽn pm-uri că sunt impecabile, că n-au nici o zgârietură, şi când m-am ĂŽntâlnit cu el, asta după ce am traversat tot Bucureştiul sâmbătă dimineaţa, de fapt jegosul avea nişte trim-uri ok, mai puţin consola centrală care fusese vopsită, se luase vopseaua şi vroia să-mi dea un spray pentru că el se grăbea.

 

Un amic de-al meu a cumpărat de la el nişte faruri xenon de E39, la fel zicea că sunt impecabile, că merg reglajele, că totul este ok.

După vreo săptămână nu mai mergeau reglajele la unul dintre faruri.

 

L-am desfăcut şi ce crezi? Una dintre piesele de plastic fusese lipită de el foarte prost, pot posta şi poze, sigur le mai am.

Cu alte cuvinte, a vândut un far cu elementele de reglaj rupte ca far impecabil.

Am desfăcut eu acel far şi am ĂŽnlocuit elementele de reglaj.

 

Alt exemplu:

 

M-am dus cu kretzu la el pentru un interior din textil despre care zicea că e impecabil.

De fapt era un interior deosebit de jegos, pătat cu ulei, ţinut cu tot felul de piese, era infect, iar el zicea că e impecabil, că trebuie doar aspirat puţin.

Apoi ne-a mai arătat un interior din vinilin pe care-l avea el pe un E39 de care ne zicea că de fapt e din piele naturală, cum să fie ĂŽmbrăcat.

După ce l-am convins că e ĂŽmbrăcat, deja ne recomanda tapiţerul care i l-a ĂŽmbrăcat.

 

Omul e un mare carditor, spune orice ca să-şi vândă marfa, minte cu neruşinare, n-are obraz.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

in cazul asta no comment. Piesele din dezmembrari sunt totusi piese uzate si foarte putine sunt impecabile, dar cand ti se prezinta o piese ca impecabila si constati ca este diferenta de la cer la pamant intre ceea ce spune respectivul si realitate, atunci da................omul merita user review negativ.

 

Multumesc pentru explicatii, ma interesau niste trimuri de la el de aceea le-am cerut.

 

O seara placuta!

Link to comment
Share on other sites

acum vad si eu ca exista topicul asta...

 

 

-1 WLF pt ca mi-a vandut o bara spate de e46 "impecabila", care de fapt era un gunoi; dupa ce am platit bara 400 lei + rambursul la curier, si dupa ce i-am aratat poze cu ce mi-a trimis, ma pune sa ii pun bara la curier si sa o trimit de unde a venit, cu mentiunea ca se va rezolva situatia; evident ca dupa vreo 2 saptamani ma suna aia de la FAN sa-mi spuna ca destinatarul nu vrea sa ridice bara si am mai platit din nou un drum dus-intors pana la destinatia respectiva;

Link to comment
Share on other sites

am ajuns pana la pagina 4 inclusiv...momentan nu mai am timp....daca va mai completa cineva de la pagina 4 in sus sa nu uite sa ne anunte unde s-a oprit...spor la treaba :twoup: sper sa ajungem cat mai repede la ultima pagina si sa puna fiecare cate un plus in dreptul user-ului pe care-l recomanda..

 

Grozadan++++++++++++++++++++++

GABI BMW 3+++++++++

Brandex+++++++

320i e36++++++

alex_maniacu++++

calin+++++

3xpert+++++

4ucom+++++

dorin75+++++

Ciupanezu+++

MAS+++

b-69-tau+++

Themircea+++

michael+++

noname++

roscatu_m3++

Rzdraconyc++

dolly++

Noname+

airhead+

Raswanp+

Kgula+

Zippo+

gogutzu_me+

BTA+

zippo+

dorin75+

Barry+

Verssatu+

asterix+

zippo+

Sorin Golf 3 cabrio+

Clauberty+

Nulzerocool+

scheletu007+

Clauberty+

DanS+

XXL+

battleat8+

Ytzach+

@armin+

grecu razvan+

 

Negative

 

b70angelayes-

GTR-

grecu razvan-

PityWPN-

n0name2006-

dan alex-

roscatu_m3-

 

 

Eu citesc acest topic foarte rar pentru simplul motiv ca nu inchei tranzactii pe forum...dar ma tot vad pus pe o lista neagra ( sau mai bine spus rosie aici ). probabil cine a facut aceasta lista , a avut rabdare sa studieze acest topic si sa faca un " clasament " ceea ce este de apreciat . Eu am ajuns pe lista in urma postului nr. 68 de la pagina 4...ma vad nevoit sa va pun in vedere postul nr 188 de la pagina 10 si lipsa de raspuns a celui care ma acuzat.

Fac acest lucru pentru reabilitarea imaginii mele cu toate ca nu fac tranzactii pe forum....m-am ars o data si mi-a ajuns :)

Edited by PityWPN
Link to comment
Share on other sites

Eu citesc acest topic foarte rar pentru simplul motiv ca nu inchei tranzactii pe forum...dar ma tot vad pus pe o lista neagra ( sau mai bine spus rosie aici ). probabil cine a facut aceasta lista , a avut rabdare sa studieze acest topic si sa faca un " clasament " ceea ce este de apreciat . Eu am ajuns pe lista in urma postului nr. 68 de la pagina 4...ma vad nevoit sa va pun in vedere postul nr 188 de la pagina 10 si lipsa de raspuns a celui care ma acuzat.

Fac acest lucru pentru reabilitarea imaginii mele cu toate ca nu fac tranzactii pe forum....m-am ars o data si mi-a ajuns :twoup:

 

 

Eu zic sa-i dai in judecata :)

Link to comment
Share on other sites

De la Brandex dupa 1 comanda de 650 de lei,primesc prin Fan Curier(curier la care nu poti desface pachetele),niste chinezarii care le gaseam si in bazar,trimit inapoi prin curier pe cheltuiala mea,cu inca 350 lei in plus,in sfarsit 1 singura piesa care se potriveste,un eleron M uzat,ciupit la 350 lei...Imi e sila sincer sa mai pun poze,sau sa mai dau telefon,pur si simplu fara respect...la fel si MASS,dupa ce ii explic la telefon 5 minute ce imi trebuie,ajung cu coletul la electrician,adaptoarele erau pt cu totul alta masina,din kitul respectiv 2 mufe erau rupte,nu credeam pana nu am vazut un alt kit identic cu mufele intregi.Invatatura de minte,nu se merita sa cumperi ceva ce nu vezi,amandoi au vazut oportunitatea de a vinde ceva cu defecte la pret de nou...Sa va fie de bine,daca asa intelegeti sa lucrati....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.