Jump to content

Recommended Posts

Astea sunt jigniri?

 

E bine că am ĂŽnţeles şi cine e Furio. :twoup:

 

Să fim serioşi, nu l-am jignit ĂŽn nici un fel, iar faza cu lista neagră e o perlă, doar nu e vreun cap mafiot sau CIA.

 

Eu am fost şi ĂŽnjurat pe acest forum, iar posturile au dispărut fără ca autorii să primească suspend, iar tu ĂŽmi zici mie că l-am jignit pentru că l-am luat puţin peste picior?

E nevoie de echidistanţă, iar acest exces de zel şi ameninţările pe care le faci cu orice ocazie dau foarte prost.

 

Eu mă adresez cu respect, e cazul de adresări cu acelaşi respect, nu ne tragem de şireturi aici, iar aceste ameninţări sunt lipsite de respect.

Dacă eu sunt doar utiizator, iar tu eşti moderator, asta nu ĂŽnseamnă că ai vreun drept să-mi vorbeşti de sus, să-mi arăţi băţul, mai ales că n-am jignit pe nimeni.

 

OK, eşti prieten cu claudiuBWR, asta nu trebuie să influenţeze modul ĂŽn care moderezi. Ăn caz că n-ai ĂŽnţeles sau vrei să te faci că n-ai ĂŽnţeles despre ce echidistanţă vorbesc.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

n-am inteles, cu ce te-am amenintat eu ?

 

ai formulat o AFIRMATIE, care poate aduce prejudicii oricui... chiar daca vrei sa para ca e spusa la caterinca, e totusi vorba de un topic de feedback-uri, in special comerciale...

 

iar la capitolul echidistanta, eu in locul tau chiar as inghiti in sec... :twoup:

 

numai ca nu imi place circul, asa ca daca vrei sa continuam discutia asta, putem sa o facem pe PM sau telefonic

Link to comment
Share on other sites

Ştiu să citesc printre rânduri.

 

eu zic sa nu intindeti coarda mai mult decat merge... :twoup:

 

ai formulat o AFIRMATIE, care poate aduce prejudicii oricui... chiar daca vrei sa para ca e spusa la caterinca, e totusi vorba de un topic de feedback-uri, in special comerciale...

 

Faza aia cu lista neagră nu poate fi luată ĂŽn serios, e o aberaţie.

Cu alte cuvinte, un vânzător de piese, dacă cineva de pe forum ĂŽndrăzneşte să scrie ceva rău despre el pe un forum, ĂŽl adaugă pe acesta pe lista lui neagră.

E prea de tot, e vorba doar de un forum de pe internet, să nu ducem lucrurile prea departe.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

iar la capitolul echidistanta, eu in locul tau chiar as inghiti in sec... :twoup:

 

numai ca nu imi place circul, asa ca daca vrei sa continuam discutia asta, putem sa o facem pe PM sau telefonic

 

N-aÂş avea de ce.

 

Nu doresc sĂŁ continui aceastĂŁ discuĂžie, am spus ce aveam de spus.

Link to comment
Share on other sites

MĂŁ rog, n-are rost discuĂžia, mai bine o lĂŁsĂŁm aÂşa cum a cĂŁzut.

 

Ai lĂŁsat loc de interpretĂŁri din moment ce te-ai exprimat astfel, a sunat a ameninĂžare.

 

Tu vorbesti de exces de zel :twoup:

 

Pentru ca ti-am umplut putin frigiderul pe bmwclub.ro, mai in gluma, mai in serios, mi-ai dat ban permanent pe forumul tau, de 2 lei..

 

Atâta timp cât m-ai Înjurat, nu avem ce vorbi pe nici un forum.

 

Nu mai face pe inocentul, ori ne respectĂŁm ori nu mai avem nici o treabĂŁ unul cu altul, cu mine nu merge altfel.

 

Nu mã intereseazã, nu te mai oftica atâta, hai pa!

Link to comment
Share on other sites

Faza aia cu lista neagră nu poate fi luată ĂŽn serios, e o aberaţie.

Cu alte cuvinte, un vânzător de piese, dacă cineva de pe forum ĂŽndrăzneşte să scrie ceva rău despre el pe un forum, ĂŽl adaugă pe acesta pe lista lui neagră.

E prea de tot, e vorba doar de un forum de pe internet, să nu ducem lucrurile prea departe.

cred ca orice comerciant isi triaza intr-un anume fel clientii... in special pe cei neseriosi!

 

iar daca un fel de blacklist inseamna ceva "aberant" pentru tine, e problema ta...

 

iar despre respectul tau fata de cei din bmwclub.ro, este evident ca nu are niciun sens sa discutam.

 

 

L.E:

 

:twoup: ACEST TOPIC ESTE PENTRU FEEDBACK-URI !!!

Link to comment
Share on other sites

Un feedback negativ nu are de ce să ducă la adăugarea pe o listă neagră.

Dacă un cumpărător nu plăteşte un produs, ĂŽncearcă să amâne plata, te duce cu vorba sau comandă ceva şi apoi nu ridică acel colet, ĂŽntr-adevăr sunt motive pentru a nu mai face comerţ cu acesta.

 

Nu te identifica cu bmwclub.ro, nu ai de ce.

 

Sunt utilizatori pe acest forum pe care-i respect, oameni de calitate, oameni din cauză cărora continui să postez aici.

 

Sunt alţii pe care nu-i respect, ĂŽnsă pe care-i tratez cu respect, aşa că nu e nici o problemă.

 

Peste tot sunt oameni şi oameni...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Daca tot s-a pomenit de brownshark.. Am avut si eu o "experienta" cu acest user.

Acum multa vreme vroiam sa cumpar de la el un body-kit care se gasea foarte greu pt bmw-ul care il aveam pe atunci.. Ceea ce a fost ciudat si a dus la esecul tranzactiei a fost faptul ca nu vroia nici sa il trimita prin curier, nici sa ma duc sa il iau personal de la el.. El vroia sa ma duc cu masina, el sa pregateasca + vopseasca + monteze kitul pe masina (nu stiu daca astea erau contra cost sau incluse in pretul body-kit-ului, pret pe care oricum nu mi l-a spus). Eu fiind din cj si el din ploiesti (daca nu ma insel), deal-ul nu a mai avut loc. Poate a fost bine intentionat, poate omul chiar se pricepe, dar eu nu puteam sa ma duc sa stau la dispozitia lui probabil 2-3 zile sau cat ar fi durat toata operatiunea. Sau poate credea ca in cj nu am unde sa vopsesc + montez kitul respectiv. Oricum, am fost foarte dezamagit, mai ales din cauza ca gasisem sa cumpar ceva ce cautam de multa vreme, dar, din pacate, nu am putut ajunge la un numitor comun cu proprietarul/vanzatorul...

Sa nu ma intelegeti gresit, omul nu mi-a dat teapa, nu m-a fentat cu nimic, poate a fost chiar bine intentionat.. Dar mi-a ramas asa un gust amar dupa experienta asta..

Asa ca, din partea mea, brownshark are un mare MINUS permanent!

 

kit-ul se PUTEA (nici macar nu am discutat de pret si termeni de livrare) vinde doar cu montaj pt ca nu aveam nevoie sa am discutii in contradictoriu cu tine privind potrivirea lui pe caroseria ta pe care nu o stiam deloc. decat sa greseasca altul si sa discutam noi 2 in contradictoriu mai bine sa nu avem motiv de suparare. asta a fost si este opinia mea.

daca intelegi ceva gresit, (oricui i se poate intampla asta) te lamuresti / intrebi...nu costa nimic...

Link to comment
Share on other sites

Faza aia cu lista neagră nu poate fi luată ĂŽn serios, e o aberaţie.

Cu alte cuvinte, un vânzător de piese, dacă cineva de pe forum ĂŽndrăzneşte să scrie ceva rău despre el pe un forum, ĂŽl adaugă pe acesta pe lista lui neagră.

E prea de tot, e vorba doar de un forum de pe internet, să nu ducem lucrurile prea departe.

cred ca orice comerciant isi triaza intr-un anume fel clientii... in special pe cei neseriosi!

 

iar daca un fel de blacklist inseamna ceva "aberant" pentru tine, e problema ta...

 

iar despre respectul tau fata de cei din bmwclub.ro, este evident ca nu are niciun sens sa discutam.

 

 

L.E:

 

:twoup: ACEST TOPIC ESTE PENTRU FEEDBACK-URI !!!

 

Pe "blacklist" m-a trecut pe mine pentru ca am indraznit sa insinuez ca beneficiaza de tratament special, datorita sponsorizarilor pe care le-a facut.

Oricum, atitudinea unui comerciant, este de asemenea un feedback, un potential client interpreteaza cum doreste, ceea ce s-a scris pe acest topic.

In legatura cu Claudiu, are o problema de atitudine, supararea lui mare fata de mine a intervenit in momentul in care nu am mai cumparat de la el, deoarece avea preturi mai mari decat alti useri.

In momentul in care a postat ca vinde ulei Motul, eu fiind interesat, i-am cerut o oferta, raspunsul lui a fost "Nu gasesti ulei Motul de unde iei piese de obicei?"

A urmat raspunsul meu la intrebarea lui, (probabil nu i-a placut, sau ma rog), dupa care in cateva minute, XXL a sters acel post, ca fiind off-topic...cu toate ca era postul cu raspunsul la intrebarea lui claudiu...

In fine, asa cum am mai spus, nu e vorba ca as fi fost neserios, sau ceva de genul, a fost deranjat de faptul ca nu mai cumparam de la el...

Nu consider ca a fost jignit cineva pe acest topic, dar in opinia mea, postul e binevenit fiind vorba de User Review....

Iar asa cum am mai spus, impartialitatea lasa de dorit din partea unor moderatori....

Toate bune!

Edited by scara_211084
Link to comment
Share on other sites

Un feedback negativ nu are de ce sĂŁ ducĂŁ la adĂŁugarea pe o listĂŁ neagrĂŁ.

Dacã un cumpãrãtor nu plãteºte un produs, Încearcã sã amâne plata, te duce cu vorba sau comandã ceva ºi apoi nu ridicã acel colet, Într-adevãr sunt motive pentru a nu mai face comerÞ cu acesta.

 

Nu te identifica cu bmwclub.ro, nu ai de ce.

 

Sunt utilizatori pe acest forum pe care-i respect, oameni de calitate, oameni din cauzĂŁ cĂŁrora continui sĂŁ postez aici.

 

Sunt alĂžii pe care nu-i respect, ĂŽnsĂŁ pe care-i tratez cu respect, aÂşa cĂŁ nu e nici o problemĂŁ.

 

Peste tot sunt oameni Âşi oameni...

 

:)

Bravo Ciupanezu!!!

 

:twoup:

 

Pe "blacklist" m-a trecut pe mine pentru ca am indraznit sa insinuez ca beneficiaza de tratament special, datorita sponsorizarilor pe care le-a facut.

Oricum, atitudinea unui comerciant, este de asemenea un feedback, un potential client interpreteaza cum doreste, ceea ce s-a scris pe acest topic.

In legatura cu Claudiu, are o problema de atitudine, supararea lui mare fata de mine a intervenit in momentul in care nu am mai cumparat de la el, deoarece avea preturi mai mari decat alti useri.

In momentul in care a postat ca vinde ulei Motul, eu fiind interesat, i-am cerut o oferta, raspunsul lui a fost "Nu gasesti ulei Motul de unde iei piese de obicei?"

A urmat raspunsul meu la intrebarea lui, (probabil nu i-a placut, sau ma rog), dupa care in cateva minute, XXL a sters acel post, ca fiind off-topic...cu toate ca era postul cu raspunsul la intrebarea lui claudiu...

In fine, asa cum am mai spus, nu e vorba ca as fi fost neserios, sau ceva de genul, a fost deranjat de faptul ca nu mai cumparam de la el...

Nu consider ca a fost jignit cineva pe acest topic, dar in opinia mea, postul e binevenit fiind vorba de User Review....

Iar asa cum am mai spus, impartialitatea lasa de dorit din partea unor moderatori....

Toate bune!

 

:)

Speram sa nu dispara si posturile astea :twoup:

Link to comment
Share on other sites

N-am nicio simpatie pentru Ciupanezu, mai ales ca s-a luat de mine sau a zis ceva ce nu mi-a convenit intr-un post...sau ceva de genu`, dar omu` chiar n-a jignit aici :twoup:

 

Nu mai pun ca e un autointitulat mecanic pe aici, cu pretentii de doctor in stiinte, care m-a jignit de cateva ori si n-a patit nimic :) Prietenii stiu de ce :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

@scara_211084

de ce nu spui ca te-am intrebat si ce tip de ulei pentru ca nu ai specificat si ulterior ai primit pm cu pretul

referitor la faptul ca unii au preturi mai mici e posibil; nu am spus ca am cele mai mici preturi din Romania ( crezi ca nu as putea sa vand si eu cu adaos 1% ca sa fiu tare-n preturi ?)

 

nu inteleg totusi ce ai de reclamat la adresa mea

 

@ciupanezu

vad ca nu ai inteles treaba cu blacklist

mai repet odata : nu e vorba de vreo amenintare ci doar ca este exclus sa mai fe ajutat de mine cu piese sau cu orice altceva

cred ca am dreptul de a-mi selecta clientii

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

nici eu nu am vreo simpatie pentru ciupanezu insa cu timpul am realizat ca este un baiat deosebit si a reusit sa-mi castige respectul (nu stiu daca asta conteaza pentru el)...ciupanezu are un 10+ de la mine...are si momente in care vorbeste cam mult (asta datorita faptului ca are prea mult timp liber, cred :twoup: ) insa in cea mai mare parte a timpului are dreptate...

 

pe de alta parte si XXL este un om deosebit pe care-l consider un moderator corect si care face foarte bine ceea ce face pe acest forum....tot un 10+ si pentru el.....stiu ca parerea mea pentru multi dintre voi conteaza mai mult sau mai putin dar ceea ce vreau sa scot in evidenta este faptul ca o colaborare intre ce doi ar duce la lucruri muuult mai utile decat ceea ce vedem noi aici.....

 

cu tot respectul fata de acest forum insa va dau un exemplu....colaborarea dintre ciupanezu+grozadan pe un forum bmw= lucru util (aici ma refer la topicul in care poti afla dotarile de fabrica ale masinii dupa VIN)

 

P.S. Am vazut ca mi-a fost reeditat postul (nu este nicio problema, era departe de mine gandul de a face reclama altui forum bmw....momentan pentru mine bmwclub ramane de baza) insa ar trebui sa invatam din reusitele altora, nu sa le ascundem...mi-ar fi placut sa pot afla aceste detalii si pe bmwclub....

Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma astea-s relatiile interumane :twoup:

Nu poti sa fi cu toti la fel :)

Sau sunt momente si momente, cazuri si cazuri.

Am avut momente cand XXL mi s-a parut ok, altele cand nu .

La fel si cu Ciupanezu, uneori a fost baiat ok, alteori nu :)

Sunt cazuri si cazuri, persoane, situatii, etc :twoup:

 

Cum nici eu nu-s extraordinar pentru toti...vorba cuiva \\\"Laudat de unii, defaimat de altii...\\\" - cam asa incepea un citat celebru parca :twoup:

Pentru asa zisul mecanic sunt \\\"un bolnav psihic\\\", dupa cum dumnealui nota, el pentru mine e un mare nimeni - pentru ca se da mare mecanic si habar n-are, etc :twoup: Pentru altii e \\\"super baiat\\\", etc :twoup:

Pentru altii sunt un bun psihopat, pardon, psiholog ...s.a.m.d. :twoup:

 

Una peste alta, aici era vorba de Ciupanezu, care chiar n-a jignit...iar pe claudiuBWR nu-l inteleg cu asta \\\" este exclus sa mai fe ajutat de mine cu piese sau cu orice altceva cred ca am dreptul de a-mi selecta clientii \\\" - in sensul ca nici mie nu-mi plac toti cei care-mi intra in magazin sau in spalatoria auto...etc...asta nu inseamna ca-i dau afara sau ca nu-i mai primesc.

Desigur, niciunul dintre acestia nu m-a jignit...acum el stie mai bine daca a fost jignit sau de ce nu mai vrea sa-i serveasca, insa e un principiu...\\\"Clientul nostru, stapanul nostru\\\" :angry:

Principiu care, sigur, poate fi ignorat si clientul dat afara, dar doar daca a jignit sau a fost super mega extra nesimtit :lol:

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Daca tot s-a pomenit de brownshark.. Am avut si eu o "experienta" cu acest user.

Acum multa vreme vroiam sa cumpar de la el un body-kit care se gasea foarte greu pt bmw-ul care il aveam pe atunci.. Ceea ce a fost ciudat si a dus la esecul tranzactiei a fost faptul ca nu vroia nici sa il trimita prin curier, nici sa ma duc sa il iau personal de la el.. El vroia sa ma duc cu masina, el sa pregateasca + vopseasca + monteze kitul pe masina (nu stiu daca astea erau contra cost sau incluse in pretul body-kit-ului, pret pe care oricum nu mi l-a spus). Eu fiind din cj si el din ploiesti (daca nu ma insel), deal-ul nu a mai avut loc. Poate a fost bine intentionat, poate omul chiar se pricepe, dar eu nu puteam sa ma duc sa stau la dispozitia lui probabil 2-3 zile sau cat ar fi durat toata operatiunea. Sau poate credea ca in cj nu am unde sa vopsesc + montez kitul respectiv. Oricum, am fost foarte dezamagit, mai ales din cauza ca gasisem sa cumpar ceva ce cautam de multa vreme, dar, din pacate, nu am putut ajunge la un numitor comun cu proprietarul/vanzatorul...

Sa nu ma intelegeti gresit, omul nu mi-a dat teapa, nu m-a fentat cu nimic, poate a fost chiar bine intentionat.. Dar mi-a ramas asa un gust amar dupa experienta asta..

Asa ca, din partea mea, brownshark are un mare MINUS permanent!

 

Nu iau apararea nimanui, chiar daca este ploiestean, de-al meu... Dar vreau sa iti spun ca atunci cand doresti ceva cu adevarat, cauti mijloace. Eu am facut un drum la Cluj (la Dorin) doar sa probez niste panouri de clima. Cu alta ocazie, am fost pana la Zalau (tot din Ploiesti si tot la Dorin), doar sa probez un electoventilator. Nu conteaza ca am batut cateva sute de km. Important a fost ca mi-am rezolvat problema de fiecare data.

Link to comment
Share on other sites

nici eu nu am vreo simpatie pentru ciupanezu insa cu timpul am realizat ca este un baiat deosebit si a reusit sa-mi castige respectul (nu stiu daca asta conteaza pentru el)...ciupanezu are un 10+ de la mine...are si momente in care vorbeste cam mult (asta datorita faptului ca are prea mult timp liber, cred :) ) insa in cea mai mare parte a timpului are dreptate...

 

pe de alta parte si XXL este un om deosebit pe care-l consider un moderator corect si care face foarte bine ceea ce face pe acest forum....tot un 10+ si pentru el.....stiu ca parerea mea pentru multi dintre voi conteaza mai mult sau mai putin dar ceea ce vreau sa scot in evidenta este faptul ca o colaborare intre ce doi ar duce la lucruri muuult mai utile decat ceea ce vedem noi aici.....

 

cu tot respectul fata de acest forum insa va dau un exemplu....colaborarea dintre ciupanezu+grozadan pe un forum bmw= lucru util (aici ma refer la topicul in care poti afla dotarile de fabrica ale masinii dupa VIN)

 

P.S. Am vazut ca mi-a fost reeditat postul (nu este nicio problema, era departe de mine gandul de a face reclama altui forum bmw....momentan pentru mine bmwclub ramane de baza) insa ar trebui sa invatam din reusitele altora, nu sa le ascundem...mi-ar fi placut sa pot afla aceste detalii si pe bmwclub....

@zeky: semnatura ta spune totul !

 

restul sunt numai vorbe :twoup:

Link to comment
Share on other sites

@ciupanezu

vad ca nu ai inteles treaba cu blacklist

mai repet odata : nu e vorba de vreo amenintare ci doar ca este exclus sa mai fe ajutat de mine cu piese sau cu orice altceva

cred ca am dreptul de a-mi selecta clientii

 

Am ĂŽnĂželes foarte bine, ĂŽnsĂŁ mi-am permis sĂŁ fac puĂžin miÂşto pentru cĂŁ mi s-a pĂŁrut hilarĂŁ treaba cu lista neagrĂŁ.

ÂŞi cred cĂŁ am fost Âşi amuzant. :twoup:

 

Pe de altĂŁ parte, nu vĂŁd de ce vorbeÂşti de un "ajutor".

 

Tu nu ajuĂži cu piese, tu vinzi piese, prestezi niÂşte servicii contra cost, ajutorul este altceva.

 

N-ai decât sã-Þi selectezi clienÞii, Însã nu cred cã ar trebui sã te superi dacã cineva nu cumpãrã doar de la tine sau te criticã În unele rânduri În mod civilizat.

Nu a semnat nimeni cu tine un contract de exclusivitate, nu e nimeni obligat sĂŁ cumpere doar de la tine, fiecare cumpĂŁrĂŁ de unde considerĂŁ cĂŁ obĂžine un preĂž mai bun, e vorba de bani nu de altceva.

 

Observ cĂŁ unii se supĂŁrĂŁ din cauza acestui topic, ĂŽnsĂŁ nu cred cĂŁ au de ce.

Atâta timp cât se fac unele critici la modul civilizat, topicul κi atinge scopul, iar serviciile prestate pe BMWclub vor deveni mai de calitate, iar Þeparii ºi utilizatorii neserioºi vor avea de pierdut.

 

Ăn plus, remarc cĂŁ unii, deÂşi presteazĂŁ niste servicii sau sunt vânzĂŁtori, se dau Maica Domnului sau mama rĂŁniĂžilor.

Nu e nici o ruºine sã faci comerÞ sau biºniÞã, toÞi avem nevoie de bani, iar dacã nu facem nimic ilegal sau imoral pentru ei, nu vãd o problemã.

Dupã pãrerea mea, când cumperi ceva de pe BMWclub e la fel ca ºi cum ai cumpãra direct de la o firmã care importã din afarã, iar preÞul conÞine un adaos mai mic sau mai mare, În general mai mare.

MulÞi vor sã facã În aºa fel Încât sã parã cã dacã iei de pe forum primeºti ceva În plus, ÎÞi faci un nou prieten, te iei de mânã cu comunitatea, obÞii un preÞ mai bun, devii o persoanã mai simpaticã plus multe alte inepÞii.

 

N-am nimic personal cu nimeni dintrei cei care presteazã servicii pe forum, eu Încerc sã fac În aºa fel Încât sã deschid ochii celor naivi.

 

Atâta timp cât eu Într-adevãr ajut În diverse moduri pe care nu le mai amintesc fãrã sã cer vreun leu de la cineva, cred cã-mi pot permite sã scriu aceste rânduri.

 

P.S: ªtiu foarte bine cã nu sunt foarte simpatic pentru mulÞi de pe forum, Însã acest lucru nu mã deranjeazã, ba chiar dimpotrivã, ºi asta pentru cã eu consider cã dacã Încerci sã pari simpatic eºti un om fals ºi lipsit de substanÞã.

Dacã Încerci sã te faci plãcut nu-Þi arãÞi adevãrata faÞã, iar cei care te apreciazã nu te apreciazã pentru ceea ce eºti ci pentru ceea ce vrei sã pari.

Din moment ce nici ĂŽn viaĂža realĂŁ nu ĂŽncerc sĂŁ mĂŁ fac plĂŁcut, nu vĂŁd de ce aÂş ĂŽncerca asta pe net, mi se pare aberant.

 

Ontopic:

 

HESS +

 

Un utilizator foarte serios, presteazĂŁ servicii ĂŽn mod corect Âşi punctual, mulĂži dintre cei care presteazĂŁ servicii pe BMWclub ar trebui sĂŁ-l ia de exemplu pentru limbajul pe care-l foloseÂşte ĂŽn relaĂžia cu potenĂžialii sau foÂştii clienĂži.

Link to comment
Share on other sites

@ciupanezu

poate am ajutat multi colegi de aici nu numai cu piese

nici nu am pretentia sa semneze cineva contract de exclusivitate cu mine; partea cu critica nu am inteles-o

ce are Catalin sa-mi reproseze

faptul ca insinuat ca am dat "spaga " - vai ce cuvant interzis am spus - si ca beneficiez de n'spe mii de avantaje pentru treaba asta m-a deranjat

 

cand o sa ai tu afacerea ta sa o conduci dupa cum crezi tu de cuviinta

eu deocamdata asa consider , ok?

 

ps mai sunt useri pe club care dau si ei reject unora tot pentru ca asa considera ei

despre bisnita ... non text

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Pe de altă parte, nu văd de ce vorbeşti de un "ajutor".

Tu nu ajuţi cu piese, tu vinzi piese, prestezi nişte servicii contra cost, ajutorul este altceva.

 

Foarte adevarat !

 

Intr-adevar, sunt unii pe forum care se ocupa cu vanzarea de diverse piese si accesorii, care practica preturi deloc mici si care au impresia ca iti fac tie un favor ca vei cumpara de la ei ! La fel de bine sunt altii care practica preturi decente si au o atitudine foarte ca lumea !

 

Sunt oameni si oameni pe forum, la fel ca si in viata de zi cu zi !

 

ON: @ IF 63 BMW e un baiat mai mult decat ok

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

@claudiuBWR:

Păi nu ţi-am zis să-ţi conduci afacerea altfel, ţi-am zis să accepţi că este o afacere, nu faci opere de caritate.

 

Şi ţi-am mai zis să nu te superi dacă eşti criticat, să nu te ataci aiurea doar pentru că cineva are ceva să-ţi reproşeze.

 

Nimeni nu are ĂŽntotdeauna dreptate şi toţi comitem greşeli, important este să acceptăm acest lucru şi să ne asumăm greşelile şi să ĂŽnvăţăm din ele.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.