Jump to content

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Un mare MINUS pentru ///M POWER, am cumparat niste jante de la el, nu mi-a spus ca sunt revopsite (in cel mai prost mod posibil), nu mi-a spus ca 2 anvelope sunt RFT, 2 anvelope au dot 2003 in loc de 2008, capacelele nu sunt oe, foarte neserios. Acum nici macar nu mai raspunde la telefon ...
Link to comment
Share on other sites

Deci hai sa iti spun: mi-a trimis poze, ne-am inteles ok, m-a sunat ieri sa ma intrebe daca au ajuns, inca nu ajunsesem la curier sa le iau, i-am zis ca il sun dupa ce le iau, l-am sunat sa il intreb de ce nu mi-a spus ca sunt vopsite, mi-a zis ceva de genul ca nu stia, dar am sa fac poze sa vedeti, se vede din avion ca sunt vopsite, si vopsite prost! referitor la cauciucuri, mi-a zis ca 2 sunt michelin dot 2008 si 2 bridgestone dot 2009, cele michelin sunt de fapt dot 2003!!!! - adica aproape 10 ani au, iar cele bridgestone sunt RFT, ceea ce nu a mentionat, as fi evitat rft. Am vrut sa iau de la el pentru ca am un prieten de aici de pe forum care a luat de la el gume si au fost ok, un coleg de munca a luat gume de la el la recomandarea mea si au fost ok, pretul nu a fost unul tocmai mic - 1600 ron cu transp ... si cand i-am zis ca bugetul meu este de 1500 ron mi-a zis ca nu poate sa lase deloc, am inteles si am mai suplimentat eu cu 100 ron, ceea ce m-a deranjat este ca nu a fost sincer cu mine ... 1 din jante se poate sa fi fost sudata, nu prea imi dau seama, o sa fac niste poze sa va arat ... nu ma asteptam sa patesc asa ceva de la el, care are totusi o serie de recomandari bune chiar aici pe forum, nu vreau nici sa vorbesc aiurea, dar m-a mintit, asta e clar!
Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa iau de la el pentru ca am un prieten de aici de pe forum care a luat de la el gume si au fost ok, un coleg de munca a luat gume de la el la recomandarea mea si au fost ok

cu siguranta o sa le primeasca inapoi,probabil nici el nu a stiut pra multe despre ele.I le trimiti inapoi,iti da banii inapoi,suportati curieratul cate 50% fiecare dintre voi,si asta este !

Link to comment
Share on other sites

cu siguranta o sa le primeasca inapoi,probabil nici el nu a stiut pra multe despre ele.I le trimiti inapoi,iti da banii inapoi,suportati curieratul cate 50% fiecare dintre voi,si asta este !

Nici macar nu mai raspunde la telefon, ce sa mai zic de primit inapoi, ce sa nu stie despre ele? ca 2 anvelope au dot`ul din 2003?! scrie pe ele ... se vede din avion ca au fost vopsite ... si prost, cu spray peste adezivul unde au fost plumbii de echilibrare, in orificiile de la prezoane etc ...a fost NESIMITIRE si punct. Nu ai cum sa nu stii astfel de chestii, mai ales cand te ocupi cu asa ceva.

Edited by rain
Link to comment
Share on other sites

Grecu Razvan e foarte neserios si fara rusine !

 

Spune ca are piese cand nu le are, spune ca a livrat piesele cand nu le-a livrat, spune ca suna in 5 minute, si nu mai suna, suni din nou si da acelas raspuns. Foarte aiurea, la un moment dat m-a dus cu presul 4-5 zile. Piesa era "livrata" si colegul lui urma sa ajunga de la curierat sa-mi dea codul, asta vreo 3 zile la rand, coletul nu a ajuns nici in ziua de azi :).

 

Exista si raspunsul, nu dom'le nu am.

Link to comment
Share on other sites

am sa pun aici review pt cei cu care am colaborat de curand . Evlmaster , comunicare buna si fairplay . Changing , un service curat ,mecanici cu experienta , rezolvari rapide si preturi bune . Gelu_bmw ca intotdeauana cand ai nevoie de ceva se misca rapid . ClaudiuBWR la fel , raspuns rapid si rezolvare in aceeasi zi .
Link to comment
Share on other sites

+++ brandex, MSasha, roscatu M3,

un mare minus unui user de-a dreptul nesimtit sau mai bine zis hotoman: "masinioricestare" - i-am vandut 4 arcuri sport orig bmw + 2 bielete antirului (una noua) + 4 amortizoare (ce-i drept sh si desperecheate - ideea era sa fac loc in pivnita) cu imensa suma de 180 RON. Dupa 2 zile ma suna si-mi spune ca sunt prea tari arcurile si vrea sa-mi dea piesele inapoi. Ok, a venit intr-o seara, i-am dat banii si asta a fost...pana a 2 zi cand am vazut ca lipseste un amortizor si bieleta antiruliu noua era inlocuita cu una veche...

Tare, nu?? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.