Jump to content

Recommended Posts

Multumesc colegului Kenbobo pentru timpul alocat si ajutorul acordat in vederea luarii unor decizii informate in ceea ce priveste achizitionarea unor produse dintr-un domeniu cu care nu am multe in comun.

 

:goodjob: :first: :hi:

 

 

Si eu ii multumesc pentru timpul acordat in vederea identificarii unei probleme la sistemul audio.

Un user care mi-a fost de mare ajutor.

 

Ma bucur ca v-am fost de ajutor. :thumbsup:

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am schimbat de curand toata articulatia e46 la Ilie mecanicul din Ciolpani: bascula complecta,bielete antiruliu,capete de bara,amortizoare kyb cu chitul complect 2850 lei manopera inclusa constatare bonus recomand cu incredere, nu alti mecanici care te lasa sa pleci cu defectul neremediat pe motiv ca este din alta parte.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Un minus pentru RobyS..

 

Povestea a ĂŽnceput acum un an când, pe topicul "Totul despre codare", ĂŽntrebasem dacĂŁ e cineva ĂŽn TM, sĂŁ mĂŁ ajute pe viitor cu niște codĂŁri, eroarea de la airbag, etc.Ămi rĂŁspunde și ĂŽmi spune cĂŁ mĂŁ poate ajuta. Trecem pe PM, ĂŽi spun ce am nevoie, ĂŽmi zice cĂŁ se poate, cât mĂŁ costĂŁ, etc.

 

DupĂŁ vreo 2 luni revin, pentru serviciul de care ĂŽntrebasem.

Raspunsul lui:"nu mai am timp de asa ceva. sorry.". Ulterior ĂŽmi spune cĂŁ se mai ocupa de asa ceva dar nu are timp sĂŁptĂŁmana asta, probabil cea viitoare. Trece sĂŁptĂŁmana ĂŽi spun ca sunt liber ĂŽn weekend, ĂŽntreb când se poate și ĂŽmi cere numarul sĂŁ mĂŁ sune ĂŽn weekend, dau numarul, aștept. Mai ĂŽntreb o datĂŁ dacĂŁ se poate, ĂŽmi zice ca nici acum nu poate, posibil weekendul viitor.

 

DupĂŁ alte doua sĂŁptĂŁmani, mĂŁ ĂŽntreabĂŁ dacĂŁ mai sunt interesat. I-am spus ca sunt, dar nu mai am banii disponibili. Mi s-au spart furtunele de la radiator, și gândesc eu ca e destul de prioritara o astfel de problema. Speram sĂŁ fie de ĂŽnțeles chestia asta, o fi luato ca pe o țeapa, sau trebuia sa ĂŽmping masina pana la el pentru diagnozĂŁ?

 

Trece și luna asta ĂŽl ĂŽntreb din nou daca mai putem sĂŁ ne intalnim ĂŽntr-un final sfarșit, ĂŽnsĂŁ nu a mai raspuns nimic.

 

De atunci și pânĂŁ acum, nu s-a mai ĂŽntamplat nimic, pana ce pe un alt topic "codĂŁri, diagnozĂŁ etc", ĂŽntreb daca totusi, acuma, ma poate ajuta cineva din TM. Tot RobyS ĂŽmi raspunde ca are tester și cĂŁ mĂŁ ajutĂŁ. Ăntreb cât mĂŁ costĂŁ, ĂŽmi spune ca nu poate discuta așa ceva aici.(Din cauzĂŁ cĂŁ era public mĂŁ gândesc?),am lasato așa.Ăntreb și pe topicul din Timișoara, tot el imi raspunde și ĂŽmi zice cĂŁ are timp ĂŽn weekend. Credeam ca sunt un pic paranoia cĂŁ mĂŁ gândeam cĂŁ, nu mai știe ce a vorbit cu mine acum un an, și am trimis mesajul ĂŽn vechea conversație.Unde ne putem ĂŽntâlni, când, etc. Nu raspunde,am zis ca ii 30-1 Dec, sĂŁrbĂŁtori etc, pânĂŁ ce ieri vĂŁzusem ceva posturi noi, și m-am lĂŁmurit.

 

Lung și fĂŁrĂŁ rost probabil dar e pĂŁțania mea.

De la multi am auzit ca RobyS ar fi bun, as ĂŽn BMW, dar pe mine nu m-a convins nici macar cum este ca persoanĂŁ...

Link to comment
Share on other sites

Adica tu spui ce problema ai, stai 2 luni si apoi prinzi omul ocupat. Apoi cand poate, nu mai ai tu bani dar el e de vina :wacko:

 

Pai omul face treaba asta in timpul liber. Doua luni e o perioada lunga si poate omul si-a schimbat programul (serviciu, familie, etc.).

Link to comment
Share on other sites

alynex imi pare rau ca gandesti asa... fac asta din pasiune si in timpul liber (cand este). pentru mine nu e o afacere sau un job pe care sa-l onorez cu promptitudine. daca doresti programari fixe exista reprezentanta.

daca doreai rezolvarea problemelor, crede-ma ca le rezolvam, dar tie-ti place mai mult chat-ul, vorba, forumul.

prin urmare, iti sugerez sa-mi ignori intentia de a te ajuta in vreun fel si sa apelezi cu incredere la Banat Car.

bafta

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ce tare esti,te cacai de un an pentru o codare si te miri ca nu raspunde omul?

 

Am fost la altcineva de atunci.

Toata faza am spuso pentru ca s-a repetat in acelasi fel.

 

:popcorn: Buna asta, ai scris asa mult pt ce? sa ne pierdem noi 3 min din viata aiurea?

Ma asteptam la ceva serios, cand am inceput sa citesc, cand am vazut cat ai scris.. Cum zicea si un coleg mai sus, ai asteptat 1 an pt o codare?

 

Nu cred ca am obligat pe nimeni cu pusca, sa citeasca.Ma insel?

 

Adica tu spui ce problema ai, stai 2 luni si apoi prinzi omul ocupat. Apoi cand poate, nu mai ai tu bani dar el e de vina :wacko:

 

Pai omul face treaba asta in timpul liber. Doua luni e o perioada lunga si poate omul si-a schimbat programul (serviciu, familie, etc.).

 

In alea 2 luni au fost sarbatorile,eu intrebasem ca sa stiu la cine apelez pe viitor.

Unde am zis ca e vina lui?Asteptam intelegere, ca doar nu imi sparg radiatorul singur, sau face cineva asa ceva, doar ca sa aibe o scuza?Interesant.

 

Putea fain frumos sa zica de prima data, ca nu te ajut cu nimic si gata.

Edited by Alynex
Link to comment
Share on other sites

In alea 2 luni au fost sarbatorile,eu intrebasem ca sa stiu la cine apelez pe viitor.

Unde am zis ca e vina lui?Asteptam intelegere, ca doar nu imi sparg radiatorul singur, sau face cineva asa ceva, doar ca sa aibe o scuza?Interesant.

 

Pai daca nu e vina lui, de ce il treci "cu minus"? Ca nu te-a inteles ca tie ti s-a spart radiatorul? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ca a spus ca ma ajuta, apoi , nu a mai raspuns.

 

Acum din nou a spus ca ma ajuta, din nou nu a mai raspuns.

 

Cred ca trebuia sa ma rezum la asta, prea multa informatie, ma scuzati, minus pentru mine!

Edited by Alynex
Link to comment
Share on other sites

Am cumparat de la grozadan si claudiuBWR.

 

grozadan, nu mi-a dat factura, m-a lungit cu termenul de livrare, desi piesele imi erau esentiale, l-am sunat cand trebuia sa ajunga piesele, mi-a zis ca i-a venit pachetul de piese, dar nu stie daca are timp in ziua aia sa le trimita si in felul asta au ajuns la 2-3 zile diferenta. Nu mi-a dat factura, nu am cerut-o dar asa ceva se face in mod normal, erau piese originale, i-am platit in avans.

 

claudiuBWR, a fost serios, mi-a adus la timp piesele(in bucuresti le aduce personal), mi-a facut factura fara sa ii zic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu n-am raspuns ? curios ... n-am nici un PM recent de la tine, sau apel sau mesaj in care sa ma intrebi daca pot sa te ajut "in data de / in weekendul x / etc"

asa ca n-are rost s-o mai lungim ...

 

Oricum, faptul e consumat.

 

Multumesc si moderatorilor care sterg posturile cu "pete". :thumbsup:

Edited by Alynex
Link to comment
Share on other sites

grozadan, nu mi-a dat factura, m-a lungit cu termenul de livrare, desi piesele imi erau esentiale, l-am sunat cand trebuia sa ajunga piesele, mi-a zis ca i-a venit pachetul de piese, dar nu stie daca are timp in ziua aia sa le trimita si in felul asta au ajuns la 2-3 zile diferenta. Nu mi-a dat factura, nu am cerut-o dar asa ceva se face in mod normal, erau piese originale, i-am platit in avans.

 

Ai luat piesele sub pretul pietei, nu vad care e problema, e la mintea cocosului ca sunt cu un rost sub pretul pietei.

 

Nu inteleg de ce nu ai comandat din prima de la claudiuBWR avand in vedere ca e in Bucuresti (ca si tine) si eliminai costul transportului si eventuale intarzieri aferente transportului.

 

Eu lui grozadan i-am confirmat la 17:30 ca am nevoie de o fulie la motor, la 18 si un pic eram la el sa o ridic. Desi omul isi cam termina treaba la 17. Asta s-a intamplat anul trecut, masina imi statea desfacuta in service.

Intarzieri apar, e inevitabil, doar nu fabrica piesele in curte sau in camera din spate.

 

LE: Din cunostintele mele, coletele trebuie ridicate pana la o anumita ora din programul de lucru. Uneori se poate, alteori ba.

Edited by jeezy
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@jeezy

 

Nu mai tin minte prin ce mi-a trimis coletul, dar a ajuns direct la mine, nu a trebuit sa il ridic, doar am platit pentru transport.

Avand in vedere ca am platit ma asteptam la un bon fiscal sau factura lucru care nu s-a intamplat. Nu intru in polemici, am argumentat destul de concret.

Plata am facut-o cu 10 zile inainte sa primesc comanda.

Link to comment
Share on other sites

@jeezy

 

Nu mai tin minte prin ce mi-a trimis coletul, dar a ajuns direct la mine, nu a trebuit sa il ridic, doar am platit pentru transport.

Avand in vedere ca am platit ma asteptam la un bon fiscal sau factura lucru care nu s-a intamplat. Nu intru in polemici, am argumentat destul de concret.

Plata am facut-o cu 10 zile inainte sa primesc comanda.

 

Pana piesele nu ajung in gestiunea lui, nu iti poate elibera factura pe ele. Si chestia asta poate sa introduca o intarziere de livrare de pe o zi pe alta minim.

Eu nu inteleg de ce nu i-ai cerut explicit factura, pe mine nu ma intereseaza factura de exemplu, e doar malculatura, creste teancul cu hartii si nu am loc de ele.

 

Aici ii raspunde lui Marrs ca ii poate da factura (postul 20425).

 

@Service Premium - exact asta incerc sa ii explic si eu.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.