Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nu sta nimeni sa citeasca 7 pagini de recomandari (mai ales incepatorii), doar noi cei care ne plictisim si rupem forumul in doua cand n-avem ce face.

Pana nu se face optiunea de vot "trader rating" la sectiunea publicitate, problema tot o sa existe.

 

Pe computer games cand cumparam ceva de la X cu 60 de vanzari la activ si 100% pozitiv, ma scapa de o groaza de griji. in primul rand scuteam mult timp cat pierdeam sa merg pana la X acasa in zona "la mama naibi" ca sa stau sa probez o amarata de piesa. Cand omul spunea ca piesa are dfectul x,y,z, exact asa era .... nimic in plus sau in minus.

 

In primul rand ar fi de ajutor pt cei din tara, suntem useri din multe orase raspandite care atunci cand vor sa cumpere ceva au la dispozitie doar telefonul si nimic mai mult, nu pot sa vada ce cumpara, nu pot sa testeze, habar au ce fel de om e vanzatorul si etc.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

Activez cam de 1 an de zile pe forum.

Am facut ceva servicii pt multe bmw-uri poate la care unii doar viseaza.

In cateva zile vine 66nfs-ul cu Ac Schnitzer type 2. Astea cu jantele sunt doar o parte din serviciile facute pe aici.

Pot sa spun ca am vandut cate ceva pe sectiunea bursa, si totusi am "member rating" = 0.

 

Sa inteleg ca lumea n-o fi multumita de persoana mea. Sincer abia astazi aflu si eu pentru ce este "member rating", credeam ca e ratingul pentru sfaturile date.

 

 

E doar un sfat acum, dar daca ajungi sa dezvolti si sectiunea bursa, sa fie pusa cap la cap cu reguli stricte, rating si tot ce trebuie, sigur o sa-ti creasca si numarul de useri pe forum, atuomat forumul.

Eu unul sincer mi s-a acrit de 4tuning, 40% din pers au un caracter de cacao, le spui pret fix (200ron o cutie Getrag cand pe net se vinde cu 300-400ron) si cand ajunge la tine incepe sa negoieze la sange, niste nesimtiti. Mai avea un pic si sarea la bataie ca n-am vrut sa i-o las la 150ron.

In schimb daca stiam din rating cu cine am de aface nu ma mai oboseam sa ies din casa pt persoana respectiva.

Link to comment
Share on other sites

Sincer abia astazi aflu si eu pentru ce este "member rating", credeam ca e ratingul pentru sfaturile date.

Nu multi il folosesc, dar dupa rating-ul ala iti poti da seama ce fel de persoana este (asta daca optiunea asta ar fi folosita). Nu conteaza daca este acordat pentru sfaturi, sau pentru serviciile prestate.

Link to comment
Share on other sites

@borax... :lol:

 

personal, recomand pe:

 

@GABI BMW3 - pentru corectitudine si sprijin gratuit prin propriile cunostinte... datorita lui, masina mea are acum tempomat :)

 

@grecu razvan - pentru corectitudine si profesionalism...

 

@Claudiu_BWR - seriozitate si promptitudine in livrarile de piese, precum si pentru preturile/ofertele accesibile...

 

@grozadan - pt. piese OEM la cerere... o problema ramane insa cu transportul de la CJ pana la Buc... :)

 

daca am uitat pe cineva, imi cer scuze... :)

Link to comment
Share on other sites

Recomand pe:

 

brandex - e primul de la care am cumparat ceva prin intermediul forumului. E foarte serviabil si de treaba.

 

grozadan - am cumparat multe de la el, foarte de treaba si rezistent la stresare :)

 

redfighter - il recomand, pe parcursul operatiuni DMC am avut full support din partea lui.

 

 

Mersi la toti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eu am procurat ceva de la @b_14_bye, sau Lazar Alexandru, cu care m-am inteles sa imi vanda o pompa servo pentru masina mea, am convenit ca in cazul in care nu se potriveste (de pe 318ci pe 323ci) sa o returnez si sa imi dea banii, dupa ce am primit-o nu mi-a mai raspuns la telefon, acum stau cu pompa la balcon si cu un minus de 400 Ron in portmoneu. Asa ca aveti grija.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sa va povestesc ce am patit. Mi-a trebuit un senzor de parcare de E60. Am luat de la utilizatorul Grecu Razvan de la dezmembrari din Craiova, Simnicu De Sus. Am cerut senzor de parcare de fata de E60 si mi-a trimis alt senzor care nu se potrivea. Nu mai spun ca mi-a luat transportul 69 de lei, avand in vedere ca senzorul cantareste f putin. L-am sunat apoi si i-am spus si mi-a zis ca se rezolva si ca imi trimite ce trebuie. Dupa multe telefoane zilnice (ca nu-mi trimetea nimic, ma ducea cu vorba), mi-a trimis intr-un final ce trebuia si m-a pus tot pe mine sa platesc transportul (spunandu-mi la telefon ca nu mai platesc transportul). Eu unul nu mai vreau sa trec prin experienta asta vreodata si de aceea am scris aici ca sa nu mai ia si altii aceasta teapa. DECI, MARE ATENTIE CAND CUMPARATI CEVA DE LA GRECU RAZVAN DIN CRAIOVA, SIMNICU DE SUS.
Link to comment
Share on other sites

si eu am cumparat de la el una alta...dar nu am avut prb de genul asta...si faza cu transportul nu cred ca are el vreo treaba, toata treaba este cu cine ti-a pus senzorul (presupun cu vreun curier), aia sunt nesimtiti...parerea mea proprie si personala !!!
Link to comment
Share on other sites

Sa va povestesc ce am patit. Mi-a trebuit un senzor de parcare de E60. Am luat de la utilizatorul Grecu Razvan de la dezmembrari din Craiova, Simnicu De Sus. Am cerut senzor de parcare de fata de E60 si mi-a trimis alt senzor care nu se potrivea. Nu mai spun ca mi-a luat transportul 69 de lei, avand in vedere ca senzorul cantareste f putin. L-am sunat apoi si i-am spus si mi-a zis ca se rezolva si ca imi trimite ce trebuie. Dupa multe telefoane zilnice (ca nu-mi trimetea nimic, ma ducea cu vorba), mi-a trimis intr-un final ce trebuia si m-a pus tot pe mine sa platesc transportul (spunandu-mi la telefon ca nu mai platesc transportul). Eu unul nu mai vreau sa trec prin experienta asta vreodata si de aceea am scris aici ca sa nu mai ia si altii aceasta teapa. DECI, MARE ATENTIE CAND CUMPARATI CEVA DE LA GRECU RAZVAN DIN CRAIOVA, SIMNICU DE SUS.

 

Si eu am comandat o aripa de la el si mi-a trimis una lovita, norocul meu a fost ca nu era ambalata si am vazut-o cand sa o ridic de la curier. Nici eu nu-l recomand.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.