Jump to content

intrebare intrebatoare!


dragosdogaru

Recommended Posts

sal all.ce vreau sa va intreb....se pot schimba numai bucsele de la bratele de pe fata?daca da,unde pot gasi si eu asa ceva? :blink:

81406[/snapback]

 

Salut Dragos,

 

cum se manifesta masina ta la viteza mare? "Deviaza" putin in linie dreapta dupa 140 la ora?

 

La service mi-au recomandat si mie sa schimb bucsele dar mi-au pus pe lista si caseta de directie ... mi se pare exagerat dar nu stiu ce sa cred...

 

 

Gabi

Link to comment
Share on other sites

Salut Dragos,

 

La service mi-au recomandat si mie sa schimb bucsele dar mi-au pus pe lista si caseta de directie ... mi se pare exagerat dar nu stiu ce sa cred...

Gabi

82767[/snapback]

 

La e46 si e39 caseta de directie nu e foarte solida. Cedeaza relativ usor.

BMW "recomanda" ( din ratiuni de siguranta ) sa se schimbe obligatoriul caseta de directie daca un soc, de la o groapa de exemplu, a fost atat de puternic incat a deformat o janta sau a deteriorat un element de directie ( bucsa, pivot, etc. ).

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

Salut Dragos,

 

cum se manifesta masina ta la viteza mare? "Deviaza" putin in linie dreapta dupa 140 la ora?

 

La service mi-au recomandat si mie sa schimb bucsele dar mi-au pus pe lista si caseta de directie ... mi se pare exagerat dar nu stiu ce sa cred...

Gabi

82767[/snapback]

sal gabi

nu deviaza deloc...isi mentine traiectoria destul de bine,dar daca ai jocuri mari la directie atunci e posibil sa-si devieze traiectoria.trimite-mi un e mail cu nr tau de tel sa vb mai multe doggy_xxl@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

sal gabi

nu deviaza deloc...isi mentine traiectoria destul de bine,dar daca ai jocuri mari la directie atunci e posibil sa-si devieze traiectoria.trimite-mi un e mail cu nr tau de tel sa vb mai multe doggy_xxl@yahoo.com

83015[/snapback]

 

Mda... oricum cred ca am elucidat misterul ... de vina a fost rotatia cauciucurilor, mai e cineva pe aici care a patit la fel. Chestia e ca directia nu are nici cel mai mic joc (am facut inspectia anul trecut si era totul ok) nu da nici un fel de semn ca ar avea probleme iar deviatia e foarte mica si la viteza mare .... in cel mai rau caz trebuie sa verific geometria dupa impactul cu o bordura :blink:

Link to comment
Share on other sites

caseta de directie o schimbi daca ai joc. jocul se verifica in felul urmator: pui masina pe elevator si o ridici. un mecanic tine de roata iar celalalt prinde bieleta de directie si misca de ea... daca are joc si acesta vine din caseta.. trebuie schimbata..

la mine are joc dar nu o schimb inca.. bafta..

Link to comment
Share on other sites

caseta de directie o schimbi daca ai joc. jocul se verifica in felul urmator: pui masina pe elevator si o ridici. un mecanic tine de roata iar celalalt prinde bieleta de directie si misca de ea... daca are joc si acesta vine din caseta.. trebuie schimbata..

la mine are joc dar nu o schimb inca.. bafta..

83120[/snapback]

 

ok, o sa incerc zilele astea sa ma conving... Si imi aduc aminte de la o masina mai veche pe care am avut-o acum mai multi ani si care tot asa avea probleme la directie ca tinand volanul fix masina se duce sa zicem in dreapta ... ceea ce nu e cazul la mine

 

multumesc

 

Gabriel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.