Jump to content

Fulie centrala e46


brabus2099

Recommended Posts

no comment

pistol electric

lampa

spray

nimic

caca

fortza bruta, teava pana sus la capota, sudura de jur imprejur, a parait de trei ori tare, nu am crezut ca mai il desfac

am scos surubul si ma pis pe ea de rabla, ca ma doare mana de cat am tras

Bravo.A strans vechiul mecanic de nebun asa tare surubul.Nu are pasta de blocare :thumbsup:

Sunt unii mecanici care strang pana la refuz suruburi, au forta in maini.Am intalnit si eu asa ceva la o chiulasa si la o galerie de evacuare,credeam ca nu le mai desfac :)

Link to comment
Share on other sites

Nu, e doar prostul obicei al mecanicilor de pretutindeni de a lucra fara sa stie ce fac.

Strange tata pana iese apa din surub, sa fie sigur ca nu se desface dupa 1 luna.

 

Nu, e doar prostul obicei al mecanicilor de pretutindeni de a lucra fara sa stie ce fac.

Strange tata pana iese apa din surub, sa fie sigur ca nu se desface dupa 1 luna. Asa patesti cand se lucreaza dupa muschi si nu dupa specificații. Se chinuie saracii fabricanti cu teste si timp ca sa vina Gheorghe si sa stranga cu 500nm unde trebuie strans cu 100, no comment.

Link to comment
Share on other sites

Nu, e doar prostul obicei al mecanicilor de pretutindeni de a lucra fara sa stie ce fac.

Strange tata pana iese apa din surub, sa fie sigur ca nu se desface dupa 1 luna. Asa patesti cand se lucreaza dupa muschi si nu dupa specificații. Se chinuie saracii fabricanti cu teste si timp ca sa vina Gheorghe si sa stranga cu 500nm unde trebuie strans cu 100, no comment.

foarte corect.

Ptr ei nu s-a inventat cheia dinamometrica si diapazonul cu care se intinde cureaua de distributie

Personal am vazut un client care i-a fost crapat blocul motor la dacia logan 1,4mpi ca a strans un asazis muschiulos la mana chiulasa. Ce trebuie dinamometrica unghiulara?? :laugh: Stie el

S-a dus mecanicu si i-a cumparat bloc motor clientului pe banii lui si i-a transferat internele de pe vechiul bloc, manopera gratis :goodjob:

post-67934-0-71692400-1573914582_thumb.jpg

Edited by mihalascu
Link to comment
Share on other sites

salut, mai cand am luat-o din rahova de la baietasul ala, el un om simplu, nu semana a camatar, doar cat l-am asteptat a urcat pana la un vecin si i-a rabatat doua cu promisiunea ca are treaba si revine.... mi-a spus ca are nare turbina diverse, bai da parca imi aduc aminte ca mi-a spus ca a schimbat fulia si ca a strans-o asa de tare numai ca fapt divers, si a spus ca cine o desface atunci sigur a lui sa fie masina :frantics:

bai nu mai numarul lui, sunt fericit, hotarat e masina mea

PS

am strans cu pistolul pneumatic, pe treapta trei,

la un moment s-a strans si pe urma am insistat si s-a mai dus inca vreo 60 grade asa, si basta, oricum surub de camion si nu era asa strans, poate sa cada pe drum, tot mai bine decat ce am patit eu sa stau de doua luni si sa ma rog de unu si altul

deci strans cu pistolul la maxim

multumesc pentru ajutor

Link to comment
Share on other sites

Ptr ei nu s-a inventat cheia dinamometrica si diapazonul cu care se intinde cureaua de distributie

Personal am vazut un client care i-a fost crapat blocul motor la dacia logan 1,4mpi ca a strans un asazis muschiulos la mana chiulasa. Ce trebuie dinamometrica unghiulara?? :laugh: Stie el

S-a dus mecanicu si i-a cumparat bloc motor clientului pe banii lui si i-a transferat internele de pe vechiul bloc, manopera gratis :goodjob:

 

Mai intra lichide prin gaurile prezoanelor la chiulasa si bagi aer si sufli bine....cred ca daca strangi prezoanele si prinde lichid pe acolo dai de belele,altfel nu vad cum sa spargi blocul motor strangand la mana.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.