BMWClub: Drumuri interzise.... :( - BMWClub

Jump to content

• 16 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Drumuri interzise.... :( drumuri interzise pentru cine are masina

#1 User is offline   iulian518i 

• another bmwlover
  • Group: Members
  • Interests:electronica, IT, BMW

Posted 25 April 2006 - 22:36

As vrea sa plec dupa 15 mai in concediu prin tara si...am vazut un topic cu niste super-locatii de relaxare totala si rupere de realitate :)
As vrea sa postati in continuare toate drumurile care vi s-au parut imposibil de strabatut...si nu ma refer la drumurile de la marginea nu stiu carui satuc ci la drumurile la care noi ne-am astepta sa fie OK si cand ajungi acolo...lasi jumatate din masina (pivoti, bucse, amortizoare, pedalier, jante, cauciucuri :) ) pe acolo.
Deci vreau drumurile cu rang mare (europene, judetene...etc ) care, odata trecut de ele, juri ca nu mai treci in viata ta pe acolo :blink:
Si o sa incep eu cu un drum judetean :) e vorba de o portiune intre Tandarei (IL)si Baraganu (BR), pentru cei care merg dinspre CT spre Moldova..e o portiune de drum de cca 2-5 km unde parca au cazut obuze pe acea sosea... :D
0

#2 User is offline   gbu 

• -

Posted 25 April 2006 - 23:29

Reghin-Toplita, 85 km, parcursi acum un an in 3 ore. Am auzit ca s-ar fi reparat de atunci. N-am avut tupeul sa verific cu ochii mei. Mai bine ma duc la Toplita prin Ucraina. Poate sa confirme cineva ca s-ar fi reparat?

Balauseri-Acatari (adica scurtatura pt cine vrea sa mearga de la Turda la Sighisoara fara a intra prin Tg. Mures).
Sugestie: vizitati orasul Tg. Mures :blink:
Intrati in centru, a se evita ruta ocolitoare pt camioane.
0

#3 User is offline   Leusor 

• BMW - iXt
  • Interests:X3

Posted 26 April 2006 - 06:51

Daca vrei sa vii dinspre Moldova spre Ardeal, singura varianta, cat de cat (exclud Valea Prahovei) este prin Bacau - Onesti - Brasov. In rest, pe la Vatra Dornei - Bistrita, Piatra Neamt - Cheile Bicazului, pe la Bicaz-Borsec - Toplita, e ca dupa razboi pe anumite portiuni. Pacat de peisaje. Eventual spune un traseu, si noi iti spunem daca se poate circula

This post has been edited by Leusor: 26 April 2006 - 06:51

0

#4 User is offline   Alexander 

• Începător
  • Interests:Cars, kick boxing karate

Posted 26 April 2006 - 08:16

Daca e sa ajungi prin Banat, fereste-te de drumul Lugoj-Timisoara via Recas. Desi se lucreaza la drum si sunt portiuni unde poti sa-i dai si 200km/h, pentru gropile de obuze pe care nici nu le poti feri, nu se merita. Ruta ocolitoare este Lugoj - BUZIAS- TImisoara, unde pe o portiune de aprox 20km drumul este valurit dar fara gropi iar apoi dupa Buzias e bun drumul.
0

#5 User is offline   deathrow 

• Senior

Posted 26 April 2006 - 09:34

Cel mai bun drum la ora actuala dinspre ardeal spre moldova si invers e cluj - turda - tg mures - sovata - gheorgheni - lacu rosu - piatra neamtz - bacau shi de acolo ai E85-u care e ca-n palma shi pe care te poti duce in toata moldova. Ruta pe care am prezentat-o are o buba la cheile bicazului. 30 de km de drum super prost. Restul drumului insa este perfect. Adica fara denivelari si gropi.

Fereste-te de pasul Tihuta. e CRIMA!!!!
0

#6 User is offline   Thebe 

• Senior

Posted 28 April 2006 - 01:09

agricultoru, on 25/Apr/2006, 23:29, said:

Balauseri-Acatari (adica scurtatura pt cine vrea sa mearga de la Turda la Sighisoara fara a intra prin Tg. Mures).
Sugestie: vizitati orasul Tg. Mures :)
View Post

Asta pot eu sa confirm. E dezastru ruta asta ocolitoare Acatari-Ungheni. De evitat!

De asemenea, sa nu indrazniti Satu Mare-Oradea ca poate nu scapati vii si nevatamati. E dezastru absolut. :blink:
0

#7 User is offline   paco_wonderboy 

• novice
  • Interests:masini

Posted 28 April 2006 - 08:31

si inca ceva JUMA DE bucuresti AR TREBUI INCHIS :bashwall:capitala c...lui

This post has been edited by paco_wonderboy: 28 April 2006 - 08:32

0

#8 User is offline   iulian518i 

• another bmwlover
  • Interests:electronica, IT, BMW

Posted 28 April 2006 - 10:47

Pai eu m-am gandit la 2 variante, toate cu plecare din Constanta :blink:
1. Baile Olanesti-
2.Busteni-
Fiecare are avantaje si dezavantaje (DN cu restrictie de viteza, autostrada Pitesti cam prafuita (sa nu zic bombardata :) ))...etc
0

#9 User is offline   AR99RMS 

• gaolbird

Posted 28 April 2006 - 10:52

Thebe, on 28/Apr/2006, 01:09, said:

Asta pot eu sa confirm. E dezastru ruta asta ocolitoare Acatari-Ungheni. De evitat!

De asemenea, sa nu indrazniti Satu Mare-Oradea ca poate nu scapati vii si nevatamati. E dezastru absolut. :blink:
View Post

apropo nici ORADEA - SALONTA nu e bun...teroare ....un amic a rezolvat un ATP ou nout cromat pe 18 in zona asta!!!!
dar cica amu il ,,carpeste,,
0

#10 User is offline   kewlya 

• Senior
  • Interests:E92 330i 2007

Posted 28 April 2006 - 20:59

AR99RMS, on 28/Apr/2006, 10:52, said:

apropo nici ORADEA - SALONTA nu e bun...teroare ....un amic a rezolvat un ATP ou nout cromat pe 18 in zona asta!!!!
dar cica amu il ,,carpeste,,
View Post

Zalau-Baia Mare - gropi in unele locuri ca tre sa mergi cu 10 km/h ca nu ai cum sa le ocolesti,dezastru drumul - nu aveti ce cauta pe el!!
Zalau-Oradea - denivelari la greu,gropi la fel,cu o masina joasa nu ai ce cauta acolo, cu duba sau jeep e Ok,ruta ocolitoare este Zalau-Huedin-Oradea - mai lung drumul cu 60 km dar la timpu parcurs iesiti la fel.
0

#11 User is offline   Thebe 

• Senior

Posted 30 April 2006 - 15:45

kewlya, on 28/Apr/2006, 20:59, said:

Zalau-Oradea - denivelari la greu,gropi la fel,cu o masina joasa nu ai ce cauta acolo, cu duba sau jeep e Ok,ruta ocolitoare este  Zalau-Huedin-Oradea - mai lung drumul cu 60 km dar la timpu parcurs  iesiti la fel.
View Post

Cluj-Huedin-Oradea este intradevar super bun.
0

#12 User is offline   gbu 

• -

Posted 06 June 2007 - 16:28

Cluj - Dej. Comuna Jucu. Imaginile vorbesc de la sine.

Attached File  Image001.jpg (339.21K)
Number of downloads: 100
Attached File  Image000.jpg (369.98K)
Number of downloads: 80
Attached File  Image006.jpg (367.78K)
Number of downloads: 69
0

#13 User is offline   Alex86 

• Pirat al soselelor

Posted 06 June 2007 - 17:37

ruta Dej-Ludus sa se evite...am fost duminica in Baia Mare si la intoarcere am luat ruta Baia Mare-Dej-Sarmasu-Ludus-Tg Mures....De la sarmasu la Ludus e varza...tot am frecat pe jos un Opel Vectra a unui prieten

This post has been edited by Alex86: 06 June 2007 - 17:38

0

#14 User is offline   Cristi SM 

• Senior

Posted 06 June 2007 - 17:47

Ruta Cluj - Zalau - Satu Mare E81 ca in occident :blink:
0

#15 User is offline   Pole 

• Arogant
  • Group: Banned

Posted 06 June 2007 - 18:13

iulian518i, on 25/Apr/2006, 23:36, said:

As vrea sa plec dupa 15 mai in concediu prin tara si...am vazut un topic cu niste super-locatii de relaxare totala si rupere de realitate :)
As vrea sa postati in continuare toate drumurile care vi s-au parut imposibil de strabatut...si nu ma refer la drumurile de la marginea nu stiu carui satuc ci la drumurile la care noi ne-am astepta sa fie OK si cand ajungi acolo...lasi jumatate din masina (pivoti, bucse, amortizoare, pedalier, jante, cauciucuri :) ) pe acolo.
Deci vreau drumurile cu rang mare (europene, judetene...etc ) care, odata trecut de ele, juri ca nu mai treci in viata ta pe acolo :blink:
Si o sa incep eu cu un drum judetean :) e vorba de o portiune intre Tandarei (IL)si Baraganu (BR), pentru cei care merg dinspre CT spre Moldova..e o portiune de drum de cca 2-5 km unde parca au cazut obuze pe acea sosea... :)
View Post

iti recomand Sfantu Gheroghe in delta. Am fost vara trecuta si este cu adevarst special dpdv al peisajelor, dar drumul este crima. Din "oras" pana la plaja (acolo se varsa dunarea in mare) mergi vreo 3-5 km pe jos, drumul este practic un nisip foarte afanat si nu merge auto pe acolo... uite:
0

#16 User is offline   Bebe 

• Începător

Posted 06 June 2007 - 18:17

gbu, on 25/Apr/2006, 23:29, said:

Sugestie: vizitati orasul Tg. Mures :blink:
View Post

O veste buna, drumul e facut, se circula bine.
0

#17 User is offline   Sini 

• Senior

Posted 06 June 2007 - 18:28

Alexander, on 26/Apr/2006, 08:16, said:

Daca e sa ajungi prin Banat, fereste-te de drumul Lugoj-Timisoara via Recas. Desi se lucreaza la drum si sunt portiuni unde poti sa-i dai si 200km/h, pentru gropile de obuze pe care nici nu le poti feri, nu se merita. Ruta ocolitoare este  Lugoj - BUZIAS- TImisoara, unde pe o portiune de aprox 20km drumul este valurit dar fara gropi iar apoi dupa Buzias e bun drumul.
View Post

NU este doar portiunea Timisoara - Lugoj, soseaua E70 portiunea Timisoara - Orsova, in proportie de 90% este intr-o stare deplorabila.
0

#18 User is offline   Alex86 

• Pirat al soselelor

Posted 06 June 2007 - 19:26

RedCap, on 6/Jun/2007, 19:16, said:

Confirm si eu : toamna trecuta pe acolo am mers ca sa evit Targu Mures care mi s-a parut a fi plin de gropi si mai era si cu centrul in reparatii si centura abia fusese turnata ba chiar mai avea si niste semafoare pe ea ca se mai inalta asfaltul turnat... se zbura pe drumul ala de misto ce era.  :)
View Post

Veste proasta...din Corunca iarasi e centura in reparatii :blink:
0

#19 User is offline   KTU 

• Senior

Posted 07 June 2007 - 03:25

Timisoara- Dr. Tr. Severin(via Caransebes) e moarte curata. Anul trecut am facut spume la nari p'acolo.
0

#20 User is offline   Remus R. 

• Addicted
  • Group: Contributors

Posted 07 June 2007 - 09:03

Fratilor sa evitati pe cat posibil Brasov-Sibiu , s-au apucat astia de juma de an la reparatii, sunt 40 de semafoare in 150 km, despre coordonarea lor nu au auzit baietii, drumul e naspa rau, sunt portiuni "rase" dupa care faci un salt pe fostul pavaj, etc. naspaaaaa rau drumu, pe langa alea 3 ore pe care le faci in loc de o ora 30 min. :blink: si cireasa de pe tort e ca aparatorii legii stau ascunsi sa vada care trece pe rosu la respectivele semafore, desi unele sunt pe linii drepte , tu ai rosu si vezi ca nu vine nici ... dar tre sa stai. :) si dureeeeeeeeeaza unele.

asadar ca si concluzie: evitati Sibiu-Brasov. :)
0

Share this topic:

• 16 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro