BMWClub: Drumuri interzise.... :( - BMWClub

Jump to content

• 16 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Drumuri interzise.... :( drumuri interzise pentru cine are masina

#21 User is offline   330xi 

• mecanic la AB
  • Group: Members

Posted 07 June 2007 - 11:11

remusratiu, on 7/Jun/2007, 10:03, said:

Fratilor sa evitati pe cat posibil Brasov-Sibiu ...
View Post

Am facut deja greseala asta....promit sa nu o mai fac...mi-au sarit rotile la masina...si mi-a crescut barba asteptand la semafoare...
0

#22 User is offline   330xi 

• mecanic la AB

Posted 07 June 2007 - 11:14

Si ca veni vorba de orase cu sosele distruse....pentru Miercurea Ciuc ...intrati in oras numai daca aveti in dotare vreun TAB sau macar un Hummer comanda pentru armata...
0

#23 User is offline   330xi 

• mecanic la AB

Posted 07 June 2007 - 11:20

DJ 137 Odorheiul Secuiesc - Sighisoara....alta zona crepusculara...toti cu jante mai mari de 16" ...sau suspensie sport ...sa evite ruta

This post has been edited by 330xi: 07 June 2007 - 11:22

0

#24 User is offline   Sini 

• Senior

Posted 07 June 2007 - 11:51

Eu zic ca topicul asta sa fie urcat la "pinned" pt ca este foarte util.
0

#25 User is offline   sierra1771 

• Capitan de haiduci......
  • Interests:BMW

Posted 07 June 2007 - 13:22

white320ci, on 7/Jun/2007, 03:25, said:

Timisoara- Dr. Tr. Severin(via Caransebes) e moarte curata. Anul trecut am facut spume la nari p'acolo.
View Post

ruta asta se poate face lejer prin moldova noua-moravita-timisoara....e cam cu 60 de km mai lung traseul, dar merita...si drumul e bun si traficul rutier mult mai degajat decat prin caransebes
0

#26 User is offline   iulian518i 

• another bmwlover
  • Interests:electronica, IT, BMW

Posted 07 June 2007 - 13:57

Eu am mers recent pe itinerariul CT-B-Pitesti, Rm Vl, Olanesti, cu cele doua autostrazi..e drumul OK..exceptand ca am intrat in Bucuresti si pe Mihai Bravu am trecut de Dambovita, fara sa o zaresc :)...si m-am luat dupa indicatoarele rutiere...care, stiam asta, dar nu aveam incotro, m-au aruncat in varianta...unde am facut cca 2 ore pana la iesirea pe A1...atentie in Pitesti cu radarele fixe Gatso... :blink: le detecteaza detectorul, dar scurt si nu stiu ce zona supravegheaza...adica te ia din fata sau din spate? si am observat ca pe ploaie unele radare erau oprite :) probabil ca sa evite "falsificarea" rezultatelor...Drum bun si fara puncte :)
0

#27 User is offline   gbu 

• -

Posted 11 June 2007 - 16:48

RedCap, on 11/Jun/2007, 10:51, said:

Ieri am gresit drumul cand veneam de la Constanta catre casa si in loc sa o iau spre autostrada am luat-o spre Harsova... nici o problema ca am facut pe undeva stanga spre Nazarcea si mi-am blestemat zilele ca 8 km numai cu 30 la ora am mers fiind depasit de orice masina venea din spate. Drumul nu era plin de gropi insa avea numai si numai denivelari pe care suspensia sport de la BMW nu le inghite deloc.  :blink:  Nu mai merg pe acolo in viata mea.
View Post

Pai de ce n-ai luat-o pe la Slobozia - Urziceni? Eu tot pe acolo ma duceam intr-o vreme la mare, ca sa evit Bucurestiul. E rau pe acolo in ultima vreme? Stiu ca era o portiune miraculoasa de-a dreptul in zona Ciorani.

LE: si inca o intrebare... Stie cineva cum e drumul Dej - Bistrita - Vatra Dornei? Ca trebuie sa ma duc pana pe acolo in curand si nu vreau sa fac 5 ore....

This post has been edited by gbu: 11 June 2007 - 17:04

0

#28 User is offline   atreides 

• Nou venit
  • Pip

Posted 11 June 2007 - 18:02

Salut, sunt interesat de cum se prezinta drumul Suceava-Bistrita-Dej (ca gbu :blink:) deoarece in iulie am un drum spre Hunedoara, mai precis Hateg.

Dumul prin Nazarcea il folosesc des pentru a evita aglomeratia prin Valul lui Traian-Basarabi. Recunosc ca suspensia nu este sport si am portiuni pe care ating si 140 km/h :)
0

#29 User is offline   grozadan 

• Fan

Posted 11 June 2007 - 18:33

nu-si prea are rostul topicul dupa parerea mea,stand asa si citind imi dau seama ca mai bine scriem care drumuri sunt bune ca le terminam pe o pagina..
0

#30 User is offline   gbu 

• -

Posted 22 June 2007 - 10:22

Cluj - Dej strikes again...

Attached File  Image002.jpg (322.45K)
Number of downloads: 50

Attached File  Image005.jpg (315.72K)
Number of downloads: 39
0

#31 User is offline   iulian518i 

• another bmwlover
  • Interests:electronica, IT, BMW

Posted 22 June 2007 - 23:11

La fel e si varianta Bucurestiului, dinspre A2 si spre N...si spre S :blink:..daca stiti drumul prin capitala...evitati varianta...pana se regleaza circulatia cu intrarile in Bucuresti...locuri in care varianta are indicatorul STOP :) si care genereaza kilometri de cozi...eu am mers pe langa masina la un moment dat...si aveam aceeasi viteza...ba chiar cateodata eram in avans fata de masina (PS: eram pasager intr-o masina fara AC :) deci crima si pedeapsa ora 14:00 prin acea zona )

This post has been edited by iulian518i: 22 June 2007 - 23:15

0

#32 User is offline   gbu 

• -

Posted 03 July 2007 - 13:58

Daca veniti la Cluj si ploua, va sfatuiesc sa evitati strada mea...

Attached File  Image000.jpg (508.79K)
Number of downloads: 81
0

#33 User is offline   Apple 

• PowerMac G5 Addicted

Posted 03 July 2007 - 14:08

gbu, on 3/Jul/2007, 14:58, said:

Daca veniti la Cluj si ploua, va sfatuiesc sa evitati strada mea...

Attachment attachment
View Post

de ce? :)
Ai infundat special canalizarile ca sa nu venim sa bem berea aia impreuna... :blink:
0

#34 User is offline   Remus R. 

• Addicted
  • Group: Contributors

Posted 03 July 2007 - 14:19

e naspa cu ploaia in cj, dar nu pot sa nu remarc ce central stati domnule gbu :) :blink:
0

#35 User is offline   Romulus 

• The insider
  • Group: Admin

Posted 03 July 2007 - 18:43

RedCap, on 29/Jun/2007, 12:34, said:

De la Balea Lac intoarcerea pe Arges e DEZASTRU, sa nu va pacaleasca drumul de coborat de la Balea Lac pana mai jos ca dup-aia in schimb va fi PRAF. Sambata am venit p-acolo si 55 de km pana in Curtea de Arges e drumul varza, dup-aia pana in Campulung idem, pana in Brasov aproape tot la fel. Cand am nimerit in DN1 multumeam Cerului ca in sfarsit pot merge si eu cum trebuie cu masina nu numai tragand stanga dreapta de volan si cu rotile de pe stanga sau de pe dreapta pe marginea drumului ca sa evit gropile...  :blink:
View Post

Anul trecut carpeau drumul acolo. Sunt chiar gropi sau doar denivelari pronuntate? Si eu vreau sa merg in curand pe acolo.

#36 User is offline   mihaig 

• Membru
  • Group: BMW Club

Posted 03 July 2007 - 19:03

Initial am crezut ca acest topic e o idee buna. Acum descopar ca e inutil pentru ca daca pui pe harta ce scrie pana acum descoperi ca nu exista traseu mai lung de 100-200 de km in tara asta unde sa nu dai macar de o portiune de drum prost/in lucru...

Ar fi util cum spunea cineva mai devreme sa spunem drumurile BUNE si DATA la care erai in starea respectiva. Sau daca mentionam un drum prost sa spunem si alternativa buna (daca exista...).

Terminam si mai repede si stim pe unde sa o luam, pentru ca degeaba stiu ca un drum e prost daca nu stiu ca celelalte variante sunt bune.

Dau si un exemplu: Bucuresti-Targoviste (via Chitila). Am trecut ultima data pe acolo acum 2 saptamani.

Jumatate din drum a fost extins la 4 benzi in ultimii ani (pana la bifurcatia catre autostrada). Restul e in stare decenta. Si nu de mult au terminat si pasajul peste calea ferata (de la Racari) a carui finalizare le-a luat vreo 3 ani.

This post has been edited by mihaig: 03 July 2007 - 19:04

0

#37 User is offline   Sini 

• Senior

Posted 04 July 2007 - 01:34

pai daca e sa o luam asa, in toata tara drumurile care sunt cu adevarat bune se pot numara pe degetele de la o mana. ideea e sa le depistam pe cela care pot provaca avarii la masini, pt ca multi useri de aici circula cu jante 17++ si pt ei un drum de genu Lugoj-Caransebes reprezinta o adevarata problema, nu doar niste zdruncinaturi mai puternice.
0

#38 User is offline   Calin325 

• Pasionat

Posted 04 July 2007 - 01:45

BRASOV - SIBIU - praf, cu jante pe 19 nu e de mers.... + 100 de semafoare...

edit: daca citeam topicu asta acu 3 ,4 zile nu o luam pe acolo ..hehehe :blink:

This post has been edited by Calin325: 04 July 2007 - 01:50

0

#39 User is offline   Remus R. 

• Addicted
  • Group: Contributors

Posted 04 July 2007 - 14:18

pai vezi daca nu ai citit. :blink:

nu cred ca e bun drumul nici cu roti de 13 montate pe bicicleta :)
0

#40 User is offline   Lancer 

• Membru

Posted 03 August 2007 - 22:21

Sini, on 6/Jun/2007, 18:28, said:

NU este doar portiunea Timisoara - Lugoj, soseaua E70 portiunea Timisoara - Orsova, in proportie de 90% este intr-o stare deplorabila.
View Post

Confirm , azi am venit de la Herculane si pana la Caransebes e varza , am facut 2 ore jumate pe 70 Km , in rest pana la Arad a fost OK . Totusi se lucreaza , si sunt portiuni super dar pana la finalizarea lucrarii , mai bine pe rute alternative ( parerea mea ).
0

Share this topic:

• 16 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users