BMWClub: Drumuri interzise.... :( - BMWClub

Jump to content

• 16 Pages +
  • « First
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Drumuri interzise.... :( drumuri interzise pentru cine are masina

#61 User is offline   bogdan1980 

• Senior
  • Group: Members

Posted 23 October 2007 - 10:58

Oradea - Campeni - Alba Iulia - strict interzis pe ruta Oradea - Beius - Arieseni - Campeni. Am fost in weekend la munte cu X5-ul unei prietene si drumul a fost ingrozitor: denivelari, gropi etc. Chiar daca eram cu un X5 am simtit toate gropile si denivelarile pana in creier...
0

#62 User is offline   CC23298 

• DOJO KUN
  • Interests:martial arts, music, travel, books, picture/video

Posted 23 October 2007 - 11:28

Ca sa nu deschid un topic separat, va intreb aici si va multumesc anticipat:

A parcurs cineva mai recent distanta Bucuresti - Timisoara? Pe unde se mai lucreaza....Pe unde este drum prost .... Pe unde sunt acele semafoare la care stai ore intregi fara sa vina nimeni pe contrasens... Eventual rute ocolitoare etc Orice info utila este binevenita. Multumesc.

Ma intereseaza, de asemenea drumul intre Timisoara si Oradea ... Multumesc inca o data.
0

#63 User is offline   bogdan1980 

• Senior

Posted 23 October 2007 - 13:13

CC23298, on 23/Oct/2007, 11:28, said:

A parcurs cineva mai recent distanta Bucuresti - Timisoara? Pe unde se mai lucreaza....Pe unde este drum prost .... Pe unde sunt acele semafoare la care stai ore intregi fara sa vina nimeni pe contrasens... Eventual rute ocolitoare etc    Orice info utila este binevenita. Multumesc.

Ma intereseaza, de asemenea drumul intre Timisoara si Oradea ... Multumesc inca o data.
View Post

Drumul dintre Oradea si Timisoara este acceptabil ca sa zic asa. Oradea - Arad este mai problematic in sensul ca sunt destul de multe denivelari, dar este practicabil totusi. De la Arad la Timisoara(circa 50 km) soseaua este ok.
Te gandesti sa bem berea despre care vorbeam la Oradea? :blink:
Cand ai drum pe aici? PM me....
0

#64 User is offline   bara_ac 

• Membru

Posted 24 October 2007 - 07:19

CC23298, on 23/Oct/2007, 11:28, said:

View Post

io fac drumul asta relativ des, pentru ca muncesc in brad (localitate intre deva si oradea). pana la deva e destul de bine, tinand cont ca se lucreaza de pe la Orastie. ca veni vroba de asta... ca sa nu astepti in trafic prin orastie si dupa, inainte de orastie, este o intersectie catre geoagiu bai si te scoate dupa deva pe drumul catre oradea. e o ruta ocolitoare ce te scuteste de nervi. drumul intre deva si oradea e peticit la nivel si e relativ bun, pana in brad si 10 km dupa... mai departe nu stiu. cat despre brad... sa nu o iei pe asa-zisa centura ca iti blestemi zilele. mai bine prin centru ca tot acolo te scoate. deci la intersectia de la brad unde apare semnul cu directia catre oradea, nu faci stanga ci mergi pe drum normal, catre dreapta si drumul te scoate din brad.

iar ca ruta ocolitoare care chiar ocoleste, pe huedin, cluj, alba, sebes... care drum e bun...

explicatia e cam "murdara" sper sa intelegi.

cat despre tm, am fost acolo, dar in perioada de dinainte sa inceapa asfaltarile... iar drumul care iese de pe european pana dupa lugoj, te obliga la viteze de 90-100, poate si mai mici, daca tii la masina, caci e peticit aiurea...

This post has been edited by bara_ac: 24 October 2007 - 07:23

0

#65 User is offline   CC23298 

• DOJO KUN
  • Interests:martial arts, music, travel, books, picture/video

Posted 24 October 2007 - 08:37

@bara_ac / bogdan1980 Multumesc, aveti PM
0

#66 User is offline   Roland 

• 130 mii km, full extra fara piele

Posted 02 May 2008 - 13:07

toate drumurile din bistrita de la dej incolo :twoup:
sa va luati bilet de tren la intoarcere!
0

#67 User is offline   tiberiuenache 

• Pasionat
  • Interests:BMW

Posted 06 May 2008 - 09:43

Ma intereseaza si pe mine ruta Bucuresti - Suceava - Gura Humorului sau daca e mai buna Bucuresti -Piatra Neamt - Vatra Dornei -Gura Humorului !
Care ruta e mai buna?

This post has been edited by tiberiuenache: 06 May 2008 - 09:44

0

#68 User is offline   tiberiuenache 

• Pasionat

Posted 07 May 2008 - 11:21

Nimeni... nimic? Nu cunoaste nimeni ruta asta?
0

#69 User is offline   Cricket 

• Membru

Posted 07 May 2008 - 11:28

View Posttiberiuenache, on 6/May/2008, 10:43, said:

Ma intereseaza si pe mine ruta Bucuresti - Suceava - Gura Humorului sau daca e mai buna Bucuresti -Piatra Neamt - Vatra Dornei -Gura Humorului !
Care ruta e mai buna?

Iti recomand Bucuresti - Suceava - Gura Humorului e foarte bun drumul , mergi linistit pe acolo , chiar sa ai grija sa nu-ti ia astia permisul . Cealalta ruta de la Vatra Dornei - Gura Humorului e prost drumul si de la Piatra Neamt la Dorna , oricum nu se compara cu prima ruta . bafta , drum bun .
0

#70 User is offline   LRD 

• Începător

Posted 07 May 2008 - 13:49

View Postsierra1771, on 7/Jun/2007, 14:22, said:

white320ci, on 7/Jun/2007, 03:25, said:

Timisoara- Dr. Tr. Severin(via Caransebes) e moarte curata. Anul trecut am facut spume la nari p'acolo.
<{POST_SNAPBACK}>

ruta asta se poate face lejer prin moldova noua-moravita-timisoara....e cam cu 60 de km mai lung traseul, dar merita...si drumul e bun si traficul rutier mult mai degajat decat prin caransebes

sierra 1771: spune-mi, daca ai facut traseul, de la Moldova Noua cum ajungi la Orsova, pe malul Dunarii? (pe la Berzasca?) Multumesc!
0

#71 User is offline   tiberiuenache 

• Pasionat

Posted 10 May 2008 - 04:22

View PostCricket, on 7/May/2008, 12:28, said:

Care ruta e mai buna?

Iti recomand Bucuresti - Suceava - Gura Humorului e foarte bun drumul , mergi linistit pe acolo , chiar sa ai grija sa nu-ti ia astia permisul . Cealalta ruta de la Vatra Dornei - Gura Humorului e prost drumul si de la Piatra Neamt la Dorna , oricum nu se compara cu prima ruta . bafta , drum bun .

Multumesc Cricket, mi-ai luat o piatra de pe inima...am fost pe acolo acum cativa ani si era ca dupa razboi...insa era in lucru ce-i drept!
0

#72 User is offline   Cricket 

• Membru

Posted 11 May 2008 - 23:05

View Posttiberiuenache, on 10/May/2008, 05:22, said:

View PostCricket, on 7/May/2008, 12:28, said:

Care ruta e mai buna?

Multumesc Cricket, mi-ai luat o piatra de pe inima...am fost pe acolo acum cativa ani si era ca dupa razboi...insa era in lucru ce-i drept!

Cu multa placere , sa-mi spui si mie cum a fost drumul cand te intorci , numai bine .
0

#73 User is offline   Tato 

• Membru

Posted 12 May 2008 - 08:45

Ardeal - Moldova...
Ce ruta ati alege?
0

#74 User is offline   alex 83 

• Nou venit

Posted 12 May 2008 - 08:48

Ti-am raspuns pe celalalt topic.Pe oriunde in afara de Pasul Tihuta :twoup:
0

#75 User is offline   Tato 

• Membru

Posted 12 May 2008 - 09:42

View Postalexandru_83, on 12/May/2008, 09:48, said:

Mersi frumos pentru informatii! O sa ma ajute destul de mult cand voi ajunge in tara, cu atat mai mult cu cat nu stiam cum sunt drumurile pe sus pe acolo.
Asta-i Romania :twoup:
0

#76 User is offline   Cricket 

• Membru

Posted 14 May 2008 - 19:51

View PostTato, on 12/May/2008, 10:42, said:

Mersi frumos pentru informatii! O sa ma ajute destul de mult cand voi ajunge in tara, cu atat mai mult cu cat nu stiam cum sunt drumurile pe sus pe acolo.

Drumuri foarte rele , drumul de la cluj-bistrita-v.dornei-c-lung-suceava e in reabilitare de cativa ani :D si sunt tot felul de praguri si de gropi , iti recomand cluj-reghin-toplita(aici e o zona mai rea dar nu multi km)-(de aici e drumul bun ) borsec-tg-neamt ....... oricum acum au aparut si pe aici gropi dar parca peticeau ceva asa ca made in romania :D .
0

#77 User is offline   Tato 

• Membru

Posted 16 May 2008 - 08:37

View PostCricket, on 14/May/2008, 20:51, said:

Drumuri foarte rele , drumul de la cluj-bistrita-v.dornei-c-lung-suceava e in reabilitare de cativa ani :D si sunt tot felul de praguri si de gropi , iti recomand cluj-reghin-toplita(aici e o zona mai rea dar nu multi km)-(de aici e drumul bun ) borsec-tg-neamt ....... oricum acum au aparut si pe aici gropi dar parca peticeau ceva asa ca made in romania :D .

Mersi mersi! O sa merg pe cluj-reghin-toplita! Nu vreau sa ma risc pe cealalta parte pentru ca am si jante pe 18 si ma voi stresa la greu...peticeau "made in romania" pai se poate altfel :D
0

#78 User is offline   wind-3er 

• Pasionat

Posted 21 May 2008 - 12:48

Slobozia - A2 de evitat.
0

#79 User is offline   andrei27 

• Membru
  • Group: BMW Club
  • Interests:Freak

Posted 29 May 2008 - 08:02

View PostCricket, on 14/May/2008, 20:51, said:

Mi-a mai spus cineva de drumul cluj-reghin-sovata, l-am ascultat si am incercat pe acolo dar l-am injurat dupa aia :D)

De la Reghin spre Sovata e cel mai periculos (nota bene, nu rau neaparat dar periculos) drum din tara. Drumul cica e ok, mergi cu 80-100 kmh si imediat dupa un damb / curba dai peste gropi. Cu genti pe 18'' esti dus pe acolo. Eu nu il recomand, parca pana la Reghin e mai ok, si in mod cert mai scurt decat pe la Tg-Mures, dar nu merita.
0

#80 User is offline   Rares 

• fencer
  • Interests:B M W

Posted 02 June 2008 - 15:50

Drum de evitat : centura municipiul Ploiesti. Se lucreaza, sunt semafoare si e varza tot drumul. Mi-am mancat nervii aseara. :twoup:
0

Share this topic:

• 16 Pages +
  • « First
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic