Jump to content

Drumuri interzise.... :(


iulian518i

Recommended Posts

Posteaza aici http://www.bmwclub.ro/forums/topic/12910-vacante/page__pid__2034721__st__900?do=findComment&comment=2034721.

Traseul din Bulgaria pe care trebuie sa-l urmezi e Ruse-Veliko-Stara Zagora-Svilengrad. Restul il stii.

ok, scuze; am citit thread-ul acesta, cel putin ultmele 5 pagini si am tot vazut ca lumea intreaba de starea drumului si am crezut ca aici se posteaza; am sa intreb in cealalta parte;

toate bune

L.E. nu e concediu!!!

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

As vrea sa merg si eu pe Transalpina, n-am fost niciodata si nu stiu cum e drumul. Am fost acum ceva timp la Petrosani si stiu ca se lucra la drum.

Daca e drumul prost mai bine nu merg, de aceea intreb. Asta e traseul:

http://i.imgur.com/XsaiMYl.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Evitati drumul de la Tg. Jiu la Bumbesti Jiu, am avut neplacerea sa fac cunoștințĂŁ cu el in urma unei aventuri prin zona. Nu faceți ca mine, intoarcetiva cat mai puteți cĂŁtre B in cazul meu. ORIBIL si am avut ghinionul sa mai fie si noapte, asa se explica ca nu m-am ĂŽntors :))
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Evitati drumul dintre Campulung Muscel si Curtea de Arges, cel putin 70% din drum este intr-o stare groaznica, plin de gropi si denivelari ce pun efectiv la grea incercare si zdruncinaturi toata suspensia masinii.

 

Atentie insa ca exista dupa o curba, o portiune unde daca nu se merge la pasii omului, valabil doar pentru autoturisme, riscati sa dati cu baia de ulei de asfalt.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Iernut -> Tarnaveni (ca altfel nu poti ajunge in Medias) nu e chiar cel mai bun drum, desi a fost reabilitat in ultimii 2 ani. Era spart rau de tot, norocul mare e ca au reparat prin comune. In rest e betonat si reparatii mizere la crapaturi, nu-s la nivel, echivalentul datului in gropi. Edited by jeezy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cu respect si fara ironie, incerca sa iti remintesti bine drumul.

Poza atasata nu are legatura cu starea actuala a drumului, e doar pentru pozitionare, iar in momentul de fata asfaltul arata ca un covor adunat din desenele cu Tom si Jerry.

Pe portiune respectiva de drum persoana care era cu mine in masina m-a intrebat ce se intampla si daca s-a stricat masina.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aici franeaza foarte tare tirurile si vara cand asfaltul este mai moale se aduna si face valuri ... Oricum nu este nici o scuza pentru autoritati , vorba aia , au fonduri nelimitate (sa zicem) dar nici un termen limita pentru reparatii ... Noi avem fonduri limitate dar avem termene limita pentru orice , si daca cumva nu iti merge un bec primesti amenda,dar daca ei au o groapa neasfaltata sau lipseste un parapet, gura de canal descoperita nu se intampla nimic si asa mai departe.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.