Jump to content

Drumuri interzise.... :(


iulian518i

Recommended Posts

Guest poleposition

Va zic eu unul interzis:

 

Bulevardul Aviatorilor, imi fac in permanenta harti in creier sa ocolesc pe unde pot cakatul ala de bulevard... piatra cubica, gauri, santuri, s-au scufundat din loc in loc pietrele alea... e de vis.

 

De fapt si bucata aia de la Arcul de Triumf pana la Televiziune...

Link to comment
Share on other sites

Va zic eu unul interzis:

 

Bulevardul Aviatorilor, imi fac in permanenta harti in creier sa ocolesc pe unde pot cakatul ala de bulevard... piatra cubica, gauri, santuri, s-au scufundat din loc in loc pietrele alea... e de vis.

 

De fapt si bucata aia de la Arcul de Triumf pana la Televiziune...

 

 

si eu ocolesc acel traseu..e jalnic...nu stiu cum trec coloanele oficiale pe aratura aia... :) ..

 

nu inteleg de ce nu asfalteaza....in 1-2 saptamani e gata...cred ca e cea mai proasta zona de circulat cu masina din Bucuresti...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Este considerat pavaj istoric.

 

da frate, hai sa pastram toate potecile de pe vremea dacilor, ca e pavaj istoric... :)

 

am inteles ca atunci cand il vor reconditiona, adica peste 100 de ani, il vor face tot din piatra cubica, ca vezi doame asa e frumos... deci o sa mai si dureze 3 ani ca sa il refaca, minunat !

Link to comment
Share on other sites

Va zic eu unul interzis:

 

Bulevardul Aviatorilor, imi fac in permanenta harti in creier sa ocolesc pe unde pot cakatul ala de bulevard... piatra cubica, gauri, santuri, s-au scufundat din loc in loc pietrele alea... e de vis.

 

De fapt si bucata aia de la Arcul de Triumf pana la Televiziune...

 

 

PATRIMONIUL NATIONAL :) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sub nicio forma sa nu mergeti pe drumul Dj107M intre Aiud si Buru. La sfaturile "intelepte" ale unui prieten am ales acest drum ca "e mai liber decat pe la turda". Este cel mai prost drum pe care am mers. De multe ori mergeam pe langa drum, pe pamant, pentru ca era mai nivelat decat drumul. Am mers aproape 1 km in spatele unor biciclisti, atat de incet mergeam.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sub nicio forma sa nu mergeti pe drumul Dj107M intre Aiud si Buru. La sfaturile "intelepte" ale unui prieten am ales acest drum ca "e mai liber decat pe la turda". Este cel mai prost drum pe care am mers. De multe ori mergeam pe langa drum, pe pamant, pentru ca era mai nivelat decat drumul. Am mers aproape 1 km in spatele unor biciclisti, atat de incet mergeam.

 

 

Deci eu nu pot sa cred ca ati ales drumul ala :lol: :) extraordinara zona ....ca multe in tara asta dar cu niste rumuri nesimtite...cum dracu vrea blonda aia sa fie Romania "The land of choice" eu nu inteleg...cretina!

Evitati centura orasului Oradea :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Vreau sa vin in Romania, prin martie. O sa trec prin Viena. Trebuie sa ajung in Turnu -Severin sa las pe cineva. Nu am mai fost de 3 ani prin Romania si nu mai stiu nimic despre drumurile din partea de sud-vest a tarii.

Care e cea mai buna varianta (e60 roti 18 cu gume de 40 si suspensie sport) :

 

Viena - Budapesta - Szeged - Novi Sad - Belgrad - Novi Sip ( trecere Dunare) - Turnu Severin - Vad ca au ceva autostrazi pana la Smederevo in Bulgaria , si dupa aia numai 211 km pe drumuri "nationale".

 

Viena- Budapesta - Szeged - Timisoara - Lugoj - Caransebes -Turnu Severin - 400-500 km prin minunata noastra patrie pe drumuri "nationale".

 

Cum sant drumurile prin Serbia si Bulgaria. Avand in vedere ca Serbia nu este in UE, trebuie ceva carte verde, viza la vama ?. Am mai citit ceva "povesti" cu politia din Bulgaria (te opresc fara motiv pentru spagi, etc). Imi poate cineva da niste date concrete despre autostrazi , drumuri prin Serbia, Bulgaria .

Link to comment
Share on other sites

Bulgaria e praf la drumuri, dar au mai reasfaltat anumite portiuni , depinde pe unde vii

praf, nepraf, dar mai bune decat lugoj-caransebes si orsova-severin, pe unde are omul treaba.....eu am facut 8 ore salzburg-lugoj si inca 4 lugoj-craiova.......e varza rau portiunea asta! de fiecare data cand vrem sa plecam din craiova la herculane ne certam ce masina sa luam....mie imi pare rau de e60 meu, lui i se rupe sufletul de x5 lui, si asa ne oprim la severin, mancam ceva, ascultam o muzica si ne intoarcem in oras fara sa mai facem baie la 7 izvoare

ce-am mers eu prin bulgaria (bechet-sofia si russe-capitana andreevo, deci trecand balcanii) a fost chiar ok drumul.....mai semnalizat decat al nostru si mai bun.politia m-a oprit doar inainte de sofia, caci depasisem cu mult viteza legala, s-a rezolvat cu 5 e......m-au mai oprit a doua oara la velikotarnovo, nu-mi mergea faza scurta pe dreapta si iar viteza, deci 20e!

m-au mai vazut si fata si m-au lasat (prima oara eram cu golf 4, a doua oara cu astra h...daca eram cu e60-ul sau cu x5-ul, probabil mai crestea ”miza”)

 

Pai ar fi doar 200 km de drumuri "bombardate" pe la bulgari, comparativ cu 500 prin Romania ( granita cu ungurii pana in Severin) si am inteles ca Timisoara, Lugoj, Caransebes e dezastru .

tm-lugoj mai merge...de acolo incepe distractia!

 

Vreau sa vin in Romania, prin martie. O sa trec prin Viena. Trebuie sa ajung in Turnu -Severin sa las pe cineva. Nu am mai fost de 3 ani prin Romania si nu mai stiu nimic despre drumurile din partea de sud-vest a tarii.

Care e cea mai buna varianta (e60 roti 18 cu gume de 40 si suspensie sport) :

 

Viena - Budapesta - Szeged - Novi Sad - Belgrad - Novi Sip ( trecere Dunare) - Turnu Severin - Vad ca au ceva autostrazi pana la Smederevo in Bulgaria , si dupa aia numai 211 km pe drumuri "nationale".

 

Viena- Budapesta - Szeged - Timisoara - Lugoj - Caransebes -Turnu Severin - 400-500 km prin minunata noastra patrie pe drumuri "nationale".

 

Cum sant drumurile prin Serbia si Bulgaria. Avand in vedere ca Serbia nu este in UE, trebuie ceva carte verde, viza la vama ?. Am mai citit ceva "povesti" cu politia din Bulgaria (te opresc fara motiv pentru spagi, etc). Imi poate cineva da niste date concrete despre autostrazi , drumuri prin Serbia, Bulgaria .

masina e inscrisa pe ND? banuiesc ca in RCA intra si cartea verde, la fel ca in romania! verifica pe polita

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.