Jump to content

bmw e21 318 1977


BmW.e21.318.

Recommended Posts

Am un bmw e21 318 din 1977 . timp de 3 ani lam lasat in ploaie . soare . zapada...pentru ca miam cumparat o alta masina . acuma asa vrea sal repun pe roti :) are ceva rugina...pe la aripi in special...si as vrea sami dati sfaturi..instructiuni de pe unde as putea si eu sa cumpar Piese pentru acest model . <_<

post-27328-1246314638_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

AStai o podza facuta da soramea la Buchini in Caras Severin in fata casei lu taica-meu. E de prin 1992 inainte sa plec din tzara, si mi-o fost tare dragi BMWurile astea "rechin" shi de asta miam luat unul la fel shi in Toronto. Avea carburator single-corp Solex, ii curatam mereu jigloarele... o curs ulei la garnitura de la capacul da culbutori, i-am facut alta din carton presat de facut garnituri, si o curs la semering in fata la axul ventilatorului... e greu de schimbat aia... m-am chinuit singur.

Alte necazuri i-am spart pe drumurile de tzara rezervoru de benzina de sub scaune

Link to comment
Share on other sites

Am un bmw e21 318 din 1977 . timp de 3 ani lam lasat in ploaie . soare . zapada...pentru ca miam cumparat o alta masina . acuma asa vrea sal repun pe roti :lol: are ceva rugina...pe la aripi in special...si as vrea sami dati sfaturi..instructiuni de pe unde as putea si eu sa cumpar Piese pentru acest model . :)

 

 

Saraca masina, daca nu ai timp si bani pt Reparatie Capitala ,o poti da la un pasionat :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

AStai o podza facuta da soramea la Buchini in Caras Severin in fata casei lu taica-meu. E de prin 1992 inainte sa plec din tzara, si mi-o fost tare dragi BMWurile astea "rechin" shi de asta miam luat unul la fel shi in Toronto. Avea carburator single-corp Solex, ii curatam mereu jigloarele... o curs ulei la garnitura de la capacul da culbutori, i-am facut alta din carton presat de facut garnituri, si o curs la semering in fata la axul ventilatorului... e greu de schimbat aia... m-am chinuit singur.

Alte necazuri i-am spart pe drumurile de tzara rezervoru de benzina de sub scaune

 

 

nu are cum sa fie poza facuta de sora ta .. findca eo am facuto :) si ai gresit ameu are double corp solex :p

 

si al meu este din 1979 un E21 320, merge bine, i-am facut rugina cu ceva timp in urma, nu uita sa te uiti la praguri si la capul telescoapelor, am avut multa rugina la cele din spate.

 

da si eu am vrut sa ma ocup de el ..dar .. la mancat foarte mult rugina .. si nu prea mai gasesc piese .. ! .. nush ramane doar timpul sa vad ce fac cu ea :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

daca intr adevar vrei sa o restaorezi cum trebuie iti va manca foarte multi bani si timp liber

 

in cazul in care nu esti dispus la asta,decat sa ti bati joc de ea mai bine vinde o unui pasionat.e doar un sfat :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.