Jump to content

Ulei diferential


Recommended Posts

...

Cum ar putea fi instalat un racitor de ulei cand uleiul in diferential practic circula doar prin scufundarea partiala a pinioanelor si stropire (si in plus ceva placi.. frecand si folosind ulei.. al LSD-ului...)?

si cum o scoti uleiul ca sa il treci prin racitor si apoi sa il bagi inapoi in diferential?

 

iete asa!

Edited by unvicont
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ce ne-am face fara internet?

...

 

unii dintre noi bimmere!

Aux heating, independent heating, aux vent, recirculation air, alte racitoare de ulei, (pre)incalzitoare de combustibil/baie de ulei si alte minunatii tehnice eu le-am vazut cum mult inainte sa descopar internetul si sa conduc bmw.

 

Apropos, si am invatat sa conduc pe v8 benzina ... :D

Edited by unvicont
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

unii dintre noi bimmere!

Aux heating, independent heating, aux vent, recirculation air, alte racitoare de ulei, (pre)incalzitoare de combustibil/baie de ulei si alte minunatii tehnice eu le-am vazut cum mult inainte sa descopar internetul si sa conduc bmw.

Unvicont, nimic rau ca le-ai vazut, nimic rau ca le-ai mentionat. Nu ai spus daca le-ai reparat, modificat.. dar asta e altceva. ;) :drinks:

Am obesrvat ca suntem de varste apropiate, asa ca... experientele POT fi diferite.

_____________________________

 

Boaska, doar am recunoscut ca nu am stiut, jumatate din mine, e bine asa!?

Am recunoscut.

 

Oameni buni, peace.

Aici rapsundem la problemele si turatiile celor care isi expun problemele lor prin exemple personale, cunostinte personale sau chiar exemple din ce spun altii, straini.

(Unii dintre noi chiar au cunostinte limitate - aici ma bag pe mine acum; sper ca nu ne intalnim aici sa ne punem limite sau ne scoatem ochii unii altora.. prea mult)

Unii, altii, destui cred ca eu epatez, cumva..

Nu-i deloc asa. Cand eu recunosc ca nu stiu, baga de seama??? Oare ce isi spun..

Aici ma refer la mine.

 

Suntem ok, da?

 

:offtopic: Topicul cu motorul uleiului si despre distributia lui N47 spube multe despre dorinta unora aici de a recunoaste realitatea si altceva..:

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/162470-problema-rupere-lant-distributie-motoare-n47-20d/page__view__findpost__p__2535498

Edited by bimmer90f30
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
On 3/21/2018 at 5:26 PM, ciobster said:

 

Forumul este setat sa modifice automat numele scris de tine cu ce se vede, pentru ca baietii la care ai fost tu s-au comportat ca niste Ăžepari in anumite situatii cu niste utilizatori ai forumului. Intentia este sa nu se mai promoveze numele atelierului aici si bineinteles cine doreste sa colaboreze cu ei sa-si asume posibile Ăžepe.

Bine spus ! Si eu am patit-o cu ei...mi-a schimbat uleiul la cutie automata,si a bagat doar in R si D ,fara sa treaca prin toate treptele de viteza...cutia a ramas sub nivelul de ulei din cauza asta,si m-a adus pana in Germania numai in smuncituri...aici am luat inca 2 litri de ulei ZF si a trebuit sa fac nivelul cu ulei din nou...apoi iar am resetat adaptarile,si totul e Ok ! Noroc ca nu am stricat cutia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.