Jump to content

masinuta mea


79sly

Recommended Posts

Guest Rosoaga

pai m a indus in eroare ca am vazut sufland albastru,am crezut ca e vopsea

 

am zis wtf,afara se lipesc toate mustele si praful de ea pana se usca :rolleyes:

 

:)):)):)) cum ma sa vopseasca masina afara .

Link to comment
Share on other sites

Guest Rosoaga

lol pai de obicei fillerul ala e gri sau negru,ei au bagat in el pigment albastru, in nuanta masinii

 

 

eu cred ca depinde de culoarea masini . Daca vrei sa o faci alba nu ii dai cu sprit chit negru . :D

Link to comment
Share on other sites

hai sa nu mai poluam topicul,un vopsitor ti ar putea spune ca pe fillerul negru dupa slefuire se vad cel mai bine eventualele imperfectiuni ramase pe caroserie

 

n are nici o relevanta culoarea finala a masinii,doar vor fi nevoie de mai multe straturi de vopsea in final ca sa acopere cum trebuie

 

ce au facut vopsitorii la el, a fost o chestie practica,adica nu a fost nevoie probabil de atatea straturi de albastru in final ca sa acopere bine :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Imi place cum a iesit vopseaua si imi place si interiorul arata f bine la varsta care o are.

 

Dar totusi daca tot ai vrut sa faci o reconditionare de ce nu ai luat un M3 sa-l readuci in mintile lui si sa merite efortul?

Edited by ktod_16
Link to comment
Share on other sites

Imi place cum a iesit vopseaua si imi place si interiorul arata f bine la varsta care o are.

 

Dar totusi daca tot ai vrut sa faci o reconditionare de ce nu ai luat un M3 sa-l readuci in mintile lui si sa merite efortul?

bani de un m3 momentan nu aveam,si cred ca un motor de 1.8 is o sa-mi fie suficient.

 

http://www.youtube.com/watch?v=O5okNLOpQgI

proaspat scoasa din cuptor :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ma refeream la putere mai multa. Ma refeream la a salva o masina ce merita salvata. Reconditionai un m3 si il tineai pe vecie ca masina de weekend.

inteleg ce zici,dar masina asta o folosesc zilnic de patru ani ,am fost in februarie si in germania la lucru cu ea si n-am avut nici o problema.Eu am decis so pastrez si sa investesc in ea pentru ca cu ea imi fac banii.Un m3 sau un gurmand nu ar mai fi fost o varianta buna pentru mine,si asa mananca si asta vreo 11 litri.

Puteam s-o vand sa cum era la vreo 1500 da nustiu ce imi cumparam la banii aia,asa ca raman cu asta.Cand ai deja familie,rate etc e mai greu un pic,intelegi.

Link to comment
Share on other sites

frumos si e46-le tau,m-am uitat la poze.Ai investit ceva bani nu gluma.

merci, e am avut si deunde, acum au cam scazut posibilitatile, macar s-o intretin corespunzator, de vandut oricum n-o mai vand peste 14 ani , sa fie cum sint ursii acum :thumbsup:

Edited by Alex Iulian
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pt efort si pt pasiune. Seamana f mult cu a mea, avem acelasi motor, tot de 4 ani o am si eu, dar m-am decis sa o dau pt ca imi lipseste clima f mult lunile astea. Si probabil o sa o dau pana la anul, sa ii fac loc la alta, mai dotata.

Salut si mersi pt aprecieri.Legat de clima nici a mea nu are,dar cand schimb motorul voi pune si o clima ,si atunci nu cred ca voi avea motive sa o dau.

Dotari poti pune foarte multe pe o pisica,chestia e sa ai timp si bani,restul sunt detalii.

Nu vreau sa-mi laud modelul dar cred ca e superior chiar multor marci de masini chiar noi as putea spune.Parerea mea dupa 4 ani de cand o am e ca pisicile intretinute corespunzator sunt foarte fiabile si nu ai mult de investit in ele.

Din 2009 cand am schimbat bucse,amortizoare,rotule si doi rulmenti spate nu mai am nici o problema,pe cand la altele anual schimbi cate o bucsa doua,si la alte preturi.Chiar eram la service si era un domn cu o laguna si o bucsa brat spate la costat 200 lei pe cand la mine Lemforder sa fost 49 lei.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Salutare tuturor,am cumparat un bmw e46 320D,vechiul bmw l-am vandut din lipsa de locuri de parcare.

Am cautat ceva cu mai multe optiuni fata de masina anterioara si am gasit.

Are urmatoarele optiuni

S226A Sports suspension settings

S235A Towing hitch, detachable

S256A Sport/MF steering wheel/cruise control

S288A BMW light alloy wheel, cross spoke 29

S302A Alarm system

S320A Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering

S386A Roof railing

S441A Smoker package

S473A Armrest front

S481A Sports seat

S502A Headlight cleaning system

S520A Fog lights

S521A Rain sensor

S522A Xenon Light

S534A Automatic air conditioning

S550A On-board computer

S661A Radio BMW Business (C43)

S760A High gloss shadow line

S785A White direction indicator lights

 

Masina e in mintile ei chiar daca are 15 ani imediat.I-am inlocuit bucse bascula fata,bielete antiruliu,bucse bara stabilizatoare,filtre ,ulei si un bec xenon ds2 care te cam rupe la buzunar :)post-18056-0-20808500-1426445756_thumb.jpg

post-18056-0-64855700-1426445768_thumb.jpg

post-18056-0-26635400-1426445794_thumb.jpg

post-18056-0-28162900-1426445809_thumb.jpg

post-18056-0-14274100-1426445823_thumb.jpg

post-18056-0-58932300-1426445835_thumb.jpg

post-18056-0-19934100-1426445848_thumb.jpg

post-18056-0-42117400-1426445857_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.