Jump to content

BMW Club Magazine


X X L

Recommended Posts

discutii despre creatie si cultura automobilistica dedicate marcii de suflet BMW si MINI...

 

puteti vizita www.bmwclubmagazine.com

 

doritorii sunt rugati sa se inscrie pe lista de mai jos...

 

pretul este 12 RON/exemplar... (la care se pot adauga taxe postale, dupa caz)...

 

P.S.:

datele de livrare se trimit prin PM, individual sau alegeti un lider de zona care va colecta si sumele aferente...

 

revistele se trimit prin POSTA unui lider de zona sau personal (in cazul unei singure persoane)...

 

cu scuzele de rigoare, experientele anterioare ne determina sa solicitam plata revistei anticipat (depunere in cont) sau ramburs (plata la livrarea revistei)...

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

lista pt nr.5 a inceput si arata cam asa...

 

Alba-Iulia

1. bank_x

 

Arad:

1. BAUBAU

2. RHAZIEL

3. RedFighter

4. noname!

 

Bacau

1. MaLaKay

 

Bucuresti

1. karatemaster abonament+1

2. claudiuBWR - minim 10 buc

3. slymoto - 1 buc

4. mikken - 1 buc

5. Sumo - 1 buc

6. Gimi - 1 buc

7. BRANDEX - 10 buc.

8. Paco - 1 buc

9. lucianwrc - 1 buc

10. catasoare - 1buc

 

Brasov:

1. Fabio29 (BV 27 BMW)

2. LEU ( BV 04 LEU )

3. nailbombmax

4. Ionatan

5. BLADE

6. Razz

7. Rares

8. Dani

9. Contempo Cars - 4 buc

10. bitzy

 

Buzau:

1. roninbz - 1 buc.

 

Constanta

1. batman73

2. maryuss

3. IulianC

4. rain

5. iulian518i

6. aXeL

7. paul

 

Cluj-Napoca:

1.

 

Dambovita

1. db 85 amd

 

Galati

1. kolea

 

D.T.Severin

1. Viorel VVV

2. Cata

3. Pov

 

Ploiesti

1. fanaticS5

2. Stefan_t

3.

 

Pitesti

1. SoareMrs - 1 buc

2. bolyboly - 2 buc. , una la Pitesti si una aici.....ca de obicei

 

Sibiu:

1. Dan_316i - 4 buc

 

Suceava:

1. pyu

 

Timisoara:

1. Blaz3

2. Ionut_FFF

3. Bala

4. Cristi B

5. robytza

6. themircea

7. Danutz DTM

8. robytm

9. irazvan

10. cosmin

 

 

Strainatate:

1. DOMI

2. Crazyman

 

abonamente pe 2010...

PityWpn

karatemaster

boasca

daniel LNC

spaceboy

Viorel VVV

Stefan_t

LionM

coolblonda

 

P.P.S.:

- pentru comenzi, va rog sa imi trimiteti datele celui care primeste toata comanda (pentru grup) sau datele personale (pentru comenzi individuale)..

 

- pentru cei care vor abonamente pe tot anul, va voi comunica LA CERERE datele prin PM, incluzand contul in care urmeaza a se vira contravaloarea abonamentelor ...

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Contributori la realizarea BMWClub Magazine:

1. themircea

2. claudiuBWR

3. noname!

4. RedFighter

5. BRANDEX

6. bank_x

si

StefanSNK - la realizarea paginii de web

 

NOUTATE :

 

pe site-ul BMWClub Magazine am creat o SECTIUNE DEDICATA MEMBRILOR!

 

in cadrul acesteia veti putea descoperi unele resurse de care fiecare posesor de BMW are nevoie: manuale de intretinere ale automobilelor, DIY-uri, etc.

 

puteti gasi aproximativ 100 manuale de intretinere si de service ( <_ pentru majoritatea modelelor bmw...>

 

ENJOY !

:)

 

UPDATE

 

ANUNT FOARTE IMPORTANT:

 

din cele comunicate de contabilitate, in urma cresterii TVA de la 19% la 24%, toate cheltuielile au crescut...

 

in consecinta, regret ca trebuie sa o facem, dar suntem OBLIGATI sa majoram pretul revistei...

 

asadar in loc de 10 lei, o revista va costa 12 lei...

 

dar asta abia incepand cu numarul urmator, din luna septembrie incolo...

web.jpg

Edited by X X L
actualizare date
Link to comment
Share on other sites

buna initiativa, succes in ce vreti sa faceti. Ar fi tare fain.

daca pot da vreo mana de ajutor voi fi bucuros sa o fac

<_< propun si o micuta rubrica in revista, ceva gen coltu filozofului. Sa scrie si theotien :)

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

Un colt (sau ceva rotund) legat de muzica - teatru - filme ... intr-un cuvand ,,activitati - recomandari,, CULTURALE? <_< Pot ajuta cu pareri proprii legate de niscaiva piese de teatru. Sau ceva filme. Sau carti. Sa nu mai vorbim de muzici. :). In scris evident. Oral las pe altii. Edited by locdeparcare
Link to comment
Share on other sites

Si bineinteles, o rubrica despre trasee, locatii de vizitat in tara noastra. Ca avem atatea locuri frumoase de care lumea nu stie :)

 

 

Minunat. Cel putin mie <_< mi se pare o idee faina. Ar fi fain ca fiecare dintre noi (cei ce au avut iesiri reusite) sa isi prezinte traseele (prin tara si/sau strainatate). Poze, cazari, peisaje, oameni, locuri, etc.

Link to comment
Share on other sites

Poate faceti si o rublica gen Service review unde pot aparea in fiecare publicatie unul sau mai multe service-uri care repara si BMW. Evident, review-ul cred ca ar trebui scris dupa cel putin o vizita in acel service.

Ar putea sa contina:

1. programarea: cat de usor/greu se poate face o programare la acel service; unde gasim datele de contact; cum decurge de obicei o programare;

2. intrarea in service: amabilitatea/cunostintele inginerului de service sau a consilierului care iti preia masina; disponibilitatea de piese uzuale/mai putin uzuale a service-ului; etc..

3. activitatea de service: te lasa sa intrii in service sau nu; mecanicii lucreaza curat si ingrijit sau nu; etc..

4. iesirea din service: modalitati de plata, probleme la facturare, probleme la receptia masinii

5. probleme post service: daca este cazul

6. overview: ceva gen puncte slabe si puncte forte pentru service-ul in cauza

 

Eu cred ca ar fi o rublica de interes principal. Din acest motiv, (pantru ca multi se vor baza pe informatiile din review) el trebuie facut cu maxim de seriozitate.

 

Ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

buna ideea lui @AliNOS...

 

daca nu se pot spune anumite chestii defaimatoare despre unele service-uri, macar sa spunem unele lucruri bune despre alte service-uri care fac treaba buna si rentabila...

Link to comment
Share on other sites

o idee : o pagina sau doua de comparatii intre 2 modele aproapiate (cu informatii clare si exacte de pe realoem si nu numai).. de ex : 318d vs 320d, 530d vs 535d....etc

 

as putea si eu sa ajut cu ceva scris legat de:

-E60 pre LCI si LCI. Diferente, avantaje, dezavantaje, upgrade-uri, probleme tehnice la upgrade (gen adaptoare stopuri etc.)

 

-diferenta intre un 120d 177cp si 123d 204cp, daca se poate si cum transforma un 520d in "523d"

 

In plus pot ajuta in principiu cu orice e legat de partea electrica, electronica de pe masina. Pana la urma sunt electronist de meserie... <_>

Link to comment
Share on other sites

structura revistei este deja pregatita...

 

mai raman mici detalii de aranjat si imediat dupa asta se vor distribui micile "sarcini" pt cei care s-au oferit deja ca amatori, in curs de profesionalizare <_>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eu cred ca ar fi interesant ca in fiecare numar al revistei sa existe o pagina sau doua in care unul dintre membri sa-si prezinte masina...

Ar trebui sa fie o provocare pentru fiecare membru sa scrie un articol despre masina lui...cred ca ar fi o idee buna de asemenea in urmatorul numar sa apara cateva din opiniile cititorilor cu privire la starea actuala a masinii si idei de tuning poate ceva poze photoshop-ate... de exemplu:

post-28953-1252438820_thumb.jpg

post-28953-1252439218_thumb.jpg

Edited by nikk0
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.