Jump to content

balama portiera dreapta fata E46


Recommended Posts

Salutare,

 

De cand am luat masina, stiam ca are aceasta problema... adik daca se deschide portiera dreapta fata, aceasta nu ramane deschisa, click-clack-ul acela nemaifacandu-si datoria... dar nu m-a deranjat pana in momentul in care am avut astazi ceva de luat de pe scaunul pasagerului si a trebuit sa tin usa cu piciorul ca sa nu vina peste mine... astfel mi-am dat seama ca nu este deloc placut pentru pasageri, mai ales daca sunt persoane mai in varsta si se misca mai greu (le-ar putea veni usa peste picioare cand nu sunt atenti)

 

A mai avut cineva o astfel de problema?

De unde sa incep reparatia? sau trebuie schimbat bratul?

 

Multumesc anticipat

 

PS.Daca se doresc mai multe detalii o sa incerc sa le aflu, numai sa-mi spuneti ce sa caut

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

De cand am luat masina, stiam ca are aceasta problema... adik daca se deschide portiera dreapta fata, aceasta nu ramane deschisa, click-clack-ul acela nemaifacandu-si datoria... dar nu m-a deranjat pana in momentul in care am avut astazi ceva de luat de pe scaunul pasagerului si a trebuit sa tin usa cu piciorul ca sa nu vina peste mine... astfel mi-am dat seama ca nu este deloc placut pentru pasageri, mai ales daca sunt persoane mai in varsta si se misca mai greu (le-ar putea veni usa peste picioare cand nu sunt atenti)

 

A mai avut cineva o astfel de problema?

De unde sa incep reparatia? sau trebuie schimbat bratul?

 

Multumesc anticipat

 

PS.Daca se doresc mai multe detalii o sa incerc sa le aflu, numai sa-mi spuneti ce sa caut

6607[/snapback]

 

 

Pai dai jos "fata" de usa si schimbi bratul.

E destul de simplu.

Link to comment
Share on other sites

1. inteleg ca trebuie schimbat... deci nu a iesit de pe vreun canal special amenajat... ok

2. daca am airbag in portiera... pot sa dau "fata" jos fara sa am probleme?

6614[/snapback]

 

 

 

http://www.bmw330ci.com/DIY_Door_Panel_Removal.htm

 

Nu este nici o problema.Airbagul este mai in stanga.Nu trebuie sa il dai jos.

 

Citeste informatiile din link+poza.

 

Sper sa te ajute.

post-66-1105140341_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pai din cate am inteles eu, bratul s-a slabit. Motivul nu cred ca e numarul de inchideri/deschideri de portiera, pentru ca teoretic ar fi trebuit sa iti cedeze cel de la sofer primul, deci ar fi posibil ca una din persoanele care stau in dreapta sa inchida usa mai violent? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.