Jump to content

Mini - inchidere/blocare usa dreapta


informix

Recommended Posts

Salut,

 

Am fost saptamana trecuta in service ca sa-mi schimb bateria. Toate bune insa, ajuns acasa, am observat ca nu mi se mai deschide din telecomanda (sau bord) usa din dreapta.

 

As vrea sa stiu:

1) Daca e posibil sa se blocheze usa (ex: pentru copii/hoti de intersectii) si nu stiu eu de unde se deblocheaza.

2) Daca este vorba despre o problema electrica si ar trebui iar sa merg in service la diagnostic respectiv reparatii (ultima data, cand nu mi se deschidea geamul, mi s-a recomandat sa schimb usa) <_< .

Link to comment
Share on other sites

ia borna de la baterie 5-10 minute si incerca din nou, s-ar putea sa se fii blocat electromagnetul de la usa.

 

sau

 

incearca sa deschizi usa din interior din maner sau de la buton.

 

Pot deschide usa doar din interior (de la buton nu merge) insa e un pic frustrant.

Cum fac sa iau borna de la baterie 5-10 minute... o fi intrebare stupida dar eu ma pricep mai mult la Internet decat la borne <_<

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce model de Mini este dar la R56 are in C.B. o setare prin care iti deschide o usa sau doua din telecomnada,cauta in settings.

 

Am o banuiala ca am apasat ceva aiurea. Mersi de pont, maine caut in cartea tehnica sau dau un telefon la Bavaria.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Salut,

 

Am fost saptamana trecuta in service ca sa-mi schimb bateria. Toate bune insa, ajuns acasa, am observat ca nu mi se mai deschide din telecomanda (sau bord) usa din dreapta.

 

As vrea sa stiu:

1) Daca e posibil sa se blocheze usa (ex: pentru copii/hoti de intersectii) si nu stiu eu de unde se deblocheaza.

2) Daca este vorba despre o problema electrica si ar trebui iar sa merg in service la diagnostic respectiv reparatii (ultima data, cand nu mi se deschidea geamul, mi s-a recomandat sa schimb usa) :) .

Raspuns la intrebarea numarul unu:ai undeva pe usa un ''buton'' daca vrei sa ii zici asa pe care il tragi in sus sau jos si se blocheaza usa.Adica nu se poate deschide din interior.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am fost saptamana trecuta in service ca sa-mi schimb bateria. Toate bune insa, ajuns acasa, am observat ca nu mi se mai deschide din telecomanda (sau bord) usa din dreapta.

 

As vrea sa stiu:

1) Daca e posibil sa se blocheze usa (ex: pentru copii/hoti de intersectii) si nu stiu eu de unde se deblocheaza.

2) Daca este vorba despre o problema electrica si ar trebui iar sa merg in service la diagnostic respectiv reparatii (ultima data, cand nu mi se deschidea geamul, mi s-a recomandat sa schimb usa) :) .

Raspuns la intrebarea numarul unu:ai undeva pe usa un ''buton'' daca vrei sa ii zici asa pe care il tragi in sus sau jos si se blocheaza usa.Adica nu se poate deschide din interior.

 

asta stiu si eu :lol: poate stie cineva alta metoda?a mai patit cineva asa ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
ai rezolvat problema? daca da cum? si eu am aceias problema cu mini-ul :twoup: :)

 

Da, am rezolvat problema insa dupa multe batai de cap.

 

La Bavaria nu au stiut ce sa-i faca (oricum par a fi prea ocupati cu miile de clienti) si tot timpul imi tineau masina cu zilele pentru investigatii. Asa ca am avut noroc si am (re)gasit primul service BMW din Bucuresti - este vorba de BMW Filaret (pe langa mall-ul Liberty Center) - nu e aglomerat, oamenii sunt mai ardeleni si la receptie au analizat fiecare detaliu al masinii.

 

In cazul de fata, problema era electromagnetul de la usa si mecanismul de deschidere de pe stanga - piesa noua costa in jur de 4 milioane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.