Jump to content

DIY Recuperare pixeli BMW E39 Facelift


Gabriel.B

Recommended Posts

Daca te referi la poza unde ai incadrat cu rosu, atunci da!

 

Aia este folia care trebuie schimbata.

ok, mersi...si inca o intrebare, placa aia de plastic ce ai puso tu sub cauciuc, de grosimea unui card, daca e putin mai groasa e problema ca nu stiu ce sa folosesc sa fie gen cat cardul :) ca vreau sa fac si asta...acum am dat gaurile si incep sa dau jos display-ul

Link to comment
Share on other sites

Grosimea trebuie sa fie la fel peste tot.

 

Daca le faci diferit nu o sa apese simetric pe folie si e posibil sa-ti lipseasca pixeli.

grosimea e la fel dar latimea nu e la fel peste tot... nu am reusit sa il tai drept drept... l-am testat, se vede tot dar nu toti pixeli au intensitatea aceea din fabrica... ceva ideei?

Link to comment
Share on other sites

Ti s-a ars un bec.Schimba-l cu unul din cealalta parte unde se vede bine.In felul asta te convingi ca nu e altceva.

Daca nu merge la schimbarea becului atunci mai verifica daca ai nimerit toti pinii in placa de baza.Pinii aia alimenteaza becurile.

Link to comment
Share on other sites

Ti s-a ars un bec.Schimba-l cu unul din cealalta parte unde se vede bine.In felul asta te convingi ca nu e altceva.

Daca nu merge la schimbarea becului atunci mai verifica daca ai nimerit toti pinii in placa de baza.Pinii aia alimenteaza becurile.

ce model de becuri sunt astea si cam cat costa ? Vreau sa imi comand... Randu de sus nu are lumina deloc, unde sunt scrisi km... Si eu ma gandeam la becuri da ma gandeam ca sunt arse mai multe... O sa iau bordu jos din nou ca acum sint expert :)) si o sa ii verific cu un multimetru care sunt arsi si o sa ii schimb... Voiam doar sa ma asigur ca becurile sunt problema, deoarece scrisu se vede ft bn dar nu e luminat tot

 

E bun modelul acesta?

http://shopmania.ro/accesorii-auto/p-bec-auto-narva-bord-bec-nrv-bax-12v-1-5w-bej-b8-5d-17049cp-set-10-buc-75152969

Link to comment
Share on other sites

Becurile originale sunt Osram 12V si 1.5W.

 

Sunt bune cele pe care le-ai gasit tu si pretul este foarte bun.

osram nu am gasit decat pe amazon parca si ceva din afara...la noi in tara nu am gasit niciunde

 

si in concluzie doar becurile ar putea fi singura problema nu? pinii de care zici tu, in mod special m-am uitat atent sa intre pana in capat nu cred ca e de la ei...iar cum spuneam, cifrele si literele se vad toate doar ca nu sunt luminate

Edited by raul3792
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.