Jump to content

Problema maner deschizator usa stanga spate E36


Copyright

Recommended Posts

Salut, am si eu o problema cu usa stanga spate nu mai pot sa o deschid din exterior. Cand incerc sa o deschid din afara ridic de maner in gol. Am incercat sa dau fata de usa jos crezand ca a cazut vreo tija ceva de acolo dar din pacate nu prea am acces acolo in spatele manerului.

Daca sa mai confruntat cineva cu astfel de probleme la usi va rog dati-mi si mie un sfat cum as putea sa rezolv problema asta ca e cam nasol cand am de luat pe cineva in spate sa ii zic sa ocoleasca ca usa aia nu se deschide.

Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Sigur e tija rupta. Nu se poate baga mana, si sa tragi manerul, ca sa vezi daca se misca ceva pe acolo?

 

Nu prea ai cum sa bagi mana ca este cam ingust locul acolo in interiorul usii unde este manerul, dar mi-a zis cineva cum pot sa dau manerul jos si asta o sa fac chiar acuma plec la masina sa ma apuc de treaba.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Am si eu o problema asemanatoare si nu am vrut sa mai deschid alt topic.Am problema cu usa dreapta spate.Tot asa nu se deschide pe exterior,doar pe interior.Am desfacut fata de usa si am gasit bucata asta de tija in usa.S-a rupt de la maner din cate se vede...Intrebarea mea este:Cum pot sa dau manerul de la usa jos?Pe exterior sau pe interior se da...am vrut sa incerc pe exterior dar am zis ca poate nu fac bine si zgarii usa cu surubelnita...aaa si inc aceva...tija respectiva este separat de cumparat sau trebuie sa o cumpar cu tot cu maner? :twoup:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Am si eu o problema asemanatoare si nu am vrut sa mai deschid alt topic.Am problema cu usa dreapta spate.Tot asa nu se deschide pe exterior,doar pe interior.Am desfacut fata de usa si am gasit bucata asta de tija in usa.S-a rupt de la maner din cate se vede...Intrebarea mea este:Cum pot sa dau manerul de la usa jos?Pe exterior sau pe interior se da...am vrut sa incerc pe exterior dar am zis ca poate nu fac bine si zgarii usa cu surubelnita...aaa si inc aceva...tija respectiva este separat de cumparat sau trebuie sa o cumpar cu tot cu maner? :twoup:

 

A rezolvat cineva problema cu manerul? A mea nu se mai deschide din afara -usa stg dr. Am dat jos fata de usa si nu am acces la maner.

Stie cineva cum se da jos manerul?

Link to comment
Share on other sites

si eu am o problema la ambele usi din fata...la deschidere manerul ramane in extensie-nu revine singur ,decat impins...- banuiesc ca e vreun arc de readucere...dar la ambele usi ?!!......poate e pe aici un tinichigiu meserias...multumiri anticipate!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

salut am patit la fel ca si tine cu incuietoarea d la sofer si mam chinuit 3 luni d zile asa sa ma urc in masina deschideam usa din spate dupaia a mea si ma urcam.ai tija o tija d aluminiu rupta care practic era legata d manerul exterior si deschidea in momentul in care u ridicai clanta sa zic asa.cumpara toata incuietoarea si poregateste de chin ca ai d scos geamul macaraua ca sa poti avea acces acolo.am incercat sa`ti explic cat mai clar daca nu te descurci spunemi poate te pot ajuta mai mult.

 

Salut, am si eu o problema cu usa stanga spate nu mai pot sa o deschid din exterior. Cand incerc sa o deschid din afara ridic de maner in gol. Am incercat sa dau fata de usa jos crezand ca a cazut vreo tija ceva de acolo dar din pacate nu prea am acces acolo in spatele manerului.

Daca sa mai confruntat cineva cu astfel de probleme la usi va rog dati-mi si mie un sfat cum as putea sa rezolv problema asta ca e cam nasol cand am de luat pe cineva in spate sa ii zic sa ocoleasca ca usa aia nu se deschide.

Va multumesc

 

 

 

salut am patit la fel ca si tine cu incuietoarea d la sofer si mam chinuit 3 luni d zile asa sa ma urc in masina deschideam usa din spate dupaia a mea si ma urcam.ai tija o tija d aluminiu rupta care practic era legata d manerul exterior si deschidea in momentul in care u ridicai clanta sa zic asa.cumpara toata incuietoarea si poregateste de chin ca ai d scos geamul macaraua ca sa poti avea acces acolo.am incercat sa`ti explic cat mai clar daca nu te descurci spunemi poate te pot ajuta mai mult.

Link to comment
Share on other sites

si eu am o problema cu usa de la sofer pe stanga am un 318i din 92 , cand deschid usa se deschide dar ramane manerul blocat in aer presupun ca are vre un arc care nu mai trage manerul inapoi , daca las manerul in aer si dau sa inchid usa cu inchiderea centralizata urla alarma non stop 2 usi se inchid 1 nu si tot asa da tot sistemul de inchidere centralizata peste cap as dori sa il schimb de tot ca presupun ca e prea mult munca sa repari acel maner mai bine iau unul de la baieti de aici de pe forum daca are cineva si daca stie cineva vre un tutorial cum se poate schimba acel maner...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Salutare.

Am si eu aceeasi problema ca si mozolici. Nu mi se deschide usa spate dreapta din exterior. Se pote scoate cumva manerul? sau trebuie reparat din interior cumva?

Am dat jos fata de usa si nu prea am acces la maner. E vorba de 318i din 95.

Link to comment
Share on other sites

L-am inlocuit, eu, de fapt un baiat, foarte greu fata de cum se schimba cel de pe fata. A umblat pe interior, pe acolo l-a scos dupa ce a demontat de pe fata plasticul ala. Practic a umblat fara sa vada ceva, pe pipaite.. Spatiu foarte stramt. La mine s a rupt o bucata dinmecanism, e dintrun fe de duraluminiu nustiu cum ii spune, insa e casant.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.