Jump to content

muzica pro logic 7.


radu123

Recommended Posts

Am un prieten care doreste sa puna pe masina muzica pro logic7,el are muzica normala , cum se procedeaza??? ii trebuie sa amplificator?? niste sfaturi

 

Si inca o intrebare...vrea sa isi puna un sistem de directie cu o cursa jumate la volan..ce trebuie schimbat??

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care doreste sa puna pe masina muzica pro logic7,el are muzica normala , cum se procedeaza??? ii trebuie sa amplificator?? niste sfaturi

 

Si inca o intrebare...vrea sa isi puna un sistem de directie cu o cursa jumate la volan..ce trebuie schimbat??

 

caseta de directie.dar de ce sa vrei sa faci asa ceva??? se baga la raliu?

Link to comment
Share on other sites

Sistemul Logic 7 este compus din 13 boxe in total si un amplificator in portbagaj; deci cu siguranta va trebui sa mai adauge niste boxe (de ex la seria 3 sist standard nu are boxe in usile din spate) probabil in usile din spate si boxa centrala in bord deasupra navi-ului. O sa-l coste f mult daca vrea sa fie ca cel original ptr ca numai optiunea cand iei masina de noua sare de 1000 euro. Una after market identica trebuie sa fie mai scumpa.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

caseta la care te referi nu se poate pune,dar poti pune una asistata daca nu ai,care iti face volanul sa mearga usor la viteza mica si mai greu la viteze mai mari.

In privinta sistemului asa e,iti trebuie fete la portiere pe spate,difuzor in bord,tweeter (4buc), schimbate subwoofer-ele de sub scaune (2buc) si toate difuzoarele,amplificator prologic7.

Sistemul complet este compus din:

-statie prologic7

-difuzor top hi-fi (7buc)

-tweeter (4buc)

-subwoofer top hi-fi (2buc)

Mai trebuie modificat VEHICLE ORDER-UL masinii si resoftate toate calculatoarele.

Mult succes!

Link to comment
Share on other sites

poate pune un sistem profesionist la un pret mult mia mic decat pro-logic, chiar peste. Dar trebuie sa faca lucrarea la cineva care stie cu ce se mananca .. altfel poate avea tot felul de probleme electrice.

In Germania un sistem foarte bun cu tot cu montat e in jur de 1000 de euro si iese ceva marfa. Banuiesc ca in Romania poti gasi ceva la pret similar si chiar mai mic.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Exista si la noi profesionisti care iti pot face astfel de modificari la sistemul audio, dar din pacate sunt foarte putini. Nu putem compara standardul german cu cel romanesc. Acolo te ajunge mai mult dar si calitatea lucrarii este alta.

 

Ca sa-si puna Logic 7 e bataie prea mare de cap. Si nu stiu daca se incumeta careva in afara de reprezentanta sa-i puna sistemul, trebuie schimbat si soft-ul in Idrive.

Link to comment
Share on other sites

pai de asta zic, ca prologic pus dupa e prea mare bataia de cap si costa probabil mai mult. Am un prieten si-a luat un 320D nou nou anul asta si a luat cu sistemul standard, nu avea bani in momentul ala si nu s-a indurat sa dea atatia bani pe un sistem nu prea bun. Logic 7 suna bine dar nu de banii aia in nici un caz. Apoi s-a dus la o firma aici si si-a pus un sistem aftermarket complet, cu navigatie inclusa + sistemul audio, integrat totul fumos si elegant, merg comenzile pe volan, plus ca se conecteaza cu toate minunile, ipod, bluetooth ... sincer mie mi se pare ca suna mult peste logic 7. Mi se pare ca a fost putin peste 1000 de euro cred, gen 1070 sau ceva de genul asta. dar pot intreba exact.

Poate se gasesc mai greu in Romnaia meseriasi, dar nu cred ca chiar nu exista si nici nu vad de ce ar costa mai mult.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Am un prieten care doreste sa puna pe masina muzica pro logic7,el are muzica normala , cum se procedeaza??? ii trebuie sa amplificator?? niste sfaturi

 

Si inca o intrebare...vrea sa isi puna un sistem de directie cu o cursa jumate la volan..ce trebuie schimbat??

 

 

un amplif e in jur de 200 -> 250

 

daca are systemul normal cu amplif mic nu e mult de lucru, ce tine de softare e floare la ureche

 

pt Active steering nu merita pt ca trebuie sa cumperi un calc care se pune la picioarele pasagerului plus cabluri la greu, softarea iarasi e floare la ureche

 

calculatorul http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=32&fg=10

 

trebe schimbat si rezervorul + pompa servo

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=32&fg=20

 

 

poate daca iei de pe una de la schrot ar merita dar nu stiu ce faci cu caseta ca la majoritatea in caz de accident se cam duce, categoric depinde unde si cum a fost lovita

 

daca nu ai servotronic trebuie schimbat si calc de la picoarele pasagerului cel de sub sigurante ii zice SGM (Safety Gateway Module ) cel in care intra fibrea optica

 

trebuie sa vezi ce are masina cat te costa piesele + manopera, poate iesi mai bine daca o vinzi si iei una dotata din fabrica cu Active steering

 

intradevar e placut sa ai asa ceva :)

Edited by clauberty
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.