Jump to content

camionul


c6t9

Recommended Posts

problema mare la X3 asta nou e ca la dimensiuni e cam cat X5 -ul ala vechi...chiar vazusem 2 parcate unul langa altul si am ramas uimit..

si intradevar, la ce nisa ocupa X3 modelul care il ai tu ar fi niscaiva alternative, dar nu iti ofera genul de cai de 3.0sd care ii ai acum.. si ma gandesc la forester, quasqai si ceva ciudatenii de la mercedes si range rover, unde ai avea ceva optiuni de motoare mai puternice..

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

problema mare la X3 asta nou e ca la dimensiuni e cam cat X5 -ul ala vechi...chiar vazusem 2 parcate unul langa altul si am ramas uimit..

si intradevar, la ce nisa ocupa X3 modelul care il ai tu ar fi niscaiva alternative, dar nu iti ofera genul de cai de 3.0sd care ii ai acum.. si ma gandesc la forester, quasqai si ceva ciudatenii de la mercedes si range rover, unde ai avea ceva optiuni de motoare mai puternice..

 

L-au ĂŽmpins mai sus sĂŁ facĂŁ ceva loc și pentru X1, deși din punctul nostru de vedere X1 n-are nici o treabĂŁ cu vechiul X3 (e și mai mic și mai slab calitativ).

 

Forester am avut. Ăsta nou e cam o loterie cu motoarele și nici nu mai oferĂŁ aceeași ținutĂŁ de drum ca cel vechi.

Link to comment
Share on other sites

Așa la secundĂŁ nu, dar nu-s diferențe fantastice.

 

400m diferența e de sub 1s ĂŽntre ele. 0-100 diferența sub 1s. 80-120 diferența sub 1s. Ăn condiții din astea normale sunt comparabile, chiar și la perioada de frânare.

 

La viteze mari evident cĂŁ 4-500kg mai puțin, garda la sol mai micĂŁ etc., oferĂŁ un avantaj Golfului, cam 3-4s la 80-180 (asta din cauza DSG-ului, fațĂŁ de manualĂŁ diferențele sunt mai mici). Viteza maximĂŁ e 240 versus 250, iar nu-s diferențe majore.

 

Se mișcĂŁ bine bine X3-ul, l-am mai pus și dupĂŁ GTI-uri cu stage 1 și nu s-a fĂŁcut de râs pânĂŁ pe la 200.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am trecut și eu la papucii de varĂŁ. CoadĂŁ incredibil de mare la vulcanizare, vreo 3 zile la rând am ĂŽncercat sĂŁ prind puțin liber. Credeam cĂŁ toatĂŁ lumea a fĂŁcut schimbul la primul soare.

 

Roțile de iarnĂŁ au profil 7mm și din ce spune toatĂŁ lumea se prezintĂŁ bine.

Link to comment
Share on other sites

Bine punctat aici,sunt multi care au masini bune dar nu pun pret pe anvelope,poate nu se pricep...... :getlost: Cand e vorba de siguranta ta si a familiei,nu cred ca trebuie sa te joci,daca mergi numai in oras,hai ca nu e mare riscul,insa cand iesi la sosea,deja riscul creste exponential cu viteza. Edited by FRE
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.