Jump to content

Cel mai frumos BMW


nightman

ce model va place ?  

1749 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nu s-a inteles scopul acestui vot din pacate. Lumea a votat in functie de masina personala nu in functie de aspect, design, etc. asa cum trebuia, de fapt.

 

In fine, eu am votat E39. Desi detin un E91 cat se poate de frumos, e ceva la E39 care ma atrage. Nu pot sa-mi explic ce, dar suspin dupa cate unul cand il vad. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Am votat E46 pentru ca este o masina superba! Este cel mai reusit BMW seria 3 ever! (atat NFL cat si FL) Bineinteles ca ar mai fi multe dar nu am putut bifa decat un anumit model. Sunt foarte putine modele BMW care sa nu imi placa pe deplin.Sunt foarte curios cum va arata viitorul seria 3 si daca ma va face sa trec E46 pe locul 2 in topul meu desi ma indoiesc de asta. :PAr mai fi E39, E92, E36 Z3 si nu in ultimul rand superbul F10.Bineinteles lista poate continua... :frantics:

post-47944-0-25420400-1305932070_thumb.jpg

post-47944-0-97511300-1305932070_thumb.jpg

post-47944-0-02304900-1305932072_thumb.jpg

post-47944-0-72966900-1305932072_thumb.jpg

post-47944-0-26865400-1305932385_thumb.jpg

Edited by AlinMotru90
Link to comment
Share on other sites

Am mai spus si repet era de asteptat cei mai multi sa voteze masina personala. Stiam de la inceput ca asa o sa fie dar un 40-50% din voturi eu zic ca sunt "reale" . Totusi suntem pe un forum al pasionatilor de bmw. Poate ca trebuia sa specific cand am facut topicul asta ca votam ce ne place nu neaparat ce avem (cu toate ca in unele cazuri chiar se poate sa coincida masina preferata cu masina personala). Dar chiar daca specificam mai bine cred ca cei mai multi tot cu masina personala votau. Este ceva normal. Oamenii in general sunt subiectivi. Oricum tin minte ca am spus pe undeva e un vot legat de design nu neaparat de performante sau ce ne permitem. Vroiam sa fie un vot mai mult despre ce ne place sau mai bine zis "ce visam". Cred ca cei mai sinceri sunt cei care nu au inca BMW (sau nu au masina deloc) si cei care sunt trecuti de 30-40 de ani (care stiu de mai multe modele nu doar ce vedem pe strazi la noi).

 

Problema mai mare e ca deja au aparut modele noi foarte frumoase care nu sunt trecute la vot. Oricum si sitemul de vot ales de mine recunosc ca era pus cam aiurea cand am facut topicul. Era buna o actualizare si a sistemului de vot. Sa se poata vota mai multe modele (cel putin trei). Iar era bine sa intre la vot si noul z4 sau noua serie 5. Poate si un 6 nou. Dar asa mereu o sa apara modele noi si mereu o sa fie nevoie de actualizare. Pt moment cel mai bine ar fi ca fiecare sa voteze modelul preferat daca e in lista si daca nu e sa scrie. Oricum am zis ca e bine sa scrie fiecare oricum ca asa pot fi bagate si alte modele.

 

Acum pt veyron1000cp si sly06 : Normal ca 507 e superb d'asta e la mine pe locul 1. Chiar seamana putin cu shelby cobra numai ca 507 a fost primul. Adica 507 a aparut in 1956 iar shelby cobra in 1961. Numai ca shelby cobra era mai puternic. Ma bucur ca sunt cativa pasionati de "vechituri" aici.

Sunt 4 masini de genul asta care arata superb. Uite un alt mini top (de "vechituri") al meu cu astea 4 :

-Locul 1 : Porsche 356 Speedster (1956) sau 356 B Cabrio (1961). Ambele sunt super. Seamana cu broasca ca doar au fost create tot de Porsche tatal.

-Locul 2 : Jaguar XK140 (1954-1956). E putin diferit de celelalte 3 da e senzational.

-Locul 3 : BMW 507 (1956-1959) se stie.....

-Locul 4 : AC Cobra (1961 pana prin 1967 parca) in special Shelby Cobra adica generatia 2 sau 3 nu mai stiu parca prin 1965-1966. Ala era cel mai puternic.

Si ce bine sunau motoarele la toate astea 4 modele.

Apropo au fost la salonul ala obosit de tuning de la romexpo 3 modele de cobra. Dar toate replici normal. Ala argintiu de la intrare era mai bine facut celelate nu respectau prea bine modelul original.

Edited by nightman
Link to comment
Share on other sites

Oameni buni, topicul asta a fost facut pentru a vota masina BMW preferata! Ei bine eu am votat E46.Este vreo problema cu asta? Imi place E46, ma condamnati pentru asta? Nu am E46, deocamdata nu am nici masina...imi place foarte mult designul modelelor E46 si il consider cel mai frumos seria 3 ever! Nu pun problema ca am votat masina pe care o detin(cum pun unii oameni problema pe aici) ci am votat masina la care visez si pe care o indragesc.Care este problema defapt, E46 nu are un design frumos?Nu este tot un BMW?Eu zic sa nu mai fiti asa de rautaciosi unii dintre voi.
Link to comment
Share on other sites

Vrei sã spui cã E46 e mai frumos decât noul Z4, E92, seria 6 ºi atâtea alte BMW-uri?

 

Omule, nu m-ai inteles! Daca puteam sa votez mai multe modele de odata cred ca le bifam aproape pe toate pentru ca toate sunt BMW-uri si toate sunt frumoase-de aceea imi plac aceste masini.Eu nu am vrut decat sa subliniez faptul ca imi place foarte mult E46 si il consider cel mai frumos seria 3 care s-a produs vreodata.Este doar o parere personala! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

E46 Ci sau Cd FL Roar!!!

Am E46 sedan dar tot coupe-ul e mai frumos.

Pool-ul trebuia facut sub forma de top pentru ca e greu sa alegi un singur model care iti place de la BMW.Asa se putea vedea si un top al preferintelor intre fanii din Romania.

Eu personal as pune orice motor BMW intr-o caroserie 6 CSI si m-as muta in masina,dar asta sunt doar eu,nebunul,insa eu normalul raman la E46 Coupe ca vot.

Edited by omenjhm
Link to comment
Share on other sites

Topicul este "cel mai frumos BMW", nu cel mai frumos seria 3 fabricat vreodatĂŁ.

 

Am ĂŽnĂželes perfect.

Asta ĂŽĂži permiĂži, asta ai votat, ĂŽn rest nu conteazĂŁ cĂŁ altele sunt mai frumoase.

De ce ma faci sa cred ca nu am cu cine vorbi? Da! Asta imi permit, tu daca iti permiti seria 6 n-ai decat!Tu daca asta ai inteles din tot ce am scris eu inseamna ca mi-am racit gura de pomana. Nu toti de pe aici ne permitem M6 sau M3. In fine hai ca deja o dam in :offtopic: !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oameni buni, topicul asta a fost facut pentru a vota masina BMW preferata!

GreÂşit!

E pt a vota "cel mai frumos bmw".

Existã o diferenÞã Între cei doi termeni...

Pot sĂŁ zic cĂŁ eu prefer e39, comparativ cu alte maÂşini/bmw-uri pe care le-am avut.

Dar nu ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ, pt mine, e39 e cel mai frumos.

Ăntr-adevĂŁr, ĂŽmi place foarte mult forma maÂşinii, dar nu e cel mai frumos. Oricum, pt mine e ĂŽn top 3, deci sunt un caz fericit, cĂŁ mi-am permis o maÂşinĂŁ care ĂŽmi plĂŁcea foarte mult ĂŽncĂŁ de dinainte sĂŁ o am.

Link to comment
Share on other sites

GreÂşit!

E pt a vota "cel mai frumos bmw".

Existã o diferenÞã Între cei doi termeni...

Pot sĂŁ zic cĂŁ eu prefer e39, comparativ cu alte maÂşini/bmw-uri pe care le-am avut.

Dar nu ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ, pt mine, e39 e cel mai frumos.

Ăntr-adevĂŁr, ĂŽmi place foarte mult forma maÂşinii, dar nu e cel mai frumos. Oricum, pt mine e ĂŽn top 3, deci sunt un caz fericit, cĂŁ mi-am permis o maÂşinĂŁ care ĂŽmi plĂŁcea foarte mult ĂŽncĂŁ de dinainte sĂŁ o am.

 

Ai dreptate, m-am exprimat gresit.Am scris in unul din comentariile mele ca imi plac mai multe modele pe langa E46.Daca ar fi sa le enumar ar fi: seria 6/M6 E63, seria 5/M5 E39, seria 3/M3 E92, M3 E46 CSL...si lista poate continua.Am votat E46 pentru ca imi place designul caroseriei in mod mai special. :)

Link to comment
Share on other sites

Bmw E31

http://2.bp.blogspot.com/-KVsmLPRThLY/TVbX7U1DnaI/AAAAAAAAAL0/-nF0gcW-xng/s1600/FileBMW+840+Ci+Sport+front.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-ZD9H8qE_bLc/TVbX8uKpcQI/AAAAAAAAAL4/MlG4bY9_dwY/s1600/FileBMW+840+Ci+Sport+rear.jpg

http://www.bmwgallery.co.uk/bmw8series/bmw8serieswallpaper/bmw-e31-8-seires-blue.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-x06fFZ1LQd4/TVbZ-8rq_vI/AAAAAAAAAMQ/UdwI8sPfxYo/s1600/FileBMW+850+V12.jpg

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Din 1070 voturi, reiese cã e46 e cel mai frumos bmw, strângând 174 de voturi.

Trist...

De ce crezi ca s-a votat masina personala.Cred ca fiecare a votat cei place lui mai mult.Eu am e46 dar am votat e92 pentru ca aia i-mi place momentan

Link to comment
Share on other sites

De ce crezi ca s-a votat masina personala.Cred ca fiecare a votat cei place lui mai mult.Eu am e46 dar am votat e92 pentru ca aia i-mi place momentan

Nu am zis cĂŁ fiecare a votat maÂşina personalĂŁ.

Mi se pare trist faptul cĂŁ e46 e considerat cel mai frumos bmw....

Dar, frumuseĂžea e ĂŽn ochii privitorului, nu?

Link to comment
Share on other sites

Sunt multi care nu cunosc istoria BMW si de aia voteaza E46 , 507-le si seria 6 E24 sunt monumente de frumusete .

 

Uite si ceva mai rar , dar foarte frumos 502 cabrio :

 

http://www.arnoldfey.de/bmw_502_cabrio_authenried.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.