Jump to content

BMW 320d 150cp


XiE

Recommended Posts

Am zis sa urc si eu masina pe "club", ca de, acum am cu ce ma mandri (zic eu!) :) . Sa incepem cu inceputul.

 

Salut toti iubitori de BMW, ca doar am devenit si eu unul dintre ei de cand am achizitionat aceasta masina in urma unui schimb cu o alta. Am preferat aceasta masina in prizma consumului, deoarece am inceput sa cam fac kilometri si am zis ca merita un "dizelake" si dupa parerea mea, chiar a meritat.

 

Va prezint masina mea, un E46 320d sedan, cu motor M47N din 02/2002, 150cp+ , 158.500 km actuali

 

Dotari:

ABS

ASC

Xenon din fabrica

Angel Eyes Neon 8000k

Climatronic

Jante M-Paket cu pneuri spate 245/40ZR17 fata 225/45ZR17

Folie geamuri Llumar omologata RAR

Scaune sport semi-piele cu reglaj lombar

Cotiera piele fata si spate

Geamuri electrice

Oglinzi electrice incalzite

Computer de bord

Subwoofer MTX 300W RMS cu statie Mutant.

 

Am zis sa o prezint in imagini, e mai elegant :lol:

 

Masina cand am luat-o arata destul de frumusel.

 

 

 

Dupa aceea am inceput sa ma gandesc, cum sa o fac sa arate si mai bine. Si m-am gandit sa ii pun M-Paket (am inceput cu bara fata),sa ii fac Badboy look si sa ii astup cele 2 poziti mai mici de pe portbagaj, sa ii iau grilele de la capota negre si sa ii iau schimbator M titan.

 

 

 

 

Nu prea ma multumeam cu atat, asa ca mi-am comandat arcuri KW (35 fata cu 30 spate), nu am vrut sa imi iau tot kitul, deoarece mi se parea ca o sa rigidizez foarte mult masina si nu vroiam.

 

 

 

A urmat apoi o alta modificare, care zic eu, a dus la imbunatatirea maxima a designului masini, portabajul CSL (din fibra).

 

 

 

Uitandu-ma dupa cele mai frumoase jante pe un E46, am dat peste un tip care avea masina aceeasi culoare ca a mea si care ulterior o facuse alba. In acea secunda mi-a trecut prin cap ideea de a o face alba si eu, vazand cat de bine arata a aluia. Zis si facut, ca doar vopseam portbagazul si aveam bara spate putin julita (inlocuind-o cu o bara M-paket), am decis sa aleg o culoare cat mai alb posibila :lol:

Si asa a ajuns masina mea din albastra > Alba (Alb Diamond)

 

 

 

... urmeaza pe viitor apropiat jante pe 18" cu siguranta

 

TO BE CONTINUED

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pune poze cu laterale spate stanga dreapta sa studiem modificarea, becuri ceata mers inapoi ?????.....

 

 

nu cred ca are :lol: .. Mare prostie daca e asa ! No offence . :) Dar estem xenon in proiectoare

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Pune poze cu laterale spate stanga dreapta sa studiem modificarea, becuri ceata mers inapoi ?????.....

 

O sa pun si poze cu lateralul...becuri de ceata nu am, iar la mers inapoi am legat semnalizarile sa stea aprinse...

 

Pune poze cu laterale spate stanga dreapta sa studiem modificarea, becuri ceata mers inapoi ?????.....

 

 

nu cred ca are :lol: .. Mare prostie daca e asa ! No offence . :) Dar estem xenon in proiectoare

 

Nu am xenon in proiectoare :lol: am editat eu poza in photoshop :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

cum dumnezeu ti-a dat prin cap sa renunti la luminile de pe portbagaj ? :lol:

 

Personal mi se pare o tampenie si mai arata si a Bora acum din spate...

 

Dar ai fost original n-am ce zice :)

Link to comment
Share on other sites

Pacat ca ai facut modificarile dubioase la spate....si mare pacat pentru culoare..... de curiozitate daca doamne fereste te prinde o ceata adevarata pe drum... ce faci?... ai portbagaj de schimb sau lampa de semnalizare ca la carute.. sau te rogi sa te observe din timp gigi cu camionul acest lucru este valabil si la mersul cu spatele...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.