Jump to content

batai pe fata


Alexxl

Recommended Posts

salut din nou baieti am si eu o intrebare de la ce poate sa bata la gropi ??? am schimbat bucsile din spate de la bascule am schimbat bieletele antiruliu ce mai poate sa bata aaaa am cumparat si capetele de bara cu bieletele de directie da nu le-am schimbat ca nu mai am bani asa ca astept parelile voastre inainte de a ma apuca !! MULTUMESC
Link to comment
Share on other sites

hai sa inchidem forumul ca si asa vorbim ''in orb'' !!!

 

tu cate masini ai vazut inainte sa iti spui parerea in miile de mesaje ? sau le ''consulti'' prin telemetrie ? :) sau esti in permanenta offtopic ?!!

nu ai citit cate cauze a eliminat initiatorul topicului ? mai raman 3-4 cauze. mi-am spus si eu parerea. wtf ???

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

hai sa inchidem forumul ca si asa vorbim ''in orb'' !!!

 

le ''consulti'' prin telemetrie ?

 

TELEMETR'IE s.f. DisciplinĂŁ care se ocupĂŁ cu mĂŁsurarea distanĂželor cu ajutorul telemetrului. - Din fr. t'el'em'etrie.

Sper ca totusi era vorba de telepatie.. :)

 

TELEPAT'IE s.f. Facultate psihologicã (contestatã de unii) atribuitã unor oameni de a percepe fenomene care nu sunt În raza simÞurilor, precum si de a transmite gândul la mare distanÞã, fãrã intermediul organelor de simÞ obisnuite; percepere a fenomenelor si a gândurilor de la distanÞã. - Din fr. t'el'epathie.

Link to comment
Share on other sites

te-ai bagat ca musca'n lapte [again]

 

TELEMETRĂE f. DisciplinĂŁ care se ocupĂŁ cu mĂŁsurarea de la distanțĂŁ a diferitelor mĂŁrimi fizice caracteristice unor procese, fenomene, stĂŁri. [G.-D. telemetriei; Sil. -me-tri-] /<fr. tĂŠlĂŠmĂŠtrie

 

TELEMETRĂE s. f. metodĂŁ de mĂŁsurare și transmitere la distanțĂŁ a informației. (< fr. tĂŠlĂŠmĂŠtrie)

Sursa: MDN | 15 Sep 2007

 

sursa dexonline

 

 

oricum nu ma mira superficialitatea unora de pe forum, precum si subiectivitatea lor :)

Link to comment
Share on other sites

esti total offtopic...

Aha, ai trecut la spalat amortizoare acum....

Ai terminat de spalat toate filtrele si acum vrei sa arati iar cat de destept si al dracului esti daca vrei?

..."filter man", preacuratule, ca sa vezi ca-ti gust ironia de doi lei:

 

Si tu si eu se pare ca avem dreptate...

 

bafta si ai grija in ce calci..

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

si eu am bataie pe fata stanga de aproape o jumatate de an.cand trec peste linii de tramvai sau gropi face ca dracu.mecanicul mi-a spus ca este caseta.dar ma gandeam zilele astea cum bate caseta (adica are joc cremaliera) nu ar trebui sa curga si uleiul servo?sau mecanismul din casta de directie este mai complicat decat imi imaginez eu?bucsele care tin cremaliera pe capete nu etanseaza si incinta in care isi face treaba uleiul sub presiune?
Link to comment
Share on other sites

baetzii, luati cu apa sa nu se umfle muschii prea tare ! :)

 

ONTOPIC:

cauzele pot fi multiple... de la brate, bucsi mari, bielete directie, caseta directie, flanse amortizoare...

 

niciuna nu o exclude pe cealalta, asa ca pot fi defecte si mai multe piese in acelasi timp !

 

cel mai sigur bagi masina in service specializat si ti-o diagnosticheaza acolo...

 

aici poti afla eventual cauzele teoretice, cele practice pot fi stabilite doar in service de un mecanic priceput.

Link to comment
Share on other sites

baetzii, luati cu apa sa nu se umfle muschii prea tare ! :)

 

ONTOPIC:

cauzele pot fi multiple... de la brate, bucsi mari, bielete directie, caseta directie, flanse amortizoare...

 

niciuna nu o exclude pe cealalta, asa ca pot fi defecte si mai multe piese in acelasi timp !

 

cel mai sigur bagi masina in service specializat si ti-o diagnosticheaza acolo...

 

aici poti afla eventual cauzele teoretice, cele practice pot fi stabilite doar in service de un mecanic priceput.

 

+1 :lol:

Mai ales cand la mijloc este ceea ce numim siguranta circulatiei

sper ca ontopic nu?

Apa nu mai am ca aveam filtrul murdar si s-a terminat, incerc cu ceva bere, si pentru voi :) ...scuze de offtopic :lol:

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Daca misti volanul stanga dreapta repede (sau mai incet :) ) si nu simti - auzi nici o bataie - caseta este ok. Daca vrei, pentru comparatie, ne putem vedea undeva in Bucuresti sa vezi cum este la mine. Eu nu am joc in caseta :lol: Ma iei ca model. Asa DA. In targul vitan au diagnoza pentru amortizoare - 40 de lei cred ca este.
Link to comment
Share on other sites

tu cate masini ai vazut inainte sa iti spui parerea in miile de mesaje ? sau le ''consulti'' prin telemetrie ?

 

Am vazut mii de masini.Stau la oras. :lol:

...era vorba despre masinile userilor de pe acest forum :) !

A :) ... si nu sunt la cules de fresa :lol: . sunt la adunat ciuperci ... in slapi !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.