Jump to content

[Dezmembrez] BMW e30,e36,e39,e46, e60,M3e36,M3e46,M5e34


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ai gasit ceva din ce am nevoie?

 

Nu am nimic de e39 facelift (ma refer la partea din fata a masinii)....am stopuri facelift e39 hella impecabile daca te intereseaza......

 

salut!

Astazi dimineata am verificat si au intrat banii, exact cum a zis Marius, 150 lei contravaloarea fetei de portiera. Problema s-a rezolvat. Eu unul sunt multumit, si cred ca si el este, si-a recastigat reputatia de pe urma neintelegerilor create. Scuze pentru taraboiul creat. Bafta!!

 

Fii sincer si recunoaste public ca eu ti-am spus din clipa in care ai despachetat coletul si mi-ai zis ca nu-ti place fata de usa ca nu este nici o problema ca iti returnez banii fara nici o problema iar tu ai spus ca iti este frica ca pierzi si fata de usa.....singurul vinovat pentru acest incident(asa am considerat eu sa il numesc) esti tu si mi-ai promis ca vei recunoaste ca acest incident s-a intamplat doar din vina ta.......

Link to comment
Share on other sites

Fii sincer si recunoaste public ca eu ti-am spus din clipa in care ai despachetat coletul si mi-ai zis ca nu-ti place fata de usa ca nu este nici o problema ca iti returnez banii fara nici o problema iar tu ai spus ca iti este frica ca pierzi si fata de usa.....singurul vinovat pentru acest incident(asa am considerat eu sa il numesc) esti tu si mi-ai promis ca vei recunoaste ca acest incident s-a intamplat doar din vina ta.......

 

 

 

"Fii sincer si recunoaste public ca eu ti-am spus din clipa in care ai despachetat coletul si mi-ai zis ca nu-ti place fata de usa ca nu este nici o problema ca iti returnez banii fara nici o problema iar tu ai spus ca iti este frica ca pierzi si fata de usa.....".pana aici corect.

Eu nu pot sa imi asum intreaga vina! Nu e corect, pentru simplu fapt ca nu ai fost de cuvant si mi-ai trimis cu totul altceva(prima bila neagra), mi se pare normal ca din acea clipa sa nu mai am incredere in tine si sa am dubii. Cred ca oricine facea la fel, in plus, am postat fotografiile abia seara la ora 23.00, ora pana la care ai zis ca imi trimiti fotografii cu alta fata de portiera, iar nu te-ai tinut de cuvant(a doua bila neagra), nu puteam sa astept pana la ora 2 dimineata am si eu servici. Timpul a fost de partea ta .Parearea mea daca erai corect nu se mai ajungea pana aici, si cred ca si lumea s-a plictisit deja de acest taraboi. In concluzie,nu pot sa iau intraga vina asupra mea, pentru ca tu ai primit toti banii pe care i-ai cerut fara probleme, iar eu am primit ce am primit. Pune in balanta si acest aspect. Din acest moment nu mai am nimic de zis,oricum am incalcat o promisiune fata de moderator...care a fost mai mult decat intelegator cu aceasta situatie

Edited by marianIS
Link to comment
Share on other sites

Nu am nimic de e39 facelift (ma refer la partea din fata a masinii)....am stopuri facelift e39 hella impecabile daca te intereseaza......

 

 

 

Fii sincer si recunoaste public ca eu ti-am spus din clipa in care ai despachetat coletul si mi-ai zis ca nu-ti place fata de usa ca nu este nici o problema ca iti returnez banii fara nici o problema iar tu ai spus ca iti este frica ca pierzi si fata de usa.....singurul vinovat pentru acest incident(asa am considerat eu sa il numesc) esti tu si mi-ai promis ca vei recunoaste ca acest incident s-a intamplat doar din vina ta.......

nooo ca n-am mai rezistat si mi-am facut cont special....

mai baiatule.... tu chiar n-ai nicio limita?

prietene marius.. cum e posibil ca tu sa-mi tragi mie ditamai tzeapa si dupa cum vad si probabil multor altora, iar apoi sa te bati p-aci cu caramida in piept ca esti corect?!?! pai esti cel mai mare excroc..

sau altfel cum l-ai numi tu p-ala care vinde o baterie de masina care nu e buna si dupa ce admiti ca s-ar putea sa nu mearga cel putin pe masina mea, ca deh.. te jurai ca 80ah e tot aia cu 70ah, sa nu-mi returnezi banii, avand in vedere ca a doua zi dupa ce am luat bateria te-am sunat ti-am spus ca nu duce pe masina mea si cu cel mai mare tupeu de salajan mi-ai zis ca nu te intereseaza nimic si ca tu ai o regula generala NU RETURNEZI BANI! indiferent de motiv.Alta baterie n-ai mai avut sa-mi dai,cu banii la fel, te-ai certat ca la usa cortului si tu si mama ta, vezi doamne la intimidare.. si am zis ca na.. asta e rahatu de tara in care traim cu tzepari ca tine care n-au nicio tresarire din a zice clientului"crezi ce vrei.. ti-am dat teapa, si nu vreau sa-ti dau banii, nu ma priveste ce faci in continuare..etc". Crede-ma .. lucrez fix la cei care ar fi trebuit a doua zi sa-ti bata la usa si sa-ti faca control si cerere de urmarire penala pentru evaziune fiscala si multe altele, pe langa sesizare la colegii de la garda de mediu care te saraceau bine pentru ca faci pe dezmembratorul in fata curtii fara niciun fel de acte! Pe moment am zis ca nu las asa treaba asta, dar mi-am dat seama ca mai mare daraua decat ocaua.. desi 300 lei..mai bine ii dadeam la saraci decat tie ca sa ma prostesti in halul asta.Dar de la asta, pana la a spune aici ca ai o REPUTATIE de aparat??? si ca esti CORECT?? pai e cale luuunga pana la ce faci tu de fapt..

asadar.. acum chiar ma ocup concret de caz... ai doua variante.. clarificam aici si acum sau chiar incepem cu sesizarile si nu uita ca am si martori la ce mi-ai vandut..Plus ca e corect ca tu sa nu mai activezi pe acest forum din moment ce tragi teapa dupa teapa.. ajunge cu gunoaiele vandute cu titlu de piese inca utilizabile 100% si culmea.. si la preturi mari!

De baiatul asta am auzit citind pe forum pe aici si mi-am spus.. cumpar piesa de la el..chiar daca risc, ca nu e magazin sa am vreo garantie, pentru ca daca e prezent de atata timp p-aci si a mai vandut una alta..n-o fi atat de indraznet incat sa vanda porcarii chiar asa.. pe banda si culmea sa nici nu le ia inapoi, cand ii demonstrezi ce ti-a dat.Dar iata ca, luati aminte ..aparenta apartenenta la comunitatea forumului nu e in niciun caz un minim de garantie de moralitate, bun simt, corectitudine, din ce se pare.Probabil si altii ca mine s-au resemnat.. nici eu nu mai ziceam nimic daca nu se pretindea si corect si se lupta sa mai vanda p-aci cu asa inversunare.In cazul meu faptul ca el e d-al forumului.. a contat destul de mult.. si chiar a stricat "imaginea" acestui forum.Cei care ii tolerati.. credeti ca voua n-o sa vi se intample niciodata, sau ca deh.. mai e cate vreun reclamagiu nebun..corect? asa am zis si eu:)

Rog moderatorii sa ia act si in cazul de fata!

Edited by ingenio
Link to comment
Share on other sites

un scut motor e 46 disel nofacelift si canale de aer penru bara M un pret te rog frumos.

 

<b>Orice piesa.

 

 

Tel: 0723.77.67.67</b>

 

<!--sizeo:3--><span style="font-size:12pt;line-height:100%"><!--/sizeo--><b>cateva poze cu masinile care se dezmembreaza.......

</b><!--sizec--></span><!--/sizec-->

un scut motor e 46 disel nofacelift si canale de aer penru bara M un pret te rog frumos.

Link to comment
Share on other sites

un scut motor e 46 disel nofacelift si canale de aer penru bara M un pret te rog frumos.

 

 

un scut motor e 46 disel nofacelift si canale de aer penru bara M un pret te rog frumos.

 

am scut decat de pe benzinar si canale aer nu am.......

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Mi-ar trebui pentru un 318i E46 NFL:

 

1) far complet dreapta (Bosch);

2) semnal galben dreapta;

3) reperul subtire de sub far (rama aceea subtire dintre far si bara).

 

Ai ceva din reperele de mai sus?

 

Multumesc anticipat!

 

Ti-am raspuns pe topicul celalalt......

Link to comment
Share on other sites

dupa cum vedeti omu n-are nicio treaba cu asa zis-a corectitudine si reputatie.. cainii latra.. ursul trece..

cine urmeaza la tzepe?care mai doreste?

la ce ai patit tu e mârlan! dar si vina celui care cumpara e,acus o sa ajungem sa cumparam si ulei motor second hand ca zice mariuța ca e 5w30 si folosit FIX 3000 km

Link to comment
Share on other sites

la ce ai patit tu e mârlan! dar si vina celui care cumpara e,acus o sa ajungem sa cumparam si ulei motor second hand ca zice mariuța ca e 5w30 si folosit FIX 3000 km

atunci toti cei care au cerut piese pe topic-ul asta sunt fraieri pe care ii prosteste mariuta...

consumabil e tot ce sufera uzura semnificativa in timpul utilizarii.Respectiv ORICE piesa mecanica.Acum mai esti asa convins de teoria ta?Si anume ca e ca si cum ai cumpara ulei second hand?Exclusiv piesele de caroserie poti spune ca merg folosite second hand.Restul nu.Asta dupa teoria ta.Practica este ca exista o piata intreaga pentru second-hand-uri care sunt consumabile(elemente de mecanica, dar si baterii si altele, practic tot ce se mai poate folosi in parametri normali si nu e uzat complet) piata din care probabil sub o forma sau alta ai facut si tu parte candva cumva(macar o anvelopa sh,o janta,ceva).Asa ca.. sa nu ne mai dam nemti..desi nu vorbim decat romaneste..ok?

Link to comment
Share on other sites

salut, boxe harman kardon: 65138368244 pt usile fata? doar woofer, fara tweeter

 

Salut, ambele boxe harman kardon cu codul mentionat de tine pe ele in perfecta stare la 300 lei ambele, se face si proba in bucuresti......0723.77.67.67

Link to comment
Share on other sites

Bandourile de plastic de pe bara fata (cele stanga-dreapta, fara cel de la nr-ul de inmatriculare) - e46 2005.

Tot pentru e46 sedan: cele 3 butoane electrice din stanga schimbatorului (geam fata-stg, spate-stg si blocaj geamuri spate) + senzor parcare.

Edited by flavius.paul
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.