Jump to content

GPL pe motorizari BMW ?


Cosmin316

Recommended Posts

eu unul sper sa apara o metoda ieftina de facut hidrogen... macar sa ramana motoarele astea cu combustie interna... altfel o sa mergem toti cu kkturi dinalea electrice....nici un sound nici un feeling, parca mergi cu tramvaiul .... nici un debitmetru de inlocuit, fara chiptunning, ne porcim numai pe foumul Li-ion vs Li-Po, masinile o sa fie toate la fel si o sa avem fanclub Varta sau Energizer....
Link to comment
Share on other sites

Bai asta...de cateva luni te ignor. Efectiv te bagi in seama aiurea. Ti-am spus si atunci...scuteste-ma de completarile tale de 2 lei.

Ai 2 admini de pe site la care parasti daca cumva nu se comporta lumea fair cu tine. Am primit ''avertisment'', la sugestia ta, pentru ca am spus ca te contrazici si aberezi. Cred ca iti amintesti !!! Pe langa faptul ca esti o paracioasa mica nu mai stiu nimic despre tine. Ai argumente ... discutam. Daca esti pe forum doar sa comentezi afirmatiile altora...mai bine lipseste-te ! Nu stiu de ce ai oftica asta fata de mine !. Ramai in treisaishpele tau si foloseste forumul pentru discutii.

Sper ca m-ai inteles de data asta.

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

De ce esti rautacios?

 

Ia zi, te-am jignit cumva in postul anterior?

 

Pur si simplu era funny ce a spus pole. Sau ce s-a scris acolo are vreo legatura cu tine?

 

http://www.meme.ro/storage/foto/img/cu_musca_pe_nas.jpg

 

 

 

Ai 2 admini de pe site la care parasti daca cumva nu se comporta lumea fair cu tine.

DOVADA?

 

 

LE: De fapt hai sa vedem ce se intampla, daca dau report, pana acum nu am folosit functia asta.

Edited by pyu
Link to comment
Share on other sites

pai uite ce se intampla: amandoi sunteti avertizati...

 

1. @Jacobs, nu trebuie sa ataci persoana, ci ideile ei... in cazul de fata, ai patinat cam tare si ai ajuns pe iarba...

daca vrei sa te reintorci in conditii civilizate pe asfalt, ok, ia-o incet... daca nu, poti ramane acolo, dar vine iarasi ploaia si intri in noroi... cred ca intelegi figurile de stil... :)

 

din partea mea, e ultimul avertisment, nu as vrea sa trec la sanctiuni doar pentru chestiuni hormonale de fete cu cosuri pe fata... insa daca insistati, o putem rezolva.

 

Bai asta...de cateva luni te ignor. Efectiv te bagi in seama aiurea. Ti-am spus si atunci...scuteste-ma de completarile tale de 2 lei.

Ai 2 admini de pe site la care parasti daca cumva nu se comporta lumea fair cu tine. Am primit ''avertisment'', la sugestia ta, pentru ca am spus ca te contrazici si aberezi. Cred ca iti amintesti !!! Pe langa faptul ca esti o paracioasa mica nu mai stiu nimic despre tine. Ai argumente ... discutam. Daca esti pe forum doar sa comentezi afirmatiile altora...mai bine lipseste-te ! Nu stiu de ce ai oftica asta fata de mine !. Ramai in treisaishpele tau si foloseste forumul pentru discutii.

Sper ca m-ai inteles de data asta.

 

eu nu stiu daca @pyu are 2 admini, dar stiu ca moderatorii trateaza altfel aceste probleme... limbajul folosit de tine a fost execrabil...

 

2. @pyu: semnatura ta depaseste normele impuse de Regulament... a fost stearsa partea respectiva

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

sunt curios daca instalatia secventiala (partea electronica) este compatibila cu masiana

in cazul de fata 523i

tare mult as vrea sa stiu daca cei care au asa ceva montat pe masini au vreo erore sau fel si fel de probleme pe partea electronica

multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Ce pot sa'ti spun e ca instalatia vine cu un computer separat. exact legatura intre ele nu o stiu pentru ca am cumparat masina cu sistemul deja montat. Testul la bord pentru a vedea toti parametrii (cel de la bord) functioneaza, dar o parte din functii nu apar (nu ma refer la computerul de bord cu 10/1000 de butoane). mai mult ca sigur inlocuieste cateva functii ale ECU-ului principal. sper sa te fi ajutat putin.. documentatii nu prea am cautat dar probabil ca sunt..
Link to comment
Share on other sites

sunt curios daca instalatia secventiala (partea electronica) este compatibila cu masiana

in cazul de fata 523i

tare mult as vrea sa stiu daca cei care au asa ceva montat pe masini au vreo erore sau fel si fel de probleme pe partea electronica

multumesc anticipat

Instalatiile au ECU-ul lor, 4 sau 6 cilindri.

Nu are cum sa dea nici o eroare.

In caz ca ai sonda lambda dusa, atunci o sa iti faca figuri.

Link to comment
Share on other sites

multumesc frumos baieti, dar vreau sa stiu daca si-a montat cineva secvential, si care poate sa-mi dea mai multe detalii

despre fiabilitate / compatibilitate si eventual niste preturi mai concrete.

eu unul chiar sunt interesat , dar mai vreau sa ma documentez putin dupa care am sa-mi montez, si

am sa va tin la curent; pana atunci daca mai are cineva ceva de adaugat sunt o ureche mai mare

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu sunt posesor dar am un prieten foarte apropiat cu un e36. Rupe masina aia in 3, a schimbat 2 discuri de ambreaiaj dar nu are probleme cu motorul.

Instalatia asta face toti banii. Se amortizeaza destul de repede, iesi cam la 60% din pretul cu benzina.

 

P.S. Si el tot din CT.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt posesor dar am un prieten foarte apropiat cu un e36. Rupe masina aia in 3, a schimbat 2 discuri de ambreaiaj dar nu are probleme cu motorul.

Instalatia asta face toti banii. Se amortizeaza destul de repede, iesi cam la 60% din pretul cu benzina.

 

P.S. Si el tot din CT.

 

dar ce motor are, 24v ?

si poate stie cineva une se gasesc cele mai bune preturi la instalatii.

ms.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.