Jump to content

520d vs 530d si de ce are sens 520d


XSD

Recommended Posts

Ciupanezule, paradoxal ai dreptate de data asta. Si uite, ti-ai gasit chiar si acoliti. Din aceeasi tagma cu tine. Felicitari si admir si apreciez aceasta comunitate unde tu, un membru central, marcant, reprezinti un nucleu care coaguleaza oameni de o admirabila calitate morala, umana si mai ales adevaratii pasionati BMW.

Succes in continuare.

 

Daca fac eu un topic, il inchideti. Ai auzit de split? E, aia trebuie sa faci aici. D-aia cica esti moderator, nu sa vii sa ne spui noua ce avem de facut.

 

Tonyyk, paradaoxal si pentru tine, am motorul de 3000cmc. Ca sa vezi ce ai inteles :)

 

P.S. ce frumos era cand pe aici se vorbea de masini BMW... Si ca sa nu las loc de interpretari. Uitati-va pe parcursul meu de warn, au trecut doi ani de la ultima desteapta sanctiune si tot acolo e... parca zici ca am facut delapidare in faza agravanta si am batut 20 de suporteri stelisti si i-am bagat in spital... manca-v-ar tata de sfinti ai carui decizie am indraznit eu, un umil muritor, s-o comentez.

Haidi pa!

 

@Ciupanezule, mai citeste tati inca o data titlul topicului ca sa vezi ce scrie, si ce bengani tu ca e topicul asta? E vorba de motoare, nu de masini in gama aia de pret. Grele sinapsele matale, te-au daramat de tot micutule. Lasa, tu sa fii sanatos ca te faci mare si-i bati pe toti copii din fata blocului... m-a pufneste rasul ca mi-am adus aminte de penibilitatea ta de scrisoare de dragoste si amor ghebos trimisa lui Romulus :)

Hai mai baga un warn... sa fie fara numar. Sunt curios ce alta tampenie de motivatie mai gasiti... off-topic desigur :lol: Dasteptii lu' tata. Si bineinteles ca o sa si stergeti asta ca aduce atingere unui topic de o tinuta morala nemasurabila, o valoare a informatiei tehnice deosebite si pasiunea, da, pasiunea se simte...

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

sigur in poza, este catelu??l credeam ca esti tu?? daca as fi in tara te as invita se ne cunoastem reciproc sa facem schimb de impresii !!!! dar ma tem ca esti genul de baiatel care este fff rau din fotoliul confortabil de acasa din fata calculatorului iar pe strada nu stii cum sa dai fuguta acasa sa fii si tu rau si sa faci pe desteptul asa/i ma raule???ai ceva personal cu mine esti barbat sau baietel ???daca esti asa curajos ce ai yice sa ne intanlim acolo de unde esti tu

 

tu esti bozghor mai baietel si ma inveti pe mine limba romana ???daia esti tu asa rautacios ???bozghorel

 

 

ai ceva de impartit cu ciupanezu ?? ce ai facut tu bun pentru acest site?? nu iti convine inscriete pe siteul lui nissan sau toyota si asa vad ca ca esti pe la ei te documentezi si pe urma faci pe desteptul in ROMANIA

Link to comment
Share on other sites

@tonyyk, tie si altora de pe aici care se baga in seama si pe deasupra mai sunt si incapatanati si nu reactioneaza corect in fata evidentelor si argumentelor se potriveste bine tare aia cu... daca nu esti si fudul, nu esti prost destul.

Si mai e una care va defineste fantastic de bine: "Decat sa taci din gura si sa creada lumea ca esti prost, mai bine vorbesti si spulberi orice indoiala!"

 

Si in ultimul rand, din partea unui regatean dar moldovean dupa locatie. Esti un mare dobitoc, rasist, antisemitist si ce mai vrei tu. Asa mare smardoi cum te dai tu, puti grav.

Daca te referi la mine cu Ciupanezu... nu am frate nimic cu el. Are viata. Iar eu nu sunt pe niciun site de genul celor descrise de tine. Cred ca esti atat de tampitel ca nici nu stii cu cine te certi. Da-ti un cap in gura si rezolva problema. Daca nu iti iese, musca-te de nas sau baga-ti cotul de la mana in gura :)

 

Pasionatii BMW nu au nationalitati, origini si alte alea. Vorbesc toti aceeasi limba, se bucura pentru aceeasi pasiune. Dar pentru ca tu si altii ca tine nu sunteti cu adevarat pasionati BMW va comportati ca niste rahati pansati.

Deja iar mi-e sila de voi... nu am mai vazut asa oameni libidinosi.

 

 

Haidi pa!

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

MICINAS prost esti cu toata familia ta bozgore exact cum spuneam esti un fricos ce cautii tu aici? bmw inseamna sportivitate si dinamism in schimb tu esti un plange pasarica ca sa nu iti zic altceva !!!!!!!!!!eu nu te am jignit in nici un fel tu mai jignit primul si ar trebui sa coneteze asta inchei aici cu tine bozghore ca devine ceva personal si nu are ce cauta asa ceva pe acest site bafta la toti scuze de la ceilalti membrii .Tin sa precizez un singur lucru credeam ca aici vorbim despre bmw despre problemele pe care le avem cu aceste masini sau invatam limba Romana predata de bozghori la noi acasa.sper sa isi vada fiecare de treaba lui si sa continuam sa vorbim despre bmw si numai despre probleme legate de BMW.
Link to comment
Share on other sites

Ma, tu esti si tampitel. Pai cum vrei ma sa vorbim de masini, in limba aia care vorbesti tu? Tare cred ca ai in tine o retorica de ne-ai spart :lol:

Sandilaule, ala de la Cluj e altul :) Pe mine poti sa ma faci prahovean, moldovean, cum vrei tu dar chiar nu am nicio ruda, nici macar indepartata prin nordul tarii.

 

Hai nu mai fi suparat ca trece. Sper ca nu ai gresit si in loc sa-ti dai cu capul in gura te-ai lovit cu barbia in ochi si ti-ai facut "oblon".

 

 

P.S. Boul de Mircea Badea ii mananca de fund pe aia care au ursulet... tu-l in rasa si p-asta.

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezule, paradoxal ai dreptate de data asta. Si uite, ti-ai gasit chiar si acoliti. Din aceeasi tagma cu tine. Felicitari si admir si apreciez aceasta comunitate unde tu, un membru central, marcant, reprezinti un nucleu care coaguleaza oameni de o admirabila calitate morala, umana si mai ales adevaratii pasionati BMW.

Succes in continuare.

 

Daca fac eu un topic, il inchideti. Ai auzit de split? E, aia trebuie sa faci aici. D-aia cica esti moderator, nu sa vii sa ne spui noua ce avem de facut.

 

Tonyyk, paradaoxal si pentru tine, am motorul de 3000cmc. Ca sa vezi ce ai inteles :D

 

P.S. ce frumos era cand pe aici se vorbea de masini BMW... Si ca sa nu las loc de interpretari. Uitati-va pe parcursul meu de warn, au trecut doi ani de la ultima desteapta sanctiune si tot acolo e... parca zici ca am facut delapidare in faza agravanta si am batut 20 de suporteri stelisti si i-am bagat in spital... manca-v-ar tata de sfinti ai carui decizie am indraznit eu, un umil muritor, s-o comentez.

Haidi pa!

 

@Ciupanezule, mai citeste tati inca o data titlul topicului ca sa vezi ce scrie, si ce bengani tu ca e topicul asta? E vorba de motoare, nu de masini in gama aia de pret. Grele sinapsele matale, te-au daramat de tot micutule. Lasa, tu sa fii sanatos ca te faci mare si-i bati pe toti copii din fata blocului... m-a pufneste rasul ca mi-am adus aminte de penibilitatea ta de scrisoare de dragoste si amor ghebos trimisa lui Romulus :)

Hai mai baga un warn... sa fie fara numar. Sunt curios ce alta tampenie de motivatie mai gasiti... off-topic desigur :D Dasteptii lu' tata. Si bineinteles ca o sa si stergeti asta ca aduce atingere unui topic de o tinuta morala nemasurabila, o valoare a informatiei tehnice deosebite si pasiunea, da, pasiunea se simte...

 

Văd că ai rămas cu sechele din perioada când eram moderator, chiar ĂŽmi pare rău pentru tine. :lol:

 

Nu mai sunt, iubitule, moderator de vreun an şi ceva. :)

 

Oricum, tipic ţie, creezi flame şi scandal oriunde postezi.

 

 

Esti un mare dobitoc, rasist, antisemitist si ce mai vrei tu. Asa mare smardoi cum te dai tu, puti grav.

Daca te referi la mine cu Ciupanezu... nu am frate nimic cu el. Are viata. Iar eu nu sunt pe niciun site de genul celor descrise de tine. Cred ca esti atat de tampitel ca nici nu stii cu cine te certi. Da-ti un cap in gura si rezolva problema. Daca nu iti iese, musca-te de nas sau baga-ti cotul de la mana in gura :)

 

Deja iar mi-e sila de voi... nu am mai vazut asa oameni libidinosi.

 

 

Haidi pa!

 

Mă bucur să văd că nu te-ai schimbat deloc ĂŽn ultimii ani. :)

 

Jigneşti cu uşurinţa celui care sparge două geamuri cu o singură piatră...

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezule, pentru mine nu ai fost niciodata moderator ca nu ai aptitudini, calitati de asa ceva. Bineinteles din punctul meu de vedere.

Iote ca flame-ul apare numai in prezenta ta. Crezi ca e intamplator?

Ma, sechele eu nu am dar nu pot sa te uit, esti unul din cei mai penibili aspiranti la un post de moderator care l-am intalnit vreodata. Cum naiba sa te uit. Te-am dat exemplu in multe situatii. Daca nu erai tu cu scrisorica aia, de cine mai radeam si ne amuzam?

Nu mai afirma ca eu creez scandal si alte alea, e singurul loc unde se intampla asta si nu din cauza mea... ce vrei sa fac, am alergie la prostie.

 

Aia cu iubitule pastreaz-o pentru familia ta ca dupa aia... o sa am scuza la tribunal de ce te-am violentat :) Tu ai inceput primul...

 

Si nu mai cita inutil, integral, posturile anterioare.

 

hai sa traiesti.

 

Daca cineva se simte lezat in orgoliul propriu, imi cer scuze, altfel, e caterinca. Ne mai amuzam si noi.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

Auzi, dar tu chiar n-ai ce face?

 

Au trecut sărbătorile şi te-a lovit o plictiseală d-aia maximă sau cum?

 

Ce scuză la tribunal? Cumva mă ameninţi? Niciodată nu o să-mi fie frică de oameni ca tine, nu tu i-ai ameninţat pe mai mulţi de pe forum? Le ziceai că le rupi picioarele, că vii peste ei ĂŽn casă.

Ai probleme grave.

 

Te salut! :)

 

P.S: O poză face cât o mie de cuvinte:

 

http://img145.imageshack.us/img145/2517/internettoughguye.jpg

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Hooo maniaco-depresivule, ma confunzi...

 

Nu ai de ce sa iti fie frica de mine... nu-mi pun mintea cu copii ca tine.

 

Bah, dastepti mai esti. Mi-ai gasit poza :)

Mars la loc.

 

 

Mesaj primit pe PM de la un user vechi inca din 2006 caruia din respect nu am sa-i declin id-ul.

 

Te inteleg, nu poti sa-i schimbi. Nu le mai raspunde efectiv n-are rost.

Si mai ales nu pune la suflet. Unii fac parte din natura asa sunt ei.

 

Nu vreau sa schimb pe nimeni dar s-a ajuns prea departe. Ajunge prostia la rang de calitate si atunci trebuie sa luam atitudine. Personaje ca Ciupanezu care de-alungul timpului a fost unul care a stricat muuuuult pe aici si acum e contributors pentru ca stie bine a se apleca sa pupe in fund conducerea si mai sunt altii ca el...

Nu pun la suflet ca daca as pune... "e" multi prosti in tara asta... natura, cum bine zici.

 

Pisici.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

Cum să te confund? :)

 

Am o memorie foarte bună.

Tu i-ai ameninţat pe mai mulţi, ĂŽn special moderatori, că vii peste ei şi le rupi picioarele. :lol:

Ăntr-adevăr, foarte matur din partea ta.

 

L.E: Acesta este nivelul tău, nu mă cobor să-ţi răspund.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Pai nu-mi zise el "iubitule"?

 

Cei mai noi pe aici nu stiu, e veche treaba :)

 

Ciupanezule. Unde te-am jignit eu primul mancati-as galagia lu' matale?

Mai multi useri au postat diverse chestii si tu repede te-ai bagat in seama si i-ai luat la rost. Asta nu ar fi o problema dar beleaua e ca nu aveai dreptate :lol: Si te-ai facut ca nu intelegi si te faci in continuare...

Eu cu tine nu am nimic din simplul motiv, ca la momentul respectiv, cu scrisorica de amor, ai fost atat de penibil incat nu e nevoie sa mai vina cineva sa zica altceva. Ti-o facusi cu mana ta. Lucru manual se numeste.

 

Pana una alta, hai sa lasam tampeniile deoparte si eu unul imi cer scuze daca am atins in mod negativ retina cuiva cu afirmatiile facute si rog cu smerenie si regret ca m-am complacut in mizeria asta, sa faca un moderator curatenie.

Link to comment
Share on other sites

Pai nu-mi zise el "iubitule"?

 

Cei mai noi pe aici nu stiu, e veche treaba :)

 

Ciupanezule. Unde te-am jignit eu primul mancati-as galagia lu' matale?

Mai multi useri au postat diverse chestii si tu repede te-ai bagat in seama si i-ai luat la rost. Asta nu ar fi o problema dar beleaua e ca nu aveai dreptate :lol: Si te-ai facut ca nu intelegi si te faci in continuare...

Eu cu tine nu am nimic din simplul motiv, ca la momentul respectiv, cu scrisorica de amor, ai fost atat de penibil incat nu e nevoie sa mai vina cineva sa zica altceva. Ti-o facusi cu mana ta. Lucru manual se numeste.

 

Pana una alta, hai sa lasam tampeniile deoparte si eu unul imi cer scuze daca am atins in mod negativ retina cuiva cu afirmatiile facute si rog cu smerenie si regret ca m-am complacut in mizeria asta, sa faca un moderator curatenie.

 

Cred că tu te pricepi mai bine la lucru manual şi alte chestii de genul acesta.

 

Până una alta, hai marş!

Scuzele tale nu valoarează 2 bani, eşti un om de joasă speţă.

Nu este o jignire ci o constatare obiectivă, doar un om de joasă speţă spune asemenea lucruri şi face ameninţări pe internet prin pm-uri.

 

Dacă enumăr toate jignirile pe care le-ai spus la adresa mea, cred că nu-mi ajung degetele de la mâini ca să le număr.

Şi asta pentru ce, pentru că ţi-am zis că acest topic este despre E39 şi serveşte celor care vor să-şi ia un E39? Nu, pentru că tu ai nişte complexe şi frustrări care ies la iveală pe internet.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Avand mai multe plusuri decat minusuri, consider articolul de fata o privire retrospectiva asupra mai multor considerente ce sunt demne de luat un sema la achizitionarea unui E39. Felicitari autorului, cu siguranta va deservi multora. Totusi, faptul ca ultimele 2 pagini sunt un flame nereusit, asta nu reprezinta in niciun caz vreun soi de concluzie nepartinitoare la tot ce s-a discutat ... S-ar putea reveni la topic? Multumesc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.