Jump to content

sper ca asta sa fie rezolvarea


Recommended Posts

m-am saturat sa tot schimb bucsile mari de la bascula (bmw e46) la 30 de mii de km...aceste bucsi cica ar tine de 10 ori mai mult ,deci ar veni un 300 de mii...daca tin 100 de mii sunt multumit...

 

in plus si cu unele bucsi noi tot troncane putin la trecerile peste liniile de tramvai de exemplu(la golf 4 trec prin gropane si nu se simte nimic,masina are 50 de mii ), deoarece au totusi un oarece joc de noi...nu inteleg de ce la M3 e46 nu au lasat acest joc, ca si la masinile cu motoare mai mici.

 

maine am sa le si montez si am sa va zic impresii vis a vis de aceste bucsi...aia de unde le-am luat le laudau cu foc,afirmand ca vin cu zecile la ei sa cumpere aceste bucsi la e46 ... 

 

prezentarea lor, maine mai multe detalii  si ceva impresii.. :)

 

 

 

 

p.s. scuzati calitatea pozelor , sunt facute cu telefonu' :lol:

 

daca aveti experiente cu astfel de bucsi va rog sa postati pareri

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

toate au joc?caci despre asta e vorba intr-adevar.

 

da. 

 

 

cele stoc au joc de noi,cand se uzeaza mai rau , au joc urat de tot...astea nu au joc nici pic, au putina flexibilitate.

 

cam asa arata o bucsa uzata ..mijlocul din interior se misca in voie pe diametrul interior... :)

 

http://www.anunturi360.ro/upload/auto-moto-piese-auto-Bucsa_Powerflex.JPG

 

La pretul asta daca rezista nu 100.000km, macar 50.000km si tot e ok!

 

eu zic ca tin minim 100 de mii :lol:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

:)

aia chiar au lasat mult bucsele alea pana s-au facut praf de tot.

 

daca te uiti mai atent la o bucsa noua, ai sa vezi ca are 2 puncte de cauciuc care fac contact pe marginea laterala ,restul este gol...deci s-au dus alea doua puncte, la revedere bucsa :lol: (bucsile astea sunt facute sa cada... :lol: la M3 l-au pus asa cum trebuie ,pline)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Astea is alea de la PowerFlex?

 

da, exact alea , englezesti :).....de ce , ai auzit lucruri proaste despre ele ? :lol:

 

Faptul ca ai pus bucsi mai solide, nu afecteaza alte componente ale directiei, suspensiei?

 

la M3 de ce nu afecteaza?! la golf 4 de ce nu afecteaza,ca are tot bucsi pline(la golf 5 au pus d-astea stil e46 , normal ca pica repede ) ?! :lol:

 

la e36 merge sa pui bucsi de M3 in locul celor normale :) la e46 nu merge

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

DanS poate sa ne spuna ceva despre bucsile alea ca el a schimbat in vara la masina lui.

 

i-am cerut si eu parerea(ca stiu ca are pe bmw) si mi-a zis ca si la opel si-a pus toate bucsile asa, e foarte multumit :)

 

L.E.

ia zi-mi cat e manopera la tine ?! ai presa de bucsi ?! :lol:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Nu, n-am auzit nimic rau despre ele. Chiar m-ar bate gandul si pe mine la un set. 255 bucata sau setul? Aduci asa ceva?

 

setul :lol:..nu aduc din pacate, era bun ca reclama ,dar asta este element de tuning si eu aduc doar piese stoc :lol:

 

 

eu le-am luat din Bucuresti , de la un magazin, daca e voie pun site-ul :) (au mai multe magazine)..

 

daca nu uite aici variante :)

 

http://www.google.ro/search?hl=ro&sour...mp;oq=bucsi+pol

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

bineinteles ca am presa :lol: pai ce fel de service crezi ca am? :)

 

asa te vreau. :D

 

ia zi-mi cat coasta operatia ?! :)

 

 

 

Unu cam inghesuit :lol:

Incape un Sprinter?

 

hai man, ce are , e foarte bun, cand o face bmw dube, atunci isi face altu :)

Link to comment
Share on other sites

m-am dus la acel service ca era in colaborare cu magazinul de unde cumparasem bucsele...m-a durut sufletul :)

 

daca ti le-a montat cu ciocanul, jumate din uzura ti-a facut :lol: loooool ...si la dacia se schimba bucsile cu presa, in 2009 :lol:)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

BOSCH CAR SERVICE,sa traiasca! :lol:

 

antireclama e permisa nu?ca nici aia nu o merita :lol:

 

sunt reprezentanti Bosch?! sau se folosec si ei ilegal de numele alora :)

 

Poiuyt, cand ti-am spus tura trecuta despre bucsi din cauciuc de senile ai zis ca te iau la misto...

 

pei eu te-am crezut...iti dai seama sa te chinui sa mesteresti la asa material?! :) cand poti sa le cumperi direct ,gata facute

Link to comment
Share on other sites

da la ce dreaq i-au mai pus si bucse... nu stiu... de ce dreaq nu i-au mai pus un pivot si gata... mai tare ca piatra, mai iute ca gandu... intr-o mana tin luna, in cealalta pamantu'...

 

ca sa se strice bascula, caseta , chestii d-astea,service-ul si reprezentantele din ce mai traiesc?! nu sti ce durere au avut cei de la mercedes cu cobra ,ca nu prea se strica, la fel si cu trabantu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.