Jump to content

sper ca asta sa fie rezolvarea


Recommended Posts

Dar chiar exista un topic despre asa ceva, cineva care si-a facut bucsi din ceva cauciuc de senile de tanc sau excavator, nu mai retin exact.

 

Galeti de tanc...

pe vremuri comuniste, patina de distributie incarcata cu asa ceva era "fara moarte".... Bucsele poliuretanica au material cu aceeasi consistenta

Link to comment
Share on other sites

 si munca facuta de "il profesore" ,fara scule bune,nu ai cum sa fi un mecanic bun :lol: ..il recomand pt orice operatie pe nenea TAU (Robert)

 

ca prima impresie ,directia masinii este foarte,foarte precisa, aveam un oarece joc in volan cand masina era cu rotile drepte, a disparut,nu mi se pare ca masina este mult mai rigida decat era, am aflat ca am si suspensie sport , in Concluzie IMI PLACE !!! :lol:

 

p.s. mi se pare ca si frana este mult mai ferma ... :)

Edited by X X L
Link to comment
Share on other sites

 si munca facuta de "il profesore" ,fara scule bune,nu ai cum sa fi un mecanic bun :lol: ..il recomand pt orice operatie pe nenea TAU (Robert)

 

ca prima impresie ,directia masinii este foarte,foarte precisa, aveam un oarece joc in volan cand masina era cu rotile drepte, a disparut,nu mi se pare ca masina este mult mai rigida decat era, am aflat ca am si suspensie sport , in Concluzie IMI PLACE !!! :lol:

 

p.s. mi se pare ca si frana este mult mai ferma ... :)

 

 

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

@poiuyt

bine macar ca tu nu ma injuri ca ti le-am recomandat :lol:

 

mie mi se par super  :) (directia masinii este alta, iti da alt feeling la condus,parca conduc M3)

 

de la magazinelul de unde le-am luat ,imi ziceau aia ca vand cu zecile la e46 :lol:

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

No si amu intrebarea cheie: iashte si pt E36?

la e36 poti pune bucsi stoc de M3(e36) care sunt pline...si nu ai nevoie de astea ca ale mele,la e46 nu se pot pune cele de M3...oricum daca vrei powerflex ,exista si la e36   :)

 

Cireasa de pe tort: CATI CAI PUTERE CASTIGI????  :)

nu castigi cai ..poate maxim 6 cai frumosi... :lol:...castigi o senzatie de control mai bun al masinii :lol:

Link to comment
Share on other sites

ca prima impresie ,directia masinii este foarte,foarte precisa, aveam un oarece joc in volan cand masina era cu rotile drepte, a disparut,nu mi se pare ca masina este mult mai rigida decat era, am aflat ca am si suspensie sport , in Concluzie IMI PLACE !!! :)

 

p.s. mi se pare ca si frana este mult mai ferma ... :lol:

 

 

 

 

 

:) :) :D :lol: , doar atat ? Totusi sunt niste Bucse , nu stiu cat din ce spui este diferenta si cat este Placebo !

Link to comment
Share on other sites

poate e si putin placebo... da' eu tind sa-l cred, astea oem is moi ca dreaq, si daca dai un picior la roata o sa vezi ce dute-vino face... saptamana trecuta le-am verificat si eu si desi au doar vreo 6 luni si ~3000 de km, joaca tztza aia de brat in ele cu miez cu tot... intr-adevar nu fac zgomot metalic ca loveste cauciuc in cauciuc... dar e jocu ala de kkt care-l simti si in volan...
Link to comment
Share on other sites

au si ulei in ele BUCSELE, nu e doar cauciuc simplu...

 

 

si Robert cand a terminat de montat, exact acelasi test a facut ,ca si tine, a dat cu piciorul in roata...si se minuna ca nu se clinteste,ca la a lui asa face, asa facea si a mea, se misca la orice atingere..... :lol: (acu am directie de M ) :lol:

 

 Totusi sunt niste Bucse 

 

se poate inchide,degeneram.

 

Multumesc Tau(Robert) pt montajul profi ... :)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Poiuyt, bucsele vechi erau in stare buna sau aveau joc? Ca daca aveau joc e nerelevanta comparatia, nu poti compara cum se simte masina cu bucse noi fata de cum se comporta cu cele uzate. Probabil orice fel de bucse noi ai fi pus tot la fel de incantat ai fi fost :). Poate doar sa te tina mai mult, ramane de vazut.
Link to comment
Share on other sites

Poiuyt, bucsele vechi erau in stare buna sau aveau joc? Ca daca aveau joc e nerelevanta comparatia, nu poti compara cum se simte masina cu bucse noi fata de cum se comporta cu cele uzate. Probabil orice fel de bucse noi ai fi pus tot la fel de incantat ai fi fost :). Poate doar sa te tina mai mult, ramane de vazut.

Pai la e36 cele pline fata de cele stock sunt cu vreo 3 clase peste, la manevrabilitate, feeling, precizie a directiei.

Acestea fiind la fel, pline, senzatia nu poate fi decat aceasi.

Ale mele erau noi, 1000-1500km, cele stock, erau foarte moi, la trecerea peste speed bumps se simtea in roata cum se misca.

De cand am astea pline de M, am peste 15.000 km, masina e la fel ca si cand erau noi, mare diferenta in comportamentul masinii.

Si NU, NU e placebo.

Link to comment
Share on other sites

 Probabil orice fel de bucse noi ai fi pus tot la fel de incantat ai fi fost :) . 

vezi ,daca nu ai e46 ,nu ai de unde sa sti :lol:

 

de la 0 km si pana acuma (140 de mii )...cred ca am schimbat suficiente seturi de bucsi noi , ca sa stiu diferenta :)...

 

acest topic este dedicat seria 3(E46,chiar si e36 )  nu seria 5 (e39) care are brate cu bucsi in mai pline, parca este un brat care are o bucsa mare tot asa cu loc de joaca ,e46 are o bascula cu o bucsa mare in spate,care datorita jocului influenteaza directia mult, mai ales pe drumuri unde au mers tirurile :D

 

bucsa e39

http://www.eactuning.com/images/get/147/.jpg

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=31&fg=05

 

brate e39

http://ebay.intercare-trading.com/A_NEWSTART/ALLG_QUERLENKER/A_NEUE_BILDER/E39/MEGASETS/NEU/E39_MEGASET.jpg

 

 

 

e39 este mai stabil ,avand brate, la e46 daca bucsa din spate nu tine bine bratul , prinzi joc in roata :lol:

 

 

e46

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/s/z/123.png

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.