Jump to content

Care becuri sunt mai bune ?


Dan_316i

  

218 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu am montat Osram Cool Blue. Foarte multumit:

http://www.dpartsmart.com/prodimages/Osram%20Cool%20Blue%20H7%5B400%5D_small.jpg

 

 

Aceleasi becuri mi-am pus si eu pe masina si sunt multumit de ele. Cele anterioare, probabil turcesti, abia luminau si in plus cel de pe partea stanga s-a ars.

 

Eu am votat cu philips, dar recunosc pe mine m-a convins marketingul :), din reclama imi par mai mai ... SF

 

 

Mare atentie cu becurile! Sa nu pui mana pe sticla sub nicio forma, caci se vor arde mai devreme sau mai tarziu!

Link to comment
Share on other sites

Osram Nightbreaker am eu acuma pe lunga, excelente becuri. Dau cu pana la 90% mai multa lumina decat un H7 clasic (ma roag, asa zice producatorul). Costa aproape un milion setul.

 

http://nightbreaker.trnd.com/downloads/trnd_osram_lichtkegel.jpg

Link to comment
Share on other sites

Despre becurile philips (nightguide) chiar nu se stie nimic, vad ca toata lumea are osram, din cate am citit pe net se cam ard in veselie. Astea nightguide cica au trei feluri de lumina intr-un singur bec (premium, visionplus, bluevision).
Link to comment
Share on other sites

osram silverstar sau Nightbreaker

 

http://img7.imageshack.us/img7/1923/comparison1686p.th.jpg

 

Cele albastre (philips,osram, etc....) sunt ca si xenonul de 8000k mai mult pt aspect .....dar pune ce doresti eu am trecut prin astea pana am descoperit osramul silverstar care e mult peste philips blue si alte porcarii ....mai bun ca toate este xenon

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Am avut eu pe o Laguna 2 Night guide si mi-au placut tare mult cum se vedeau. Fata de cele originale, luminau mai bine pe partea dreapta, marginea drumului. Plus in fata cativa metri buni. Pe vremea aia nu exista nightbreaker, o fi ceva mai nou in gama lor.
Link to comment
Share on other sites

Rivalul direct al nigtbreaker e philipsul xtreme power. Eu momentan am nightbreaker si sunt super multumit. Lumina este mai alba decat becurile standard si mai puternica. Merita banii. Am vazut un comparativ cu xtreme power si ala e mai galbui, dar la luminozitate cam tot acolo.
Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc genu asta de la PHILIPS X-treme Power si sunt foarte multumit de ele ...mi-am schimbat tot si faza scurta si cea lunga ...rezistenta cam 4-5 LUNI in romania (drumuri de K... cu multe gropi )in schimb afara te tin cam 12 LUNI eu unu sunt ff multumit de ele ...un scurt istoric ....

 

Becurile X-treme Power proiecteaza pe sosea cu pana la 80% mai multa lumina ( comparativ cu becurile standard )

Surplusul calitativ si cantitativ de lumina le face ideale pentru soferii care vor ca masinile lor sa se evidentieze in trafic.

Comparativ cu marea majoritate a farurilor, inclusiv cu noile forme de faruri complexe, sunt omologate pentru toate tarile Europene, fara restrictie, pentru a fi folosite in locul becurilor conventionale.

Iata care sunt atuurile ce va recomanda becurile X-treme Power :

Inlocuiesc perfect,ca aspect pe cele cu xenon

Sunt aprobate ECE R37 pt folosit pe drumurile europene

Sunt incadrate in sticla Quartz pt rezistenta la contactul cu apa

Sunt prevazute cu protectie UV pt mentinerea intacta a componentelor din plastic din interiorul lor

Au un sistem inteligent de "filtrare" a luminii albastre pt a pastra senzatia de lumina a zilei ce stimuleaza concentrarea soferului,facand condusul pe timp de noapte mult mai putin obositor

Diferite de lampile albastre,ofera o luminozitate asemanatoare cu lumina naturala

post-6352-1254852844_thumb.jpg

Edited by MaTza
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Unde gasim un magazin de unde le putem cumpara? Preferabil Buc.

 

Gama osram gasesti si la cora militari.... eu am luat osram h7 original line.... si crede-ma sunt super bune au lumina putin galbuie.... inainte aveam niste panarame cu tenta albastra.... o sa schimb si faza lunga tot cu osram original line, aici m-am informat inainte de achizitionare....

http://am_application.osram.info/publish/index_en.html

Edited by cristianiorga22
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.