Jump to content

Care becuri sunt mai bune ?


Dan_316i

  

218 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

si eu am auzit ca se ard foarte repede "spargatoarele de noapte"...

 

si eu am auzit ca se ard foarte repede "spargatoarele de noapte"...

 

Eu am avunt in 7 luni 3 seturi de osram nightbreaker , imi tin maxim 1 luna jumatate 2 luni dupa care se ard , dar merg si ziua cu ele aprinse , in schimb becurile ieftine din benzinarii tin si un an de zile . Dupa parerea mea sunt foarte proaste raportat la pretul lor

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
cel mai bun bec h7 dintre philips si osram este xenonul ala chinezesc din targ eu am dat 200 de lei acum 2 ani ...si nu am avut nicio problema...crede-ma ca am avut toate becurile halogen posibile...banii are i-am dat pe ele imi puneam xenon si pe semnal .......
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Ce mai zic si alti forumisti

 

aseara am pus jetta mea langa alta care avea extreme vision de la phillips a mea are osram night braker.

diferenta majora intre ele.

masinile au aceeasi varsta respectiv cate 5 luni,nu se pune problema farurilor ca sunt matuite sau etc.

osram sunt muult mai albe, pe cand extreame vision-ul este galben.

nu imi venea sa cred, plus ca el a dat mai mult decat mine pe ele.

in general in magazine sunt mai scumpe decat osram.

deci recomand osram in favoarea lui extream vision.

am si o fotografie,dar nu se vede diferenta in ea.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
si eu am philips extrem vison.. cum e un pic de vreme proasta, o leaca de ploaie sau o idee de abur ceva, se transofrma in niste candele.. nu au nici o treaba. o sa le schimb si eu.. Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Am montat de curand pe masina becuri Philips extreme vision, cele mai puternice de la producator. Fata de cele pe care le aveam inainte e o diferenta de la cer la pamant, lumina este mai alba pe sosea, fata de galbuiul clasic, intensitate dubla , plus iluminare foarte buna pe partea dreapta a carosabilului.Pe langa asta bat mai departe fata de cele vechi iar cand reglez farul sa bata cat mai sus nu primesc flashuri.

Recomand chiar daca pretul este cam mare si durata de viata mai mica!

Link to comment
Share on other sites

Votez Osram Nightbraker (plus) . A aparut a 2-a generatie de nightbraker . se numeste nightbraker plus . Diferenta dintre ele este doar ca cele plus tin cu 50% mai mult pana se ard (si-or fi dat si ei seama ca la unele masini se ard cam repede , si in alte tari - garantia e garantie). Sunt considerate cele mai puternice becuri auto cu halogen legale din lume . Singurul lor concurent e Philips x-treme power (si ceva de la MTEC Japan - dar multe din acestea nu sunt legale in Europa pt ca orbesc ceilalti soferi , sunt super pt. raliu , dar nu drumuri publice) , Nigtguide-ul e din alta gama , nu chiar asa puternice , si axate mult pe neorbirea celorlalti participanti la trafic .

Osram Nightbraker si Philips x-treme power sunt cam tot pe acolo , Dar votez Osram pt ca Philips se ard mai repede ca Osram , din cauza vibratiilor cauzate de drum ; in plus Osram sunt -insesizabil aproape- mai albe .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Am ceva de la BOSCH cu un plus de lumina pe ele. Am fost reticent la inceput dar dupa ce le-am comparat cu becul standard am observat ca sunt mai albe si au o putere mai mare.

 

Nu or fi Philips sau Osram dar la banii dati pe ele in jur la 25 lei/buc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.