Jump to content

Recommended Posts

Eu zic sa centralizam aici o lista cu service-uri care trebuie evitate cu orice pret in caz de dauna!Va rog sa si motivati nominalizarile!

 

Incep eu :

 

1. EXPERT AUTO CENTER (Berceni-Luica). Nu reparati masina la ei, mai ales daca o faceti pe banii vreunui asigurator deoarece nu are contracte avantajoase cu acestia si fac tot posibilul sa iasa treaba cat mai ieftin, cu cat mai multe carpeli! Bineinteles ca iese si foarte prost. Majoritatea clientilor mei care au fost acolo au avut reclamatii vis-a-vis de acest service!

Edited by kosfunny
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eu va sfatuiesc sa nu vreti sa reparati ceva la www.denko.ro pentru ca baiatul de acolo (Ben) e un carpaci.

 

Mi-a facut masina varza dupa ce a umblat la doua calculatoare ca sa incerce sa-mi rezolve o problema cu inchiderea centralizata. Dupa prima tentativa, nu mi-au mai functionat stergatoarele si nici incalzirea in scaune

 

Dupa a doua mi-a blocat geamurile pe deschis, de am stat cu unul asa doua nopti, cu folie pe el

 

Dupa inca o 'incercare' mi-a ars motorasul de la macaraua unui geam, inclusiv niste fire.

 

Cand am plecat de la el, inchiderea nu mergea, geamurile nu mai functionau, aveam in bord aprinsi toti martorii, stergatoare ioc, navigatie ioc, incalzire in scaune ioc, DSC/DTC ioc

 

Pana acum, am avut de schimbat doua module (luate de la grozadan) un motoras de geam si probabil o sa schimb si bateria, pentru ca mi s-a descarcat (mi se descarca peste noapte)

 

A mai trecut pe acolo un domn cu un X5 (daca tin bine minte), nu era roman dar vorbea bine romaneste, cu numere de AG, cu o problema la ceasurile din bord, nu i se aprindea un beculet. Ei bine, dupa ce a intrat Ben pe masina, i-a fost frica omului sa nu i-a foc in mers...

 

Deci Bulevardul Basarabia, imediat dupa o spalatorie, in incinta Masini Unelte Titan. Poate se pricepe la reparat casetofoane dar la masini... NU

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
la ciclop pe magheru sa nu va duceti.....mia zis ca am bobina la un injector blocata,mia luat 4 mil sa mio deblocheze cica...si dupa 3 zile masina facea la fel ca sa aflu de la alt mecanic din spatele blocului ca era furtunu de la debitmetru crapat si mi la facut cu 20 ron.....deci nu va duceti la ciclop niciodata.....
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Salutare...vreau si eu sa va atentionez in legatura cu ceva ce mi s-a intamplat ieri...pentru ca sa nu trece-ti si voi prin asa ceva... TEAPA bimmer-service(Bucuresti)...acum doua zile m-am programat la ei pentru o revizie...ulei filtre...la un BMW e90 320d 2011...tot atunci i-am intrebat ce filtre si ce ulei folosesc si care sunt costurile...am ales filtre mann si uleiul recomandat de ei...BMW 5w30...toate bune pana acum cost operatie total 850lei...am zis asta e cam mult dar sa vad eu ce fac baietii care stiu cum sta treaba pentru inceput...primul BMW nu cunosteam prea multe service-uri BMW...m-am bucurat ca m-au programat cand am vrut in functie de timpul meu liber...merg azi acolo...la ora 10 punctuali baietii de acolo...baga masina inauntru si in nici 2 min au si dat drumul la ulei...acum urmeaza primul soc...se scurge uleiul si apare un tip de la birou cu o nota de comanda...920lei...stupefiat intreb...ce reprezinta suma...imi spune ca manopera lucrarii e 130lei uleiul 300lei/6litri si diferenta filtrele...si imi zice sa semnez...ezit putin si ii zic...ca la momentul programarii mi s-a confirmat pretul de 850lei...la care el cu putin tupeu catre mine ma intreba...cine...la care eu ii raspund ala cu care am vorbit cand am facut programarea...ii zic ca nu pot accepta asa ceva...la care el imi zice ca astea sunt preturile pentru filtre si ca nu are cum sa le schimbe pentru ca ele se modifica constant...ii zic...4 filtre isi modifica in doua zile pretul cu 70lei...bun ok..nu ma face 70lei...voi sti pe viitor...si nu voi mai calca pe la voi nici daca veti fi singurul service din lume i-am zis si voi avea grija ca nici altii sa mai vina la voi...i-am semnat devizul lucrarii...lucreaza baietii in continuare...cate 3 sa termine repede.. desface unu dintre ei carenajul de plastic care acopera sub podea filtrul de motorina si pac sare o clema pe care se prinde surubul...tipul o ridica...se uita la ea...si o arunca la gunoi...uimit tac si nu zic nimic...vine altul monteaza filtrul si pune carenajul la loc incepe ca insurupeze ii las si cand sa termine ii zic...colegul tau a aruncat o clema la gunoi...fara aia nu o sa poti pune toate prinderile...se duce si aduce o noua clema...cel care a aruncat clema era stupefiat...termina acolo lasa masina jos si uimirea cu numarul 3...aduc uleiul intr-un recipient gradat...eu ii intreb ce este ala...ei zic ulei BMW...bla bla...ii intreb unde sunt bidoanele...la care ei imi arata un butoi...foarte uimit...nu-mi venea a crede...imi garanteaza ei ca este original BMW...le zic ca este ciudat...depasesc momentul...ii intreb cat este in recipient...imi zic ei ca e 5.3litri...exact cat trebuie...ok...bine bine...dar eu platesc 6 litri...la care ei raman blocati...pe urma ei ma intreaba ce facem in situatia asta...la care eu le zic...pe mine ma intrebati...eu vreau 6 litri...intr-un final aduc ei un bidon de un litru in care mi-au pus fix 700ml...termina toata lucrarea in mai putin de 25 de minute si ma invita sa platesc...ma duc la casierie...amabilitatea cu care m-au tratat cand am facut programarea in urma cu 2 zile a disparut definitiv...mi s-a aruncat un zambet de catre casiera si un odorizant de 2 bani cand am pus banii pe masa...si asta a fost tot...tratament de toata jena si bataie de joc...asta am primit de 920lei in mai putin de 30 de minute...RUSINE BIMMER-SERVICE... dezamagit maxim...pentru un service BMW care iti promite standarde germane e o mare rusine
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A fost o neintelegere si am actionat la nervi si sub impulsul momentului,recunosc ca am actionat gresit fata de ei.

 

Te-a cautat Robert si ti-a facut reducere la urmatoarea manopera? :))))))))))))))

  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu iti spun ce sa intamplat,nu ai cum sa stii niciodata un pret la o revizie pana nu faci un deviz antecalcul pe piese+manopera in programul respectiv,sa bagi fiecare filtru fiecare manopera sa vezi pretul exact.Cel care ti-a zis pretul la telefon fara sa mai faca deviz e un amator ori a gresit ceva.De fapt factura era mai mare de 920 lei(CLAR),ce au facut ei sa scada pretul a fost sa scoata "furniturile"(de pe factura) care la 1000 lei de ex sunt vreo 30-40 lei,ti-au bagat ulei la butoi (original,nu-ti face probleme,acelasi lucru ca ala la bidon) care este mai ieftin ,diferenta fiind ambalajul si nu stiu eu cum arata factura ca iti ziceam daca au scazut timpul si la manopera..ti-au dat odorizantul respectiv deoarece asa se face cand este un client nemultumit din cauza unei greseli,de obicei iti schimba si suportii de inmatriculare tot cadou.

 

Si dupa consilierii care te-au consiliat pe tine au fost pusi de manager/director/sef service/ sa te sune deoarece scadea calitatea cand exista clienti nemultumiti si acei clienti trebuie recastigati cu vouchere cadou,reduceri,etc.Sa-mi spui daca nu cumva ma insel ca te-a sunat cineva la 24-48 ore dupa iesirea din service sau dupa mai mult timp sa te intrebe daca ai fost multumit de servicii si atunci ti-ai varsat Of-ul.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.