Jump to content

Bataie cocalareasca in intersectie


ionatan

Recommended Posts

Pai, din cate se vede, asta a si facut, a stat in masina. Nu era vina omului ca era cald afara si ca avea geamul deschis. Chestia este ca atunci cand astepti frumos la semafor si vine unul din spate si iti face poc la masina, nu te astepti ca tot el sa vina si sa iti rupa fasul. Ipotetic vorbind, eu daca as sta la semafor si m-as trezi in masina cu unul peste mine care m-ar boxa ca la concurs, gen ceea ce am vazut in acea inregistrae, ti-am zis, nu stiu cum as reactiona, dar fi convins ca as face-o din frica, ar fi reactia normala a oricarui om, ar fi instinctul de autoaparare, la asta ma refeream, dar voi m-ati luat la caterinaca si in zeflemea, @poleposition mai posteaza si gangsteri "lipiti" pe asfalt, cam asta este. Nu are rost sa mai discutam pe tema asta, s-au spus deja prea multe...
Link to comment
Share on other sites

fantozii dragule,mai bine invata sa scrii.Prinde mai bine pe langa ingamfarea ce zace in tine.

 

Daca tot ai deschis subiectul despre asta, iti spun ca in fraza " fantozzi dragule, mai bine invata sa scrii." :

1. "fantozzi" este substantiv propriu sau comun, depinde de context, in cazul vocativ

2. "dragule" este apozitie in cazul nominativ, deci trebuia intercalata intre virgule !

3. La sfarsitul unei propozitii imperative se foloseste semnul excalmarii.

 

Corect era:" fantozzi, dragule, mai bine invata sa scrii !"

 

De data asta nu ai nimerit-o ! Se mai intampla sa gresesc in exprimare sau la scris atunci cand ma grabesc , dar nici chiar asa...

 

 

Prinde mai bine pe langa ingamfarea ce zace in tine.

 

Ti se pare ! Nu cataloga un om pe care nu il cunosti dupa aparente !

Edited by fantozzi007
Link to comment
Share on other sites

Ai apelat la un prieten pentru corectura asta?Pentru ca nici unul din posturile tale anterioare nu imi sugerau faptul ca esti un stralucit profesor de limba si literatura romana.

 

Nu ma obosesc sa te cataloghez,insa prima impresie conteaza.

Cum ramane cu scrierea ta? Obisnuiesti adesea sa le atragi atentia altora ca nu stiu sa scrie/exprime in conditiile in care tu habar nu ai de gramatica? Esti vreun lup moralist? Cat tupeu poti sa ai ! :)

Link to comment
Share on other sites

Esti profesor de limba romana?(te-am intrebat doar nu trebuie sa te enervezi)

Daca esti prof de roma imi spui si mie cat ceri pe o ora de limba romana?

Nu este necesar sa fi profesor pentru a cunoste gramatica limbii tale materne. Este suficient sa fi un bun roman si bineanteles sa mergi la scoala(cu sensul de a invata). Voi la Oradea nu ati fost la scoala? Vad ca ai apelat si la varianta "cu un prieten", era nevoie? Sunt uimit de tupeul pe care il aveti !

Link to comment
Share on other sites

Greseala mea!O persoana care scrie "ma-tale" , "subanteles" , "sa fi" , "bineanteles" nu merita atata atentie...

Asta a cautat in toate post-urile mele si a facut o erata :lol: !

Ai dat-o ca nuca-n perete, ti-am demonstrat ca habar nu ai de gramatica limbii romane! De fapt, tu ce vrei? Nu inteleg ! Cat tupeu poti sa ai ! :)

Link to comment
Share on other sites

fantozzi,asa tare te-am lezat? :)

 

Ontopic: eu nu stiam ca omul reactioneaza violent la frica.

:) ...probabil ca tu reactionezi altfel ! :) ...exista si alte reactii, de la om la om. :lol:

 

Hai ca nu are rost, stricam topic-ul omului. Mi-a facut placere, pentru alte explicatii despre gramatica limbii romane iti stau la dispozitie pe PM

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Asa, asa, sa fie haos, sa fie cu bataie, sa fie cu umilinte :)

 

http://www.hopa.ro/poze/mare/Wrestling_1208082267.jpg

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu am nimic in masina , si ma gandesc asa cu groaza ca pentru un nimic din trafic sa vina unu la usa mea si sa ma injure , sa scuipe , asta e , nu-l bag in seama dar totul pana da in masina , daca se atinge de ea , nu stiu ce nu fac , cred ca inebunesc de tot , sa dea dracii sa fie in botu masinii ca il tavalesc un pic , da-l dracu de tampit , a dat el banii pe masina sa dea cu picioru in ea? Sau poate m-as panica ca o femeie si as ramane ca la dentist , nu se stie , insa nu cred ca as ramane ca boul.

Planuri , planuri , cum se zice , socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ , insa ma gandesc serios sa achizitionez un spray iritant.

Link to comment
Share on other sites

Conteaza ? Altceva trebuia sa inveti tu din intreg postul meu, nu sa extragi o propozitie si sa incerci sa faci pe interesantul catalogand aiurea ! Stii tu ca e taran sau cocalar ? Daca in decurs de 5 ani, iti gresesc 5 persoane in trafic si tot ei iasa la tine cu diverse obiecte sa te atace, iar tu te dai jos si te aperi inseamna ca esti taran cocalar ? Cata superficialitate !
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sti cum e.. daca te pui cu prostu, esti mai prost.

iar daca il lasi pe prost.. ti`o da pe cap.

 

Sincer...la fel fac si eu. mi sa intamplat de multe ori aici in Mangalia, sa faca unu urat in trafic, coboara jos vine spre mine,injurand... trag 1-2 cartuse de cauciuc in el. si sa linistit. cea mai simpla modalitate. ori pistolu, ori sprayul lacrimogen.VA ASIGUR ca au efecte. asta e metoda mea. :)

 

Romania = Ciobanii Fermecati :lol:))

Edited by Tatuatu`
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Taranul de oras e cel mai prost animal

 

..? de cand taranul este un animal? ..cred ca jignesti mai bine de 70% din populatia tarii, stiind ca"taran" face referir la populatia care locuiete in zona rurala....

poate ai vrut sa spui "prost crescutii"

...fara jignire si eu sunt de la "oras" dar nu desconsider pe nimeni

Edited by bemeta330d
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.