Jump to content

Bataie cocalareasca in intersectie


ionatan

Recommended Posts

, sunt indivizi care considera ca daca au semnalizat gata, esti obligat sa-l lasi sa treaca.

Pur si simplu nu stiu sa circule. Am intalnit destui in trafic.

 

 

adevarat!! sunt f multi care CHIAR CRED ca daca dau semnal, gata, pot sa faca ce vor!

 

Mai stii poate pana acum au circulat numai la turci sau la arabi.

Link to comment
Share on other sites

In momentul asta mi rusine ca am Bmw... Prea multi "jmecheri" isi iau BMW si vorba voastra, are prioritate de BMW... Fiecare din noi greseste cel putin o data, dar chiar asa, sa gresesti ca iti tii banda si ti se baga bou' in fata, sa mai si sara in sus...I-ar prinde bine o corectie fizica "ca la hotii de cai" :)

Si nu stiu daca gandeste cineva ca mine, dar eu unul nu-s de acord ca cineva indiferent de marca masinii sau tricou sau freza, sa fie el stapan pe strada ca si cum ar fi mosia lui, vorba cuiva de mai sus... Numa' bine!

'

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
ce poa' sa poarte un cocalar? armani, d&g, etc... firme de manelisti.cat de mult dezagreez aceste firme!

 

Adevarul e ca sunt de un mare prost gust si nu ca ar fi fake-uri, din pacate si originalele unor firme de toale, prefara sa isi scrie mare si artagos brand-ul pe tricouri, jeansi, accesorii etc. Asta desigur atrage o anumita categorie de ghiolbani cocalarosi, in special D&G, Armani si Versace. Astia si ciorile gen 50 Cent, Usher etc, doar ca aia au mai multi bani si deci sunt muuult mai "flashy" in cocalareala lor.

 

Oricum, mi-e o sila si de ciorile alea hip hop-iste, de nu-i adevarat...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

acelasi nivel, doar alta forma de subcultura ce de asemenea ma insulta.

 

Cu ce o fi mai diferit onanistul ala de la Parazitii, sau Puya, borfasii aia de la BUG Mafia etc, fata de (imi cer scuze nu cunosc multi) Guta, Salam-Minune sau Printul de aur, cum ii mai cheama... ?

 

Aceleasi priviri tampe si bantuite de imbecilitate, goale si inerte, aflati parca in pauza intelectuala, imbracati ca la circ, limbaj obscen si d.p.d.v. gramatical, contructie etc complet varza, vocabular limitat la onomatopee guturale... ce sa mai zic ? :lol:

 

Prost gust si proasta crestere in tot, de la miscari ample la mimica fetei, de la grai la vestimentatie... ce dracu e de apreciat ? Manifestarea artistica ???? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da , uite ca si eu sunt deranjat de atitudinea lui fata de hip-hop-ul romanesc ( Puya , Parazitii si BUG Mafia ) . Ascult cateodata muzica , nu neaparat cand sunt in toane bune , dar nu are rost sa-i amesteci cu manelistii ! Ca nu suportati manelele va inteleg ca nici eu nu le suport , desi e libertate si democratie si fiecare asculta ce vrea cat timp nu deranjeaza pe ceilalti , DAR daca mai bagi si hip-hop-ul la "interzis" , apai ce vrei sa ascultam cu totii Bambi si Blondi ?

Majoritatea cu ceva echipamente in masina asculta hip-hop , indiferent ca este local sau international si nu-i poti numi pe toti cocalari . Poate ca de la o varsta ajung sa te deranjeze mai multi , dar gandeste-te si la cei tineri , care vor sa simta libertatea de a asculta orice doresc ,chiar si in limita bunului simt .

 

Referitor la topic , am trecut si eu prin cateva situatii "delicate" , in care nu mai conta care avea dreptate , ci care reactiona mai repede sa se apere . Eu recomand tuturor sa aiba un instrument de aparare in masina , nu sa-l foloseasca , ci "doar in caz" . Sunt prea multi nenorociti , care nu stiu decat legea pumnului si o aplica cu orice ocazie .

Edited by marius_eugen
Link to comment
Share on other sites

As fi fericit daca ar primi chiar vreo 30 de zile de arest (sunt drastic !) sa il rada in cap :) . Normal ca trebuia sa depaseasca pe banda intai ca doar el are cai putere.

dar de ce sa ii tina in arest sa le dea de mancare si sa consume curent si alte utilitati din banii pe care noi ii platim impozit?

Sa ii impuste ... un glontz costa 9$

Sunt de aceeasi parere cand vine vorba de criminali , violatori , pedofili si mai sunt cateva categorii!

 

, sunt indivizi care considera ca daca au semnalizat gata, esti obligat sa-l lasi sa treaca.

Pur si simplu nu stiu sa circule. Am intalnit destui in trafic.

 

 

adevarat!! sunt f multi care CHIAR CRED ca daca dau semnal, gata, pot sa faca ce vor!

 

Mai stii poate pana acum au circulat numai la turci sau la arabi.

Si n ati vazut in Egipt...Cairo cum se circula...cautati pe youtube...

Link to comment
Share on other sites

On topic ......Cioban cat casa ..

 

Sa va spun si eu o intamplare la care am luat parte ....

 

 

Am patit si eu o faza aproape la fel ,dar fara pagube materiale ..Sa intamplat la o interesectie semaforizata ,fiind noapte semafoarele erau oprite si cum este normal in astfel de situati se recurge la respectarea semnelor de circulatie corespunzatoare acelei intersecti.Se intampla ca eu sa vin de pe drumul cu prioritate ,iar din dreapta vine ciobanul cu un Mercedes.Eu aveam intentia sa intru in intersectie dar in acelas timp l-am observat pe cioban ca vine cu viteza ,am crezut ca va opri in final si imi va da prioritate ,da de unde el venea cu tupeu si in ultimul moment am apucat sa franez brusc si am evitat impactul ...ii dau cateva claxoane sa se trezeasca iar baiatul deranjat, se opreste in mijlocul drumului si vine spre mine pus rau pe scandal ,enervat la culme cum eram mam dat si eu jos din masina ...cand a vazut ca ma dau si eu jos din masina sa mai calmat putin.Dupa vreo 2 minute de bla..bla..bla.. a inteles ciobanul ca a gresit vazand semnul atasat pe stalp (rombul de culoare galbena), care indica prioritate pe sensul meu de mers,precum si semnul cedeaza trecerea ,care nu la observat cand a intrat in intersectie.... :lol:

Spre binele lui nu ne-am luat la bataie .... :)

Si eu am in masina o unealta telescopica care mangaie asa placut :D ..dar aia numai in cazuri extreme :) ...

 

Oricum la o faza dinasta care se petrece foarte rapid, nu mai ai timp sa te gandesti la ce unelte ai in masina ....dai din ''fundul gradini'' si l-ai calmat :)

 

Avand in vedere criza asta economica ,si oameni mai stresati decat ar fi normal ,va doresc sa nu luati parte la asemenea evenimente ......

 

Numai bine ...

adevarul ca prostia e mare rau unii cred ca au prioritate dupa marca de la masina :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.