Jump to content

CD Navigatie Romania


Recommended Posts

Guest poleposition

si pe asta 2009-2, DVD pt Navi Professinal, ai cateva DN-uri, a1 si A2, cateva bulevarde principale in CATEVA orase si cam atat. In rest 95% esti in "camp".

 

Te pisi pe ea.

Link to comment
Share on other sites

si pe asta 2009-2, DVD pt Navi Professinal, ai cateva DN-uri, a1 si A2, cateva bulevarde principale in CATEVA orase si cam atat. In rest 95% esti in "camp".

 

Te pisi pe ea.

nu numai in romania e asa si italia e ramasa mult in urma!!!!sunt strazi facute din 2007 si nav nu le stie,eu folosesc 2009.1 europe high si sunt foarte dezamagit de ea,nu stiu de ce nu actualizeaza hartile anual ca mio, tom tom ,etc... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Cea mai penibila harta posibila, ca sa merg Valcea-Craiova ma trimitea prin Pitesti pentru un total de 185km cand normal faci 120km.

 

deci ai probat pana la urma... ti-am zis ca te pisi pe ea, e o gluma, pacat ca e pe bani.

Link to comment
Share on other sites

Pentru Craiova harta nu este mai detaliata decat celelalte orase, decat vreo 3-4 strazi principale deci nu te ajuta prea mult. Eventual daca ai nevoie de ajutor iti pot lasa PM cu numarul meu de telefon :) bafta !

 

Cand am intrat in Craiova, s-a terminat soseaua, undeva la un pod imi zicea sa ma intorc spre Caracal, pe un alt drum national. Nu era nici o alta strada, posibil pe varianta cu DVD sa fie cateva strazi. In rest, numai camp.

 

Dar mi se parea funny ca imi scria "CARACAL" in turometru, nu se gandeau astia la BMW pe unde vor umbla masinile lor.

 

 

Am si un Mio cu iGo dar n-are farmec cand ai ditamai display-ul la masina, sa mai agati si un navigator pe geam.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

acel dispaly mare e numai de fitze si ridica valoarea masinii eventual la vanzare, doar asa, ca "bre' e optiune in plus"... pt navigatie e un kacat. in rest nu are nici o alta utilitate. Ca si functia tv/video, alta idiotenie fara sens. Bine, cel putin in RO.

 

parerea mea desigur.

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva la harta VDO 2009/2010 pt MK3 apare si optiunea street number ca la mine e gri/disable.

Am luat harta cu un torrent si am scris-o Mode2 dar ea original era facuta Mode1 si se presupunea a fi functionala si pe MK3.

Cineva cu MK3 poate sa-mi confirme si mie cum e cu streen number-ul ala sau este nevoie sa mai stric un cd de proba si sa-l scriu Mode1 sa vad daca e vreo dif ?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Din cate stiu eu cea mai detaliata harta este cea pe care o am eu, care nu e extrem de detaliata. In sibiu, exista aprox. 20-30 de strazi complete si vreo 100 "inceputuri" de strazi care se leaga si pleaca din cele complete. :)

 

 

 

Buna, imi poti spune te rog de unde pot lua ultimele harti pe CD, pe mine ma intereseaza Ungaria,Austria,Germania sti cumva ce calitate au aceste harti la ora actoala si de unde as putea sa le iau pe CD pt MKIII???

 

Multumesc anticipat !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.