Jump to content

Cauciucuri iarna


st.neeo

Recommended Posts

Cam "acusica" o sa-si faca aparitia si iarna ma gandeam ca ar fi cazu sa-mi cumpar si eu niste cauciucuri de iarna , ca nu cumva sa ma prinda si pe mine iarna pe nepregatite asa cu ii prinde pe iubitii nostri consilieri locali, si lista se tot lungeste.

Eu am un e90 si ma gandeam sa-mi pun la bataie pt. iarna jentile de TABLA care sunt de 16.

Problema e ca nu stiu ce model sa aleg si cu ce profil , am tot cautat , si variante sunt , poate sunt prea multe , si cand e prea mult nu stii ce sa alegi , daca ar fi fost doar 2 variante era mult mai simplu , dar .... deabia am scapat de comunism.

PS : sa fie intr-un buget rezonabil :maxim 150 euro bucata

Astept pareri.

MERSI

Link to comment
Share on other sites

dunlop wintersport, aderenta extrema, gumele le-am luat de pe forum, toata lumea zicea ca sunt gunoaie, ca nu mai au carne.

Am urcat multi cu ele asa cum erau, am urcat la semenic pana sus pe partie, fara lanturi. :))

 

Anul acesta am luat tot dunlop, sunt beton.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

 

Eu am Alpin A3 195/65/15 si sunt f.multumit de ele.

Prietena mea are acelasi model, 185/65/15, pe o Kia Ceed si sunt f. zgomotoase pe ploaie. De la 60-70km/h in sus fac ca toti dracii. :lol: Clar este de la cauciucuri ca cu cele de vara nu se aude nimic.

Nu imi explic de ce la mine nu se aud (chiar si cu geamu deschis). :)

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Din cate am citit am observat ca majoritatea opteaza pt dunlop sp wintersport m3 sau michelin alpin a3

Vreau sa-mi cumpar pt iarna niste cauciucuri bune , adica bune , nu niste cotete sa imi derapeze in curbe de parca as avea niste pungi pe roti. Intamplari mai nepacute sunt , si sunt destule din timpul verii , eu avand pe masina niste cauciucuri , nu stiu daca se pot numi cauciucuri dar la cat am dat pe ele se intelege , daca nu ma insel se cheama firenta. Gunoaie nu va cumparati , nici eu nu mi le cumparam dar am prins o promotie cu tot cu jante , si iatama. Pe ploaie sau pe o vreme mai racoroasa si pe o masina ca a noastra bmw cu tractiune spate .... va imaginati.

Din ce am vazut pe net si pretul la cele 2 gume este accesibil ,o sa ma decid zilele astea.

Ms pt. pareri , si apropo , pt cei care au intrebat (sunt din Brasov) o sa am ceva zapada:)) si niste parcari libere:D

Link to comment
Share on other sites

Test de cauciucuri la nemti aici

 

Eu am gasit asa la noi:

VREDESTEIN WINTRAC XTREME ROF = 585 RON / anvelopa

Dunlop Winter Sport M3 - RUMFLET (asa am primit oferta :) ) - 91H - 563 lei/buc

michelin runflat - 650 ron (nu se specifica modelul)

 

Daca gasiti mai ieftin, puneti acilea.

Link to comment
Share on other sites

Oricum nu lua Michelin, sunt niste gunoaie pe ploaie...

Continental Wintersport, Uniroyal, goodyear Blizzak, si daca vrei mai ieftine uitate si la Falken si Kumho...

Continental are modelul Winter Contact, Winter Sport aparĂžine lui Dunlop :lol:

 

Test de cauciucuri la nemti aici

 

Eu am gasit asa la noi:

VREDESTEIN WINTRAC XTREME ROF = 585 RON / anvelopa

Dunlop Winter Sport M3 - RUMFLET (asa am primit oferta :) ) - 91H - 563 lei/buc

michelin runflat - 650 ron (nu se specifica modelul)

 

Daca gasiti mai ieftin, puneti acilea.

eu mi-am luat anul trecut cu 350ron/anvelopĂŁ Dunlop Winter Sport M3, anul ĂŁsta au la 370ron pe anvelopeweb, ce-i drept nu sunt RunFlat.

Eu mi-am luat 2 sprayuri, iarna trecutĂŁ n-am fĂŁcut nicio panĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.