Jump to content

Vand/schimb M6


Guest Pole

Recommended Posts

@osanusa: dar vezi uita-te putin si la KM (ala din primul link zice ca are carte service pana la 120 000 km), mai adauga si vreo 5000 de euro taxa...

plus ca poleposition asta nu prea-i pe treaba lui, adica din cate vad eu la orice surub sau saiba care nu sta cum trebuie sare de kur si merge si-l schimba... probabil ca asta apare si in istoricul masinii care il ai complet la Bavaria... e si asta ceva!

Omu cere pe ea... nu e nimeni obligat sa-i dea cat cere, dar poate are argumente sa ceara atata...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pt masina de weekend, ca upgrade de la M6 eu m-as orienta spre chestii mai exotice de genul Caterham sau daca vrei totusi si confort, atunci un Nissan GT-R.

 

Sincer, insa... nu sunt foarte multe masini mai bune decat M6 pe lumea asta si majoritatea costa de la 200k euro in sus. Nu te pasioneaza un pic de tunning pt ceva mai rapid?

Link to comment
Share on other sites

@osanusa: dar vezi uita-te putin si la KM (ala din primul link zice ca are carte service pana la 120 000 km), mai adauga si vreo 5000 de euro taxa...

plus ca poleposition asta nu prea-i pe treaba lui, adica din cate vad eu la orice surub sau saiba care nu sta cum trebuie sare de kur si merge si-l schimba... probabil ca asta apare si in istoricul masinii care il ai complet la Bavaria... e si asta ceva!

Omu cere pe ea... nu e nimeni obligat sa-i dea cat cere, dar poate are argumente sa ceara atata...

 

Ok...am spus ca exemplele pot continua...

Uitati-va aici la o masina din 2006 (nu 2005 ca a lui) cu km mai putini decat ai lui la 41900 Euro cu tva inclus.

Taxa de inmatriculare este 5500 Euro.

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=2

 

 

No comment. Nu ma deranjeaza pretul...sunt de parere ca poate sa ceara cat vrea pentru ca este masina lui si aprecierea lui. Ceea ce ma deranjeaza este ca intra pe alte topicuri si comenteaza preturile masinilor ca sunt pre mari.....Asta este singurul motiv pentru care i-am atras atentia. Sa se uite mai bine in gradina lui si sa lase comentariile care nu-si au rostul.

Edited by osanusa
Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare o pocitanie GTR-u... nu se compara cu M6... mi se pare o masina fara personalitate...ca multe asiatice de altfel! e o parere personala!

 

@osanusa: eu zic sa faci topic separat "Argumente anti M6-le lu' pole"... e cel putin deplasat sa pui in topicul omului tot felul de exemple despre care nu sti nimic... n-ai vazut masinile alea, nu sti ale cui sunt, cum merg etc...

nu-i topicul meu, nu ma intereseaza de M6-le asta, ca-i scump, ca-i ieftin, ca-i bun sau rau... dar chiar e de prost gust sa faci din astea! Zi ca-i scump si da-i pace...

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Asta, cu numarul de inmatriculare sters, e teapa !

 

p.s.: Esti un fel de justitiar al forumului sau ce ?

 

LE: pocitanie, pocitanie, dar de ce performante e capabila...

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Pe ce ceri tu 60000E ?

Ma faci sa rad. Si mai intri si la altii pe topicuri si comentezi ca sunt prea mari preturile !!

NO COMMENT :lol:

Ia uita-te un pic sa vezi care sunt preturile cu TVA cu tot din Germania:

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

 

Si exemplele pot continua....

Ma intreb oare m6-le tau ce face in plus ca sa ceri tu 20000 Euro peste preturile din Germania>?>??? (In afara de faptul ca este rulata in Romania -Land of choice)

 

Tocmai tu faci astfel de afirmaĂžii cu E46-le tĂŁu de 17 000 €? :)

Link to comment
Share on other sites

Dati si voi un link, ca eu nu-i gasesc minunea !

 

 

LE: am gasit.

 

Chiar esti penibil, tocmai tu sa te gasesti sa comentezi vis-a-vis de preturi, atata timp cat te stii cu musca pe caciula !!!

 

Vrei sa intram si noi pe topic-ul tau si sa postam sute de link-uri cu e90 330i mai ieftine decat e46-le tau ???

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Asta, cu numarul de inmatriculare sters, e teapa !

 

p.s.: Esti un fel de justitiar al forumului sau ce ?

 

LE: pocitanie, pocitanie, dar de ce performante e capabila...

 

Nu e teapa...uita-te pe garajul lor...SUnt multe exemple la banii astia...nu este asta singurul.

Da-ti si voi un search pe mobile.

 

Off topic: Eu nu sunt justitiar, i-am aratat omului cu exemple ca pretul pe care il cere este mult peste pretul real al masinii.

El a intrat pe topicul meu si a inceput sa comenteze ca pretul cerut de mine este enorm. Il invit sa puna si el niste exemple prin care sa-si justifice afirmatiile.

Edited by osanusa
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
@osanusa: dar vezi uita-te putin si la KM (ala din primul link zice ca are carte service pana la 120 000 km), mai adauga si vreo 5000 de euro taxa...

plus ca poleposition asta nu prea-i pe treaba lui, adica din cate vad eu la orice surub sau saiba care nu sta cum trebuie sare de kur si merge si-l schimba... probabil ca asta apare si in istoricul masinii care il ai complet la Bavaria... e si asta ceva!

Omu cere pe ea... nu e nimeni obligat sa-i dea cat cere, dar poate are argumente sa ceara atata...

 

Ok...am spus ca exemplele pot continua...

Uitati-va aici la o masina din 2006 (nu 2005 ca a lui) cu km mai putini decat ai lui la 41900 Euro cu tva inclus.

Taxa de inmatriculare este 5500 Euro.

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=2

 

 

No comment. Nu ma deranjeaza pretul...sunt de parere ca poate sa ceara cat vrea pentru ca este masina lui si aprecierea lui. Ceea ce ma deranjeaza este ca intra pe alte topicuri si comenteaza preturile masinilor ca sunt pre mari.....Asta este singurul motiv pentru care i-am atras atentia. Sa se uite mai bine in gradina lui si sa lase comentariile care nu-si au rostul.

 

ozotep, masina mea a fost 174.000 de euro noua, a fost cumparata de la Automobile Bavaria, are numai 46 de mii km, are mai multe dotari decat poti tu scrie intr-o ora si este un M6 intretinut de cineva care isi permite aceasta masina, adica eu.

 

Iar pt ca tu vinzi un E46 cu 17.000 de euro, intr-adevar pretul meu este nefiresc, ar trebui sa cer probabil 200.000.

 

Nu inteleg de ce vorbesti despre sume, care oricum te depasesc, ca si subiectul in sine de altfel.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

deci ... baietii ... fiecare stie cat face masina lui ... fiecare cere cat vrea ... daca i se si ofera pretul cerut este si mai bine :)

 

in rest dupa parerea mea nu incape in discutie ... dodge , gtr , etc ... porsche gt2 e o masina exceptionala si nu-si au rost comparatiile

 

mult offtopic ... sa revenim :lol:

Link to comment
Share on other sites

@osanusa: dar vezi uita-te putin si la KM (ala din primul link zice ca are carte service pana la 120 000 km), mai adauga si vreo 5000 de euro taxa...

plus ca poleposition asta nu prea-i pe treaba lui, adica din cate vad eu la orice surub sau saiba care nu sta cum trebuie sare de kur si merge si-l schimba... probabil ca asta apare si in istoricul masinii care il ai complet la Bavaria... e si asta ceva!

Omu cere pe ea... nu e nimeni obligat sa-i dea cat cere, dar poate are argumente sa ceara atata...

 

Ok...am spus ca exemplele pot continua...

Uitati-va aici la o masina din 2006 (nu 2005 ca a lui) cu km mai putini decat ai lui la 41900 Euro cu tva inclus.

Taxa de inmatriculare este 5500 Euro.

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=2

 

 

No comment. Nu ma deranjeaza pretul...sunt de parere ca poate sa ceara cat vrea pentru ca este masina lui si aprecierea lui. Ceea ce ma deranjeaza este ca intra pe alte topicuri si comenteaza preturile masinilor ca sunt pre mari.....Asta este singurul motiv pentru care i-am atras atentia. Sa se uite mai bine in gradina lui si sa lase comentariile care nu-si au rostul.

 

ozotep, masina mea a fost 174.000 de euro noua, a fost cumparata de la Automobile Bavaria, are numai 46 de mii km, are mai multe dotari decat poti tu scrie intr-o ora si este un M6 intretinut de cineva care isi permite aceasta masina, adica eu.

 

Iar pt ca tu vinzi un E46 cu 17.000 de euro, intr-adevar pretul meu este nefiresc, ar trebui sa cer probabil 200.000.

 

Nu inteleg de ce vorbesti despre sume, care oricum te depasesc, ca si subiectul in sine de altfel.

 

Perfect de acord. Fiecare isi evalueaza masina dupa cum doreste. Nu sunt insa de acord sa faci niste afirmatii nedocumentate numai ca sa strici topicurile altora. Eu aici am incheiat.

Scuze de off topic.

Off topic. Da si tu search pe mobile si o sa vezi ca o masina ca a mea sub 14500 E nu o sa gasesti...si daca luam in calcul taxa inmatriculare, vei vedea ca pretul nu este asa mare cum ai presupus tu fara sa te documentezi mai intai.

Edited by osanusa
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Da si tu search pe mobile si o sa vezi ca o masina ca a mea sub 14500 E nu o sa gasesti...si daca luam in calcul taxa inmatriculare, vei vedea ca pretul nu este asa mare cum ai presupus tu fara sa te documentezi mai intai.

 

Ozotep, poti sa te agiti pana faci urticarie, pe mine nu ma deranjeaza/intereseaza comentariile tale.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Off topic. Da si tu search pe mobile si o sa vezi ca o masina ca a mea sub 14500 E nu o sa gasesti...si daca luam in calcul taxa inmatriculare, vei vedea ca pretul nu este asa mare cum ai presupus tu fara sa te documentezi mai intai.

 

 

ia vezi asta unu... vezi si km... http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Frumos topic,merita urmarit :) Daca ar avea si o finalitate pozitiva pentru Pole ar fi ceva,din pacate insa nu cred.

 

ps:Mi-a placut mult mult aia "Un M6 intretinut de cineva care isi permite aceasta masina, adica eu." :lol:)))

 

foarte corect, sunt multi care poseda masini a caror intretinere nu si-o permit si merg cu ele din balana in frana pana incep sa pice din cauza intretinerii precare, apoi le vand pe bani de nimic eventual.

 

PS: se poate comenta cat vreti voi, cum spuneam, nu ma deranjeaza si nici nu ma intereseaza, nici macar nu solicit sa mi se curete topicul, poate sa faca mai multe pagini decat chat room din partea mea.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Off topic. Da si tu search pe mobile si o sa vezi ca o masina ca a mea sub 14500 E nu o sa gasesti...si daca luam in calcul taxa inmatriculare, vei vedea ca pretul nu este asa mare cum ai presupus tu fara sa te documentezi mai intai.

 

 

ia vezi asta unu... vezi si km... http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

 

Nu are rost sa facem off topic...daca vrei posteaza pe topicul meu si iti raspund acolo.

Edited by osanusa
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
la ce bani? :)

 

pai cum spuneam, daca el cere 17.000 pe E46, eu cer pe a mea 200.000 si facem pachet promo, amandoua la 205.000 sa zicem + un bax de Red Bull si niste cupoane OMV :lol: apoi impartim banii fifty-fifty

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.