Jump to content

Slefuire discuri de frana


Goethe

Recommended Posts

BMW 525D - 2005

Vibratii in volan la apasare usoara a pedalei de frana la viteze 80-90 km/h in sus.

Discurile sunt noi Zimerman, si placutele Ferodo, max. 3000km de la inlocuire.

Ma poate lamuri cineva daca este nevoie de rectificare?

Mecanicii de la BMW au spus ca le-am imperecheat prost. Au spus ca trebuia sa montez placute ATE.

Exista un loc unde as putea sa le rectific, fara sa le stric?

 

Am avut si eu problema asta si era din anvelopele de pe spate.

 

Te duci la o vulcanizare profesionala sa le vada si apoi sa-ti faca unghiurile de fuga si directia si sa schimbi anvelopele.

 

Eu asa am rezolvat problema poti incerca varianta asta .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am avut si eu problema asta si era din anvelopele de pe spate.

 

Te duci la o vulcanizare profesionala sa le vada si apoi sa-ti faca unghiurile de fuga si directia si sa schimbi anvelopele.

 

Eu asa am rezolvat problema poti incerca varianta asta .

sau vreo janta stramba

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

La strung.

 

Din punctul meu de vedere, este o greÂşealĂŁ ceea ce vrei sĂŁ faci.

 

DacĂŁ nu-Ăži permiĂži maÂşina pe care o ai, vinde-o Âşi ia-Ăži una mai ieftinĂŁ la ĂŽntreĂžinere.

 

 

De ce spui asta ? eu am un 520 LCI si in 25000 km am schimbat discurile de 3 ori ... la 6 7000km , gata ... ovalizate. Garantia nu , ca vezi doamne am spalat masina sau am dat in gropi cu apa sau etc, si au anulat garantia. De ce nu esti revoltat pe materialul prost din care sunt facute. Dar scuze, tu poate schimbi discurile odata cu uleiul si filtrele nu ? sau poate la 5000 km

Link to comment
Share on other sites

De ce spui asta ? eu am un 520 LCI si in 25000 km am schimbat discurile de 3 ori ... la 6 7000km , gata ... ovalizate. Garantia nu , ca vezi doamne am spalat masina sau am dat in gropi cu apa sau etc, si au anulat garantia. De ce nu esti revoltat pe materialul prost din care sunt facute. Dar scuze, tu poate schimbi discurile odata cu uleiul si filtrele nu ? sau poate la 5000 km

Eu pot sa fiu revoltat ca dealerul e prea scump..

Dar poate ca acolo se vinde calitatea si se scapa de durerea de cap, schimbul discurilor de 3 ori dupa 6-7000 km...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.