Jump to content

Data intalnire


Romulus

Cand e cel mai bine?  

23 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

locatia este Poiana Brasov si topicul asta e de la "facerea lumii" (inceputul forumului) imi starneste amintiri placute, ar fi bine sa ne intalnim din toata tara undeva, si 29 mai BV e ok , zic IO ???? :blink:
Link to comment
Share on other sites

locatia este Poiana Brasov si topicul asta e de la "facerea lumii" (inceputul forumului) imi starneste amintiri placute, ar fi bine sa ne intalnim din toata tara undeva, si 29 mai BV e ok , zic IO ???? :blink:

15196[/snapback]

 

 

pai ar fi bine sa ne hotaram si sa gasim din timp si posibilitati de cazare, etc...week-endul respectiv este 28-29 mai (sambata si duminica). parca si vad soarele ala si brazii...mmm...si daca aranjam si masa la stana...

Link to comment
Share on other sites

hai ma ca doar nu o fi mai greu ca la Paltinis ??

15207[/snapback]

 

 

Mmmm...frumos la Paltinis! Nu ai prins gluma mey cotti. Ma refeream la faptu ca tre sa urcam pana la stana cu masinile, adik nu pe drum ci pe munte direct! :blink:

Link to comment
Share on other sites

o harta ceva sa se prinda si altii pe unde e, si de ce ?

15213[/snapback]

 

 

caut. este o asa zisa "stana turistica", in poiana brasov. am fost anul trecut in cadru organizat :blink:, si, repet, distractia este garantata. doar ca trebuie sa facem rezervari din timp, ca si pentru cazare.

asta cu rezervarile este valabila indiferent daca ramane poiana locul ales, sau nu.

Link to comment
Share on other sites

astia-s chiar nesimtiti... cand am fost io n-aveau nici macar lumina... le cazuse un stalp pe traseul de alimentare... dar sa zica ceva de "focul de lemne facut in semineul din restaurant"? nici pomeneala...

sunt curios daca a vazut cineva pana acum focul cu pricina... mai ales ca pericolul de incendiu te paste la orice pas...

 

si apropos... in comparatie cu Sura Dacilor sau Coliba Haiducilor, Stana Turistica este 0 barat sau poate max. un 1 cu minus, dpdv propriu si personal... iar aici ma refer la lautari, mancare si la modul de pregatire al meselor festive.

Link to comment
Share on other sites

astia-s chiar nesimtiti... cand am fost io n-aveau nici macar lumina... le cazuse un stalp pe traseul de alimentare... dar sa zica ceva de "focul de lemne facut in semineul din restaurant"? nici pomeneala...

sunt curios daca a vazut cineva pana acum focul cu pricina... mai ales ca pericolul de incendiu te paste la orice pas...

 

si apropos... in comparatie cu Sura Dacilor sau Coliba Haiducilor, Stana Turistica este 0 barat sau poate max. un 1 cu minus, dpdv propriu si personal... iar aici ma refer la lautari, mancare si la modul de pregatire al meselor festive.

15223[/snapback]

 

ma scuzati. poate sunt pretentiile mele mai mici, sau bausem destul cat sa mi se para distractiv... a doua zi dupa stana, pranzul a fost la sura dacilor. frumos si acolo, pana la muzica. mancare buna, ce-i drept.

oricum, poiana este scumpa...

pentru orice va hotarati, pot sa caut cazari, dar numai dupa ce se stie numarul de participanti.

si oriunde ar fi, imi veti povesti voi cum a fost...

Link to comment
Share on other sites

a doua zi dupa stana, pranzul a fost la sura dacilor. frumos si acolo, pana la muzica.

pai ce muzica ai fi vrut la pranz?... Lautarii adevarati vin seara... Ziua se gaseste doar cate-o orchestra de lautari pensionati, care zdrangane si ei pe acolo, doar ca sa nu fie nevoiti sa dea drumul la radiouri :)

 

ps. mi-am exprimat doar un punct de vedere, n-am vrut sa te contrazic in vreun fel... iar pe de alta parte nu am pretentia ca parerile mele sunt 100% si pe gustul altora :blink:

Link to comment
Share on other sites

off topic: hmm daca tot ati pomenit de Stana de Vale, am acolo vreo 160.000 de mp de teren. de vanzare!!! va intereseaza, la un pretz corect?

 

si ca sa revin la topic: am intrebat si mai sus si mai intreb o data: sondajul se refera la data intalnirii. spuneti-mi si mie ce intalnire? de vara, saptamanala, lunara, intalnirea pe tara???? eu propun balea lac, iar cu cazarea rezolv eu o reducere la vilele de pe lacul vidraru (valea cu pesti, etc. imi scapa acuma)

Link to comment
Share on other sites

pai ce muzica ai fi vrut la pranz?... Lautarii adevarati vin seara... Ziua se gaseste doar cate-o orchestra de lautari pensionati, care zdrangane si ei pe acolo, doar ca sa nu fie nevoiti sa dea drumul la radiouri :)

 

ps. mi-am exprimat doar un punct de vedere, n-am vrut sa te contrazic in vreun fel... iar pe de alta parte nu am pretentia ca parerile mele sunt 100% si pe gustul altora :blink:

15240[/snapback]

 

no problem, poti sa ma contrazici, mai ales ca nu am vazut foarte mult din tara asta, din pacate... mie personal cel mai mult mi-ar placea sa stau in cort, sa-mi amintesc de tinerete :)

Link to comment
Share on other sites

off topic: hmm daca tot ati pomenit de Stana de Vale, am acolo vreo 160.000 de mp de teren. de vanzare!!! va intereseaza, la un pretz corect?

 

si ca sa revin la topic: am intrebat si mai sus si mai intreb o data: sondajul se refera la data intalnirii. spuneti-mi si mie ce intalnire? de vara, saptamanala, lunara, intalnirea pe tara???? eu propun balea lac, iar cu cazarea rezolv eu o reducere la vilele de pe lacul vidraru (valea cu pesti, etc. imi scapa acuma)

15241[/snapback]

 

intalnire de vara, mai

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.